Volná diskuze

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Reinstalace MS Office by neměla být problém, pokud máš CD a Klíč. Obnovení systému je na zdatnější viry a červy většinou neúčinné a mnohdy ho takový škodlivý soft sám zablokuje a ani ho nespustíš. Spousta lidí má v počítačích viry a trojany a vůbec o tom neví a myslí si, že antivir nepotřebují, vždyť mně vše funguje ne. To že tam na pozadí běží xy scriptů a sosají jeho databáze emailů, atd vůbec netuší. Bát se musíte právě takových virů a trojanů, které na oko vlastně nic nedělají, ty jsou ve finále nejhorší a zbavit se jich je mnohdy velký problém, protože po tom co je antivir odrovná, vám přestane fungovat půlka počítače.

Naší mladý doběhla licence na antiviru od Avastu, ta husa to neřekla a jeden měsíc byla na netu bez antiviru. Nenavštěvuje nijak nebezpečné stránky, nicméně přišla až ve chvíli, kdy jí nešla nainstalovat aktualizace Adobe FL přehrávače a nešla jí nějaká hra na FB. Když jsem zjistil, že ten anitivir neběží a že neběží měsíc, už jsem z toho měl obavu. Samozřejmě že už měla v počítači běžící script a ne jeden. Bohužel to byl tak vymakanej trojan, že jakmile dal člověk instalaci jakéhokoli známého antiviru, po 50% instalaci přerušil, úplně znefunkčněl funkci obnovení systému a jako bonus zablokoval najetí počítače v nouzovém režimu. Jinak fungovalo PC úplně normálně, nebýt té nufungující hry na FB nic by člověk nepoznal. Až rozběh PC a booot z USB disku a instalací antiviru na USB disku pomohl. Každopádně sranda na několik dní a přeinstalace většiny programů co v počítači jsou, trojan byl v 670 souborech a vždy po najetí PC šup do paměti a na druhej disk, aby se náhodou po restartu nedal odstranit.

Takže takové to "používám to co je ve Win", tam nic není, jen firewal. Nebo já to nepotřebuji, atd. to se opravdu vyplatí jen někdy a jen chvíli.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
Tak vyjádření technika bylo, že to slyší poprvé, že by to mohlo být i něčím jiným...zkusil jsem i diagnostiku officů- nic neukázala, přemýšlel jsem o reinstalu officů, klíč mám, ale nevím jestli tím spíš něco nepokurvim...nechce se mi kupovat nový..

I když se mi podaří to reinstalem opravit, nejdou ani PDF a to jem stahl novou verzi Adobe...


No není programem, ale soubory jsou decryptovány. Tak že je jednoduše neotevřeš ani v nezavirovaném PC.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
peeeeta píše:

No není programem, ale soubory jsou decryptovány. Tak že je jednoduše neotevřeš ani v nezavirovaném PC.



Dobře a co s tím...je nějaký program který stahnu, projedu a bude to OK, nebo to někdo musí udělat v příkazovým řádku??

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:
Reinstalace MS Office by neměla být problém, pokud máš CD a Klíč. Obnovení systému je na zdatnější viry a červy většinou neúčinné a mnohdy ho takový škodlivý soft sám zablokuje a ani ho nespustíš. Spousta lidí má v počítačích viry a trojany a vůbec o tom neví a myslí si, že antivir nepotřebují, vždyť mně vše funguje ne. To že tam na pozadí běží xy scriptů a sosají jeho databáze emailů, atd vůbec netuší. Bát se musíte právě takových virů a trojanů, které na oko vlastně nic nedělají, ty jsou ve finále nejhorší a zbavit se jich je mnohdy velký problém, protože po tom co je antivir odrovná, vám přestane fungovat půlka počítače.

Naší mladý doběhla licence na antiviru od Avastu, ta husa to neřekla a jeden měsíc byla na netu bez antiviru. Nenavštěvuje nijak nebezpečné stránky, nicméně přišla až ve chvíli, kdy jí nešla nainstalovat aktualizace Adobe FL přehrávače a nešla jí nějaká hra na FB. Když jsem zjistil, že ten anitivir neběží a že neběží měsíc, už jsem z toho měl obavu. Samozřejmě že už měla v počítači běžící script a ne jeden. Bohužel to byl tak vymakanej trojan, že jakmile dal člověk instalaci jakéhokoli známého antiviru, po 50% instalaci přerušil, úplně znefunkčněl funkci obnovení systému a jako bonus zablokoval najetí počítače v nouzovém režimu. Jinak fungovalo PC úplně normálně, nebýt té nufungující hry na FB nic by člověk nepoznal. Až rozběh PC a booot z USB disku a instalací antiviru na USB disku pomohl. Každopádně sranda na několik dní a přeinstalace většiny programů co v počítači jsou, trojan byl v 670 souborech a vždy po najetí PC šup do paměti a na druhej disk, aby se náhodou po restartu nedal odstranit.

Takže takové to "používám to co je ve Win", tam nic není, jen firewal. Nebo já to nepotřebuji, atd. to se opravdu vyplatí jen někdy a jen chvíli.


Souhlasím. Dobrý je také ten, který když jej odstraníš, tak si udělá dvě své kopie. No a než se ti jej povede odstranit komplet, tak máš komplet celý systém jako cedník.
Nejhorší vir je ten, který není vidět, ale je v pc.


Jirka52 píše:


Dobře a co s tím...je nějaký program který stahnu, projedu a bude to OK, nebo to někdo musí udělat v příkazovým řádku??


No posílal jsem ti odkazy, kde se to řešilo, tak je pošli tomu technikovi ať se koukne. Mělo by to jít, prostě ty soubory jsou zaheslovány speciálním klíčem. Panda by to měla umět, ale ta je placená.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012


Aha, no to je ona, mělo by tam někde být zjištění toho klíče a oprava souborů. Jak jsem ti již posílal odkaz.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Jdu ji stahnout a dám vědět-ale jak a co mám zjišťovat? Jestli je v AJ jsem v háji

Se pos....není platná aplikace typu Win32..

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
Jdu ji stahnout a dám vědět-ale jak a co mám zjišťovat? Jestli je v AJ jsem v háji


Pozor antiviry se mezi sebou mlátí. A vše děláš na vlastní riziko.
Jinak ano Panda je jen v angličtině.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
peeeeta píše:

Pozor antiviry se mezi sebou mlátí. A vše děláš na vlastní riziko.
Jinak ano Panda je jen v angličtině.


Nechám to projet a pak ji odinstaluju...je tam Slovenský jazyk, projíždí to, tak uvidíme..ale jen to klasicky projíždí jako jiný antivir, nevim jestli něco takhle opraví..

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:

Nechám to projet a pak ji odinstaluju...je tam Slovenský jazyk, projíždí to, tak uvidíme..ale jen to klasicky projíždí jako jiný antivir, nevim jestli něco takhle opraví..


Tak tou Pandou bylo myšleno "Panda Ransomware Decrypt tool"

A jak na to je zde:
http://pc.poradna.net/q/view/1055918-ja ... ne-soubory

1. zvolis zlozku v ktorej su vsetky zakryptovane subory.
2. das mu jeden subor ktory je nezasifrovana zaloha nejakeho z tych zasifrovanych suborov
3. on najde kluc a odsifruje ostatne subory v tej zlozke zvolenej v kroku 1.
logicky nebude rozsifrovavat ten subor ktory mas aj original verziu, ptz mas original verziu, on sa snazi potom rozsifrovat ostatne zasifrovane subory v tej zlozke (ked tam neni nic ine tak napise no files to decrypt). Dal si mu zlozku v ktorej boli povodne vsetky tie subory?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
peeeeta píše:

Free nebo placenou?


Obojí jsem zkoušel free i placené a momentálně jsem na Avast Free ... myslím, že dostačuje
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jan Paluska píše:

Obojí jsem zkoušel free i placené a momentálně jsem na Avast Free ... myslím, že dostačuje


Já jsem právě přemýšlel, zdali nekoupit placenou.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Takže, stahl jsem prográmek http://www.pandasecurity.com/homeusers/ ... rd?id=1675 zde, vložil jeden soubor PDF k opravě a výsledek? Dosud dobré fotky v jpg většinou vnučky z výletů jsou v hajzlu...Hlava mi to nebere!!!!!!!!!!!!!!!!!!

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
Takže, stahl jsem prográmek http://www.pandasecurity.com/homeusers/ ... rd?id=1675 zde, vložil jeden soubor PDF k opravě a výsledek? Dosud dobré fotky v jpg většinou vnučky z výletů jsou v hajzlu...Hlava mi to nebere!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Složka, tam musí být jeden soubor, který je funkční a také jeho pozměněná verze a pak tam musí být soubory, které jsou napadené.
Jinak já s tím naštěstí nikdy neměl zkušenost, tak že použij google a nebo technika.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Nojo, jenže když jsou všechny soubory poškozené, kde mám vzít jeden dobrý...

Jen mi to vygenerovalo key bc5b13dbd9b691d6f2d4b93156e44a76.key

Ale nevim co s ním..

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:
Nojo, jenže když jsou všechny soubory poškozené, kde mám vzít jeden dobrý...

Jen mi to vygenerovalo key bc5b13dbd9b691d6f2d4b93156e44a76.key

Ale nevim co s ním..


No třeba můžeš mít dva stejné soubory v počítači a nebo na CD či DVD.
No a díky tomu kódu ty soubory rozklíčuj. NEVÍM JAK
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
peeeeta píše:
Já jsem právě přemýšlel, zdali nekoupit placenou.


Jenom pro upřesnění ... bavíme se teď o Avastu nebo Aviře? :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Já používám NOD32 od ESETu. Je asi jeden z nej.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se