Volná diskuze

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Jak si vyhledávače vykládají to, když na stránce naleznou dva identické články.
Články mají stejný text, nadpis, klíčová slova atd...., ale url mají jiné. (např.: www.bcbcbvd.cz/clanek1 a www.bcbcbvd.cz/clanek2 )

Jde mi o to zda vyhledávače toto vyhodnotí jen jako dvojité uložení článku na stránku, nebo jako hromadění bezcenného textu na stránku.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
za mě je to duplicita
btw.
zajímá mě jak jsi přišel na termín dvojité uložení článku na stránku :)

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Trochu to otestuju ;)

Nějak jsem to musel pojmenovat :D


PS: zajímá mě to protože mi šablona ukazuje na hlavní stránce celé články a né jen první věty a pak odkaz na celý článek.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No a co takhle používat "read more" nebo li číst dál a mít na hlavní straně jen perex čili úvod k článku. To je vcelku standardní postup.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

jareso
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 28.01.2012
Alebo si na ten rozcestník daj:
Kód: Vybrat vše
<meta name="robots" content="NOINDEX, FOLLOW">

Robot ti nebude indexovať obsah takže duplicita nevznikne, ale linky na stránke nasledovať bude.
Moje fotografie: www.jareso.com | Sociálne siete: Facebook | Twitter | Google+

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
freez píše:
No a co takhle používat "read more" nebo li číst dál a mít na hlavní straně jen perex čili úvod k článku. To je vcelku standardní postup.


To jo, ale musel jsem to dát ručně na každý článek. Normálně to dělá wp sám, ale mám asi nějakou divnou šablonu, která tohle neumí sama.

jareso píše:
Alebo si na ten rozcestník daj:
Kód: Vybrat vše
<meta name="robots" content="NOINDEX, FOLLOW">

Robot ti nebude indexovať obsah takže duplicita nevznikne, ale linky na stránke nasledovať bude.

To by bylo komplikované a kdybych na to v budoucnu zapomněl mohlo by mi ti snížit návštěvnost.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já mám takové tušení, že jsem kdysi četl, že toto vyhledávače neřeší. Pokud máš na indexu zobrazený celý článek (takže je na indexu + sám o sobě), tak by to snad vadit nemělo. Vždyť i perex se vetšinou opakuje a mnohdy je dlouhý jak půlka článku. Znám hodně webů, které zobrazují celé články a neřekl bych, že jsou od vyhledávačů nějak trestány.

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
Jiří Rostecký píše:
Já mám takové tušení, že jsem kdysi četl, že toto vyhledávače neřeší. Pokud máš na indexu zobrazený celý článek (takže je na indexu + sám o sobě), tak by to snad vadit nemělo. Vždyť i perex se vetšinou opakuje a mnohdy je dlouhý jak půlka článku. Znám hodně webů, které zobrazují celé články a neřekl bych, že jsou od vyhledávačů nějak trestány.

Moje řeč :) ale jinak..používáš nějaký CMS ? u těch má google totiž různé standarty a vadit by to nemělo :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
martinecek2000 píše:
Moje řeč :) ale jinak..používáš nějaký CMS ? u těch má google totiž různé standarty a vadit by to nemělo :)

Wordpress :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se