Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Před dvěma dny jsem si u jednoho našeho nejmenovaného největšího hostingu poprvé objednal i doménu. Sledoval jsem dropy a právě ta doména dropla. Dle ověření volná. Abych se zbytečně nezdržoval, již předtím jsem převedl nějaké peníze an zálohový účeta a zvoli tzv. Rychlou registraci. Doménu jsem regnul. Pak jsem to čekoval ještě 10 minut poté a doména se tvářila opět volná. Což mě zarazilo, ale říkal jsem si...asi mají nějakej doběh. Teď jsem sedl k PC, že nahodím nějakej obsah atd. U domény však stále svítilo zřizuje se. Takže píšu na support, WTF? A oni že sorry, někdo byl rychlejší jak Vy. Hmmmm...tak to je špatný. Byla to slušná .com doména s rankama, tisíce backlinks, super název (žádny 14etwettTetE@COM)Takže teď jsem nakrknutej ...Dobře, šel jsem po dumpingové ceně, měl sem asi dvacku přihodit a bylo by...Takže finální otázka, kdo umí regnout doménu fakt rychle? Jedná se mi i o komfort...jakože vyberu doménu, dám ENTER a je moje....Žádný dodatečný info v tu chvíli nechci (kvůli rychlosti) zadávat. Subreg? Godaddy?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
GoDaddy, Dynadot formou předregitsrace za 20 USD. Zbytek je vždy pomalý kvůli proklikávání různých formulářů, napojení na platební brány atd.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Zase godaddy mi připadá strašně složité se proklikat, co nechci za služby...a vteřiny běží dále...je to otázka vteřin, chytnout dobrou doménu. Ale pokud ji registrátor registruje za pár hodin, tak je to špatně...Ono je to fuk..najdu jinou, ale fakt potřebuju ENTER a nápis: Právě jsme vám registrovali doménu. A ne po dvou dnech zjistit, že su u toho ko*ot:-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
ja pouzivam Gigaserver, Wedos atd...při platbě kartou je blesková registrace na NICu. vše jde přes automatizovaný systém.

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
OT: Doporučuji teď doménu game-land.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jak si tohle můžeš o wedosu vůbec dovolit napsat :-D Vždyť oni nikdy chybu nemají...

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
na .com domenu jsme v CR jediny registrator, a delame i specialni registraci ... i tak je uspesnost miziva diky tomu ze posledni dobou sbira vsechno Moniker ... takze pokud si fakt chces priplatit tak snapnames

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
sikec píše:
Před dvěma dny jsem si u jednoho našeho nejmenovaného největšího hostingu poprvé objednal i doménu. Sledoval jsem dropy a právě ta doména dropla. Dle ověření volná. Abych se zbytečně nezdržoval, již předtím jsem převedl nějaké peníze an zálohový účeta a zvoli tzv. Rychlou registraci. Doménu jsem regnul. Pak jsem to čekoval ještě 10 minut poté a doména se tvářila opět volná. Což mě zarazilo, ale říkal jsem si...asi mají nějakej doběh. Teď jsem sedl k PC, že nahodím nějakej obsah atd. U domény však stále svítilo zřizuje se. Takže píšu na support, WTF? A oni že sorry, někdo byl rychlejší jak Vy. Hmmmm...tak to je špatný. Byla to slušná .com doména s rankama, tisíce backlinks, super název (žádny 14etwettTetE@COM)Takže teď jsem nakrknutej ...Dobře, šel jsem po dumpingové ceně, měl sem asi dvacku přihodit a bylo by...Takže finální otázka, kdo umí regnout doménu fakt rychle? Jedná se mi i o komfort...jakože vyberu doménu, dám ENTER a je moje....Žádný dodatečný info v tu chvíli nechci (kvůli rychlosti) zadávat. Subreg? Godaddy?

Akorát problém není v tom, že bychom my měli pomalou registraci (my to odesíláme online), ale v tom, že podle času jste objednal (u nás odklikl objednávku): 13.06.2013 21:41:17 a vzhledem k atraktivnosti domény ji někdo již někdo minutu a čtvrt předtím obsadil - Creation date: 13 Jun 2013 19:40:00 (výpis z whois domény skrze jejího registrátora - Registered through: eNom, Inc.) - ty 2 hodiny času jsou rozdíl GMT...

Bohužel problém tedy nebyl u nás.

janKali píše:
Jak si tohle můžeš o wedosu vůbec dovolit napsat :-D Vždyť oni nikdy chybu nemají...

Nechte nás už (jednou a pro vždy) být... Bude to skutečně lepší pro obě strany. Je nám jasné, že jediný vy jste dokonalý a bez chyby. :-)

gransy píše:
na .com domenu jsme v CR jediny registrator, a delame i specialni registraci ... i tak je uspesnost miziva diky tomu ze posledni dobou sbira vsechno Moniker ... takze pokud si fakt chces priplatit tak snapnames

Ale taky vám to taky někdy neregistruje, co :-) Nechci se k tomu vracet...
Tahle doména byla evidentně pryč rychleji, než se všichni rozkoukali.
Bojovat u generických domén je asi hodně složité pro všechny. Pokud jde o speciální domény, tak musí autor asi využít specializované zahraniční firmy.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
wedos píše:
Bojovat u generických domén je asi hodně složité pro všechny. Pokud jde o speciální domény, tak musí autor asi využít specializované zahraniční firmy.


Enom + Moniker maji dohromady nekolik set registratoru, ktery jsou pouzity pouze za ucelem odchytu pro sluzbu snapnames (od monikeru) + sluzby enomu. Jakakoliv vice zajimava domena (predevsim s trafficem) se neda resit jinak nez objednanim u tehle sluzeb.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Pokud to bylo něco lukrativního, tak nemá cenu uvažovat o manuální registraci. Tady pomůže jen snapnames. Méně "lukrativní" pak dokáže chytnout zmiňovaný Dynadot anebo GoDaddy (cena 20 USD je nic za hezkou doménu) a chytat umí dobře. Enom jsem nezkoušel, nevím jakou mají úspěšnost.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
wedos píše:
Nechte nás už (jednou a pro vždy) být... Bude to skutečně lepší pro obě strany. Je nám jasné, že jediný vy jste dokonalý a bez chyby. :-)


Ale notak, někdo vám sem heslo "wedos" musí dát, aby vám to online reputation software našel a mohli jste se přece hned obhájit, že chyba není u vás ne? Měli byste mi děkovat a ne zase buzerovat... Je vidět, že WEDOS si neváží ničeho, co?

PS: Polibte mi jednou pro vždy prdel! Nic vám dávno nedělám, ale pořád mě osočujete... Klídek a měnší vztahovačnost...

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Děkuji za reakci wedosu, já to opravdu nemyslím jako kritiku, jen sem se ptal na něco rychlejšího. Já jsem s WEDOSEM spokojený maximálně, takže jsem chtěl opravdu pouze vědět, jaký řešení je rychlejší. Je mi jasné, že pro wedos není chytání domén hlavní náplň práce, jejich core byznys je jinde. Takže tímto bych to uzavřel. Petr

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
sikec: Teď mě ještě napadlo, že někteří registrátoři (subregistrátoři) nabízejí i API. Stačí si nabít kredit a pak to zvládne pár řádků PHP kódu. Když jsem s doménami začínal, tak jsem využíval General Registry na "chytání" .cz domén. Buď si uděláš vlastní formulář, bez potvrzování anebo tam necháš refresh dokud doména nebude smazána z registru. Není to žádná sláva, ale oproti ruční registraci naprosto někde jinde. API tuším umí jak wedos tak subreg.

Kdyžtak tady je seznam kdy se uvolňují domény http://404m.com/kdy-se-domeny-uvolnuji-k-registraci/ ale je nějaký ten pátek neaktualizovaný.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Jo, díky Drago za tip...ale o API vím jen to, že to existuje...asi budu muset nastudovat :-)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Subreg má příjemnou API :) U wedosu se mi jí nepodařilo rozchodit.

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Wladass píše:
Subreg má příjemnou API :) U wedosu se mi jí nepodařilo rozchodit.

Ale funguje :-) . Je tam hodně klientů, kteří přes naše API (http://kb.wedos.com/wapi.html) jedou.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
API je na odchyty k nicemu, protoze u 90% registratoru neni realtime ale pres objednavku, ktere jsou zpracovavany cronem periodicky :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
wedos píše:
Ale funguje :-) . Je tam hodně klientů, kteří přes naše API (http://kb.wedos.com/wapi.html) jedou.


Nikdo nepsal, že nefunguje.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
gransy píše:
API je na odchyty k nicemu, protoze u 90% registratoru neni realtime ale pres objednavku, ktere jsou zpracovavany cronem periodicky :)


Až tak drsně? :)

Jinak souhlasím, že na odchyt je k ničemu, ale stále o dost lepší než ruční registrace s prokousáváním se přes formuláře (tedy nějaké to real time API). Kdo fakt chce doménu jde za jedničkama na trhu a musí počítat s aukcí.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se