Volná diskuze

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Mám jeden blog starý 5 let 4 roky stabilně bez problému na vysoce konkurenční kw mezi prvníma 5 weby převážně první druhý stejně tak na relevantní složené hledané výrazy. Bez problémů přečkal za tu dobu „nálady“ fulltextu.

V posledních dvou měsících sleduji následující věc. Z ničeho se propadne na dva na tři dny na 2/3 stránku na hlavní kw a na ostatní složená slovní spojení taktéž. Po nějakém čase cca do týdne se vrátí zase z5 vše jak bylo. Takto se to stalo již 3x včera po 4 :).

Žádné podezřelé nové odkazující stránky, počet všech odkazů má stoupající tendenci relevantních webů, ranky stejné. Index.php mám ošetřený … vrací na HP. V indexu vše při starém. Obsah přidávám pořád stejně. Nic jsem nezměnil a nic se nezměnilo.

Marně si s tím lámu hlavu. Nemá někdo zkušenost, čím by to mohlo být?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
POkud tě to uklidní, tak weby které sleduji na pozicicích tak také pravidelně lítají sem a tam... půl roku na prvním místě, pak najednou 50+, pak 30, 100+ a první stránka... Mezi těmito skoky je vždy několik hodin, max. dnů, celkově max 10 dnů... A děje se to pravidelně. To hold od seznamu musíš čekat. Je sice naprd, děláš-li půjčky a vyděláváš z PPC, tak že ti klesnou na nějaký čas tržby, ale to je nevýhoda cílení "jedním směrem".

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Seznam se snaží dát šanci i neoptimalizovaným webům, proto pravidelně seznam mění pozice na pár dní :)
Tohle se bohužel děje často, ale je zajímavé že né u všech webů.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Fulltext se hýbe, to je jasná věc. Občas se stane, že se na nějaká KW propadneš, to má za výsledek to, že se snaží vyhledávač přinést kvalitní výsledky. Selektuje plevel. Analyzuje prokliky na další stránky - sleduje, zdali má web pevnou základnu na dané slovní spojení. Google tímto stylem například pomáhá novým webům, ve fulltextu jim prostě dává šanci. Ber to jako můj subjektivní dojem.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Normálka, dříve jsem propadl panice a začal dělat hromadu zbytečných věcí. Dneska už si pár dní počkám a když se web nedostane zpátky začnu dělat odvetu :-). Seznam je vůbec divney "brouk".

Spíš mě pobavilo jednání obchodníku z Centrumu. Minulý týden mi volal maník a nabízel jejich PPC reklamu na KW, na kterém se muj web umístil na 4.místě v serpu (jejich cena 10K/rok). Ani jsem nevěděl, že Centrum je vlastně obyčejný Google. A dneska nějaká ženská zkoušela prodat místo v nějaké komerčním katalogu. Také Vás tak otravují? Asi je to dobrý byznys, spousta blbců v zoufalosti z nestabilního umístění v serpu podobné blbosti koupí.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Otravují mě z centrum a cpou mi katalog najisto. Vtipné je, že to nabízejí telefonisti, kteří se neuřčí pár frází a ani neví co nabízí... Tuhle jsem slečnu rozebral, protože mi tvrdila, že zápisem do zajisto dostanu vlastní webovou stránku a že tím budu lépe dohledatelný ve vyhledávačích... Když mi to zopakovala asi 4x na pokaždé jinou otázku, tak jsem pochopil, že to je špatný a slečna pak přiznala sama, že vlastně neví co nabízí a ukončili jsme to slušně.

Normálně mě takové telefony serou, ale tahle slečna mě pobavila :-)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Centrum musí dohnat tu jejich ztrátu, tak se nedivte, že volají :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se