Volná diskuze

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
Zdravim, berte téma tak jak je- od laika!!

Delší dobu poptávám ( sháním, hledám) vytvoření webu- konkrétně inzertního na jeden druh dejme tomu zboží nebo služby, myslel jsem si, že když popíšu co má web obsahovat tak se tvůrci webů ( jde o WP) budou inspirovat třeba na netu, nebo zapojí svou fantazii, něco vytvoří a nabídnou, poté třeba doladí něco dle poznámek nebo požadavků, ALE!!
Otázky typu- jak má web vypadat nechápu!!

Jak postupujete když si necháváte něco udělat? Je potřeba si sednout, vzít tužku a papír, nakreslit, popsat, rozvrhnout, nakreslit podstránky atd? Vymalovat barevně nