PPC

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj, nemáte tip jak nějak vhodně monetizovat travel weby mimo sezonu? Zjístil jsem že již v červenci mám velký traffic na travel webech, ale affiliate na zajezdy už nejede. Tak teď jsem tam zkusil dát Bonami. Nemáte nějaké jiné tipy a zkušenosti?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
No já mám všude PPC reklamu :), ale tu tam mám po celý rok :).

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
PPC reklama ještě trochu jede...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
ad1: V červenci a nejede? Tak to děláš něco špatně :-) Červencové a srpnové nákupy dovolené v last minute jsou jedny z nejlepších měsíců (ano počet storen je extrémní, ale vzhledem k tomu, že volné kapacity rychle ubývají, je to normální)

ad2: Travel web nezná žádnou sezonu, pokud to není úzce zaměření web na pronájem apartnámu na Makarské, tak travel web prostě nezná pojem sezona, resp. neměl by ho znát. Musíš ale trochu sledovat trend a vědět, co se kdy začíná kupovat a podle toho nabídku přizpůsobit, je jasné, že s letní dovolenou si celý rok nevystačíš, jsou tu poznávačky, aktivní dovolené, exotika, lyže a další a další. Nevím o jaký web by mělo konkrétně jít, napiš zkusím poradit.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
doplňkově mám 4 travel site cca 4 roky a rapidně nejvíce prodávám v srpnu a v září vždy se to stejně opakuje - pasivně žádná propagace jen před sezonou na postuji texty stáhnu Adsense a nechám jen affil linky a vyměním bannery. Po sezoně zase nasadím PPC a nechám ležet.

Kdyby jsem to dělal aktivně i mimo sezonu tak určitě musím jet celorok takže wellness, lyže atp.
Faktem je že umrtnost je v hlavní letní sezoně obrovská což mi je, ale jedno :)

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
freez píše:
ad1: V červenci a nejede? Tak to děláš něco špatně :-) Červencové a srpnové nákupy dovolené v last minute jsou jedny z nejlepších měsíců (ano počet storen je extrémní, ale vzhledem k tomu, že volné kapacity rychle ubývají, je to normální)


Letos u travel webů zažívám úplně jiný trend. Předchozí dva roky byli bezpečně nejvýdělečnější měsíce červenec a srpen. Letos to byl červen a first minute zájezdy (leden, únor), kdy jsem fakturoval v červnu o 300% větší částku než lodi a předloni. Červenec a srpen jsou naopak přibližně na stejné úrovni ve výdělcích jako loni, ale zase posílám na cestovky větší trafik, takže bych očekával vyšší zisky.

V červnu jsem si nemohl také vynachválit Invii a jejich konverze, ostatně jsem to psal i na blogu. Ale červenec a srpen téměř nulové konverze i objednávky, naopak se zvýšili konverze u Dovolena.cz i Travelportal.cz, kde se to neustále zlepšuje. Takže na last lepší Dovolena.cz a na first minute Invie? Nevím.

Jinak k otázce. Zájezdy se u mě začínají objednávat již od ledna, po vánočním boomu. To jsou ty first minute zájezdy. Duben a květen mi celkem šli poznávací zájezdy a eurovíkendy. Pak je na řadě červen, červenec, srpen a září, co jsou lasty a klasické období dovolené, takže objednávky jsou též. Takže mám v podstatě jen říjen, listopad a prosinec takové slabší, ale to jen protože nemám web na zimní dovolenou, který plánuji abych měl pokrtou celý rok..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak to mě letos zklamala tedy jen Invia, jinak oproti loňsku mám jen u SA nárůst v červnu 4X víc oproti loňsku, červenec mám nárůst na trojnásobek oproti loňsku. No a leden a únor to je kapitola sama pro sebe, to jsem vyměnil Invii za SA a hned nárůst ve fakturované částce, přitom nárůst trafiku je zanedbatelný. Na druhou stranu je letos hrozně moc poptávek na dovolenou, která je vyprodaná a pak to padá do storna. Něco káplo i z Alexandrie, kterou jsem to proložil. Nejvíc mě mrzel trafik poslanej pánu bohu do oken na nefunkční affil svět dovolené, tam jsem drobet zabrečel, no ale co, jdeme dál :-)

-- 29. 07. 2013 22:36 --

LukasP píše:
..... to jen protože nemám web na zimní dovolenou, který plánuji abych měl pokrtou celý rok..


Taky se ti do něj chce tak jako mě :-D, nicméně už jsem psal na SA jestli bude zimní vyhledávač a prý je to v plánu, ovšem otázka je, jestli stihnou letošní sezonu, nebo ne.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Cestovní pojištění, bižuterie, kufry, dovoz věcí z destinace, vína, piva atp. :P

Petr
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 24
Registrace: 12.11.2010
Mam par travel webu, prodejni spicka se u nich projevuje v ruznych obdobich. Kdyz jdou prodeje dolu, nasazuji PPC a reklamu na moje weby, ktere zrovna dobre prodavaji.
...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se