Volná diskuze

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Mě neplatiči donutili abych přestal podnikat a začal se věnovat nečemu jinému. (Nebylo to jen kvůli k***** co neumí platit za služby, ale i přístup některých lidí)

Jak je to u vás? Co vy děláte s "neplatiči" ? Nebo jak se s tým vyrovnáváte.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Uplně jednoduše. Řeknu mému ukrajinskému kamarádovi :-D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Uplně jednoduše. Řeknu mému ukrajinskému kamarádovi :-D


Dej mi na něj kontakt :D

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
S neplatiči nemám problém. S potenciálně problémovými lidmi, raději vůbec nesplupracuji.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
luba píše:
S neplatiči nemám problém. S potenciálně problémovými lidmi, raději vůbec nesplupracuji.


A když navazuješ spolupráci s novým člověkem, jak tohle poznáš? Neplatiči z počátku vypadají velmi spolehlivě.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Zatím (musím zaklepat) jsem neměl problém, jde o to, v jaké sféře se pohybuješ.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
m1ch3l píše:

Dej mi na něj kontakt :D


samozřejmě to byl tip. Kamaráda ukrajince mám, ale jen jako kámoše do posilky. Zvlášť mě vždycky pobaví jeho hláška "ty nasereš mě a nikdo tě nenajde" :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
S neplatiči nemám problém - větší zakázky textů se platí předem, u prodávaných reklam (články, odkazy a bannery) stejně. Ještě se nenašel klient, který by protestoval.

Menší zakázky se platí po dodání, ale peněžně jde o dost marginální částky, takže neřeším v případě nezaplacení. Takže jsem nemusel ještě řešit žádné platební rozkazy, upomínky apod.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

seo-profit
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 18
Registrace: 19.05.2013
Za těch pár let jsem se naučil vyfiltrovat "potížisty" ještě před zahájením spolupráce. Větší část neplatičů totiž tvořili právě né úplně bezproblémoví klienti. Do budoucnosti budu chtít vždy 100% předem, protože za ty nervy to nestojí.

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:

samozřejmě to byl tip. Kamaráda ukrajince mám, ale jen jako kámoše do posilky. Zvlášť mě vždycky pobaví jeho hláška "ty nasereš mě a nikdo tě nenajde" :-D



:D
dneska WD super

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
samozřejmě to byl tip. Kamaráda ukrajince mám, ale jen jako kámoše do posilky. Zvlášť mě vždycky pobaví jeho hláška "ty nasereš mě a nikdo tě nenajde" :-D


Pořád z toho nemůžu :D :D :D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Taky s neplatiči více méně problém nemám... s klienty kde je opožděné placení ano - ale jsou to pořád stejní, tak už se s tím počítá.
Ono většinou poznáš zda to bude neplatič... teď jsem s jedním měl dočinění, ale tak nějak jsem s tím počítal dopředu, takže když jsem zjistil že nezaplatí, spíše jsem měl dobrý pocit že jsem to věděl (práce na 2H). Jinak prakticky nehledám nové klienty a tak na neplatiče nenarážím :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Platí jedno pravidlo: Obchodního partnera podvedeš jen dvakrát - poprvé a naposledy.

Nevím co zde řešíš. Přestat kvůli někomu podnikat - to samo o sobě říká něco o tobě.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
janKali píše:
Platí jedno pravidlo: Obchodního partnera podvedeš jen dvakrát - poprvé a naposledy.

Nevím co zde řešíš. Přestat kvůli někomu podnikat - to samo o sobě říká něco o tobě.


Jo že nemám trpělivost.

Belindasa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 13.11.2012
Dáváte neplatiče na centrální registr dlužníků?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Belindasa píše:
Dáváte neplatiče na centrální registr dlužníků?


No ono je také otázkou co všechno v tomto registru můžeš sdílet. Přeci jen jsou to osobní údaje.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Belindasa píše:
Dáváte neplatiče na centrální registr dlužníků?


A ještě mě zažaluje že zveřejnuji jeho osobní údaje.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
m1ch3l píše:

A ještě mě zažaluje že zveřejnuji jeho osobní údaje.


Přesně tohle říkám, ono je to těžké jak řešit neplatiče. Chce to mít ošetřené smlouvou a také mít čuch na lidi, a když se mi to nezdá, tak do toho nejít.
Intuice je dobrá věc.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Belindasa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 13.11.2012
Je to v tomto směru těžký, na jednu stranu by ho tam člověk nejraději dal a na druhou ještě bude mít další problémy.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Belindasa píše:
Je to v tomto směru těžký, na jednu stranu by ho tam člověk nejraději dal a na druhou ještě bude mít další problémy.


Dát si do smluvní podmínek sankci za nevyzvednutí a nebo to prostě neřešit.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Belindasa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 13.11.2012
Asi tak nějak !

Rosemary
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 13
Registrace: 13.03.2012
Souhlasím s názorem o intuici. S neplatiči faktur jsem se při své práci dosud nesetkala. Když se někdo s placením faktury opozdí, slušně mu připomenu, že je s placením po splatnosti. Obvykle je do 2 až 3 dnů sjednána náprava. Čich na lidi je nutný, často o člověku napoví způsob, jakým dotyčný komunikuje, jeho vstřícnost, ochota, taky pravopisná správnost a jistým způsobem i používání výrazů, které s prací více či méně souvisí. Nereaguji na nabídky práce s přehnanými podmínkami.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se