Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A proč ne, vždyť to dneska dělá kde kdo ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Mě už ty půjčky lezou nervy to je snad epidemie

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Epidemie to je, to máš pravdu, jednoho to sežere a další dva (pokud je v tom zapojen i affil) se napakujou, proto je to naprosto všude ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Půjčky a podobný blevajzy dělá kde kdo.. Třeba rádio Impulz, do nedávna jsem si myslel že jsou normální, sami propagují nejakou SMS službu na věštění ze data narození a jména či čeho... Dokud to byly inzeráty v TV magazínu, tak jsem si jen klepal na čelo, ale když už i relativně solidní rádio láká normální lidi "Nechte si vyvěštit za 16 Kč SMSm budoucnost",tak se nestačím divit... A pak proč by nova nemohla mít půjčky, když to dělá už několik let třeba i Tesco... Hold ti fušujou do řemesla, viď.

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Půjčky a jiné jsou na pořadu dne všude, kde mají trochu stálejší klientelu.

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
No, půjčkaře nemá nikdo rád, na jiném foru byl návrh, aby ten kdo dělá půjčky měl členství placené, nebo byl vyřazen. Je to obchod, pro někoho nemorální, ale to by asi bylo na dlouhou debatu. Mě se nejvíc líbí to, že spousta lidí které to štve a odsuzují vše kolem půjček provozuje desítky, někteří jedinci možná stovky webů a na nich jim samozřejmě běží Sklik nebo Adsense, logicky reklama na půjčky. Neříkám všichni, ale kdo jsi bez viny, hoď kamenem... a všichni víme, že na netu jsou miliony stránek, takže ten kdo půjčku hledá na ni narazí na něketerém webu, klikne, sjedná, neplatí, dožene ho exekuce nebo dražba....ale provozovatel webu o tom nemá ani páru, dostane jen odměnu za klik, ale může hrdě říkat-já půjčky nedělám....

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Zeptám se... napadlo někoho z vás někdy takový systém využít?

Asi se ptám na špatném místě, ale neznám ve svém podnikatelském i nepodnikatelském okolí nikoho, kdo by nad těmito systémy neohrnoval nos. Já sám bych na to ani nesáhl. Nepůsobí to na mne vůbec důvěryhodně, i když by asi mohlo. Nevím.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak půjčky jsou téma, které letí. Bohužel, aktuálně je finanční situace špatná a jak všichni víme, na blbosti lidí se dá vydělat nejlíp. Spousta lidí se nechá zlákat na půjčku třeba 5000 Kč, to zas není tak moc a hned 2 lidi se napakují. Osobně bych do toho asi taky nešel, ale nedivím se, že to dneska nabízí každý druhý, zkrátka si myslím, že nyní je to věc, která prostě letí :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
No, já dělám půjčky na zástavy nemovitostí, je fakt že lidí kteří mají nemovitost čistou a chtějí půjčku moc není, spíš z 99% jsou to lidi kteří mají exekuce, nebo mají před dražbou. Klientela je ale různorodá, zaměstnanci i podnikatelé, občas se ozve s požadavkem i právnická osoba..

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Jasně, každý má svůj pohled a dělá to, čemu rozumí. Jsem v oboru už 10 let. Všude kde je poptávka, bude i nabídka, proto je k nalezení a koupi na netu úplně všechno. Já zas nejsem na provozování eshopu, jednak tomu nerozumím a za druhé by mě to asi nebavilo. ( Musí podotknout, že i lidi co hledají půjčky mě vytáčí:-)). Někdo by zas mohl třeba na esopy koukat skrz prsty, levně koupit, draze prodat ale na tom je obecně obchod založen, úplně se vším. Můj názor je ten, že až banky otevřou oči a budou přistupovat k lidem jinak tak nebankovní půjčky půjdou z trhu pomalu pryč, jenže když jsou lidi v registru třeba jen kvůli telefonu, nebo pajdě kterou je mínus na účtu nebo kontokorentu, je to k ničemu.

Klik korunu nebo dvě, no to jsi z laciného kraje, v půjčkách je za proklik daleko víc. Když jsem zkoušel nasadit sklik, musel jsem nastavit 30-40 Kč abych vůbec byl někde ve předu. Od zdroje skliku vím, že top společnosti a banky do toho rvou nehorázný prachy..

