Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Ahoj. Již delší dobu pozoruji na jednom konkurenčním webu posuv na Seznamu. Při SEO analýze však web nevykazuje žádným extra posílením v offpage faktorech - má jen několik málo desítek odkazovaných webů a něco málo zpětných odkazů. Ani poonpage stránce není web nějak extra silný - spíš se jedná o microsite. Avšak na Seznamu se v konkurečním KW dokázal umístit na 1. stránce (na Googlu už mu to moc nejde, protože zřejmě Google hodnodtí více faktorů).

Zřejmě má na Seznam dost velký vliv počet návštěv (jednojestli z Skliku). Jen doplním, že web sbírá návštěvníky ze sociálních sítí. Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Dali jste se podobnou cestou a kolik Vás přibližně tato technika stála?

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Tak záleží jaké je to klíčové slovo. Já se třeba s články dostanu na první místa bez jakékoliv snahy pokud je cirka jen 60 000 výsledků. Jinak jsem o téhle technice neslyšel a moc bych to neřešil. Za týden možná ten web propadne a ztratí se. Pochybuji, že počet návštěv má vliv na pozice... Szn to nemá totiž jak měřit... může jen počítat kliknutí. Pokud tam teda není reklama od seznamu. Tam pak může být v JS bůh ví co. Třeba i měřicí kód.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Carl114 píše:
Tak záleží jaké je to klíčové slovo. Já se třeba s články dostanu na první místa bez jakékoliv snahy pokud je cirka jen 60 000 výsledků. Jinak jsem o téhle technice neslyšel a moc bych to neřešil. Za týden možná ten web propadne a ztratí se. Pochybuji, že počet návštěv má vliv na pozice... Szn to nemá totiž jak měřit... může jen počítat kliknutí. Pokud tam teda není reklama od seznamu. Tam pak může být v JS bůh ví co. Třeba i měřicí kód.


to jsem si myslel taky, ale web se na Seznamu dostává výše již delší dobu. KW hledanost rozšířená shoda nad 900 a přesná nad 300. je to hodně žádaná KW.
Web po onpage stránce je hluboce pod průměrem (do 10 podstránek) a aní offpage podpora není nějak nadprůměrná. jedíné vysvětlení je přísun návštěvníků na web.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Poptávko tobě už z toho hrabe fest. Vysaď nebo se zblázníš :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico píše:
Poptávko tobě už z toho hrabe fest. Vysaď nebo se zblázníš :D


vysadit? co to znamená?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Seznam má poslední dobou docela bounce.

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Poptavka-zdarma.cz píše:

vysadit? co to znamená?

i mean
Obrázek

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Lépe bych to nenapsal :-D :-D :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

KateřinaH
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 60
Registrace: 04.03.2013
Ohhh,, tady to jede! :D
Kvalitní skluzavka, která vydrží. Tobogán ke každému bazénu. Sklolaminát a jeho výrobky.

kenod
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 18
Registrace: 04.01.2012
No o tom dost pochybuji - seznam nema moznost merit navstevnost webu, takze nemuze vedet kolik je tam navstev a zahrnout to do faktoru vyhledavani.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
To je teda diskuse... :D ale jak jsem říkal, pokud web nemá JS od Seznamu na webu, může Szn měřit jen počet kliknutí. Nějak se mi to nezdá... jestli myslíš, že je na tom něco divného, zkus ho nahlásit. Třeba tam bude nějaké využívání chyb. Pokud ne, hodil bych to za hlavu, protože to zřejmě nejde ..alespoň z těchto informací... rozlousknout.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Traffic na určité stránky určitě vliv má, ale ne zas takový.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak Seznam nelze pochopit a třeba může mít lépe sepsanou stránku, na kterou keyword odkazuje.
Je spousta faktorů, buď můžeš zkoušet, nebo to hodit za hlavu a nebo si na to vzít nějakého "experta".
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Spíše to bude stářím webu. Na Seznamu většina webů po určité době poskočí sama. Jinak návštěvnost můře měřit třeba přes to kolik lidí si vybere a klikne zrovna na jeho web z výsledeků vyhledávání. Když bude vybočovat z průměru, může jej zkusit posunout výše.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mě osobně přijde jedna věc jako divná, je možné, že se na Seznamu - díky Skliku weby umisťují výše - to samé na Googlu - myslím si, že se weby s reklamou AdSense vyskytují na vyšších pozicích, aby vyhledávače zajistili větší proklikovost na své reklamy? Co ty na to Drago, bude to na článek? :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kohy: takových spekulací už tu pár bylo. Vychází většinou z předpokladu "cizí" elementy na stránce se podílí na její autoritě. Tedy když tam budeš mít nějaké "béčkové" reklamy vkládané javascriptem od provozovatele kterému nevadí "problémoví inzerenti" tak může autorita utrpět. Naopak prověřené elementy by mohli třeba něco přidat. Pak je tu teorie že AdWords reklama se vlastně pro Google nepovažuje za reklamu. Takže nezhoršuje poměr reklama vs obsah. Všechno jsou to spekulace, ale najdou se případy kdy výměna reklamního systému za AdSense posunula web nahoru.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se