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Já se vůbec nedivím když je to byznys jako prase. Osobně jsem chtěl zjistit co na tom všichni vidí a kolik se v tom točí peněz. Během pár týdnů se dá vypracovat na příjem 10 000 Kč až 20 000 Kč měsíčně z minimem úsilí a nákladů (vlastní zkušenost). Čím více se tím člověk zabývá, tím samozřejmě zisk roste. Ač se to nezdá, tak na českém trhu jsou obrovské mezery, které v současné době vyplňuje minimum subjektů. Když víte jak na to, dají se tématické a cílené kliky koupit i ta 0,70 Kč (kliky skutečně konverzují a generují velice slušný zisk jak s nasazeným AdSense, tak affilem).
Druhou stranu je samozřejmě morální stránka věci, no. Ono zase cash je cash :D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
"cizímu neštěstí" to bych pochopil u propagace "zaručených ruletních systémů" a "zázračných" prášků na hubnutí - tam je to jasně jednostranné. Ty na ty půjčky koukáš jen jedním pohledem. Schválně ti porovnám Home Credit a osobní půjčku od ČSOB. Počítáno bez pojištění.

Půjčená částka: 50 000 Kč
Na dobu: 24 měsíců

ČSOB
Měsíční splátka: 2511 Kč

Home Credit
Měsíční splátka: 2508 Kč (s tím, že teď mají akci kdy vám odpustí až 50% úroků)

Lidé, kteří jsou v registrech moc na výběr nemají. Nelze na to koukat jen jedním pohledem. Jiná věc jsou samozřejmě tzv. sms půjčky, kde ten úrok a RPSN je naprosto smrtící no.
Rozlišil bych to na 2 skupiny. První je seriózní nabídnutí nebankovní půjčky lidem, kteří mají normální finanční gramotnost a pak parazitování na slabých a důvěřivých, kteří ze zoufalství berou všechno.

Nějak se neobhajuji. Sem si vědom toho, že lidé prostřednictvím reklamy, kterou mám na svých stránkách umístěnou se mohou dostat na seriózní nebankovní subjekt, tak i na podvodné lichváře atd.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Mac: Tohle jsi napsal moc dobře a v mnoha věcech s Tebou souhlasím, proto třeba nadělám tyhle malý hotovostní půjčky, ale nemůžeš mít zodpovědnost za někoho kdo takhle řeší své situace, každý si musí uvědomit zda půjčku zvládne splácet.

Dám Ti konkrétní příklad: Poslední půjčku kterou jsem dodělal minulý týden.

Obrátila se na mě rodina která potřebovala 1 mil na zástavu nemovitostí, dům bez zástav a tak jsem zjišťoval co a jak, proč atd.

Dům opravovali z půjček a kreditních karet, splátka všeho co měli se jim vyšplhala na 45 tis/měsíc. Teď mají splátku 19500 Kč/měs, takže mají půjčku která jim uspoří víc jak 50% na splátkách. Otec: Na ministerstvu obrany a jeho dcera také, druhá dcera majitelka soukromé školky, manželka v té školce pracuje.
Dobře situovaná rodina a příjmy dohromady přez 100 tis / měsíc. ( neptej se proč to neřešili ze začátku bankou místo půjček a karet-nevím, taky to nechápu)

Pokud přestanou splácet mám si fakt tuto skutečnost vyčítat já? Myslím že asi ne.
Samozřejmě vím jak lidi přemýšlí, vytloukají klín klínem a proto taky nedělám žádný sms půjčky, směnky a jakési soukromé půjčky od lichvářů. Je fakt že jsem dostal nabídku nabízet půjčky do 50 tis, zvažuju ji jako doplněk, tu půjčku nabízí peněžní družstvo, takže subjekt dozorovaný ČNB.

destinator
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 3
Registrace: 25.03.2013
No každopádně má Nova traffic ze svých všech projektů.
Takže si může dovolit prodávat cokoliv.

Otázkou je přínos celkově pro brand.

Ale určitě to pár "oveček" vezme jako - "ta Nova je skvělá - koukám na seriály a mám od nich i půjčku" :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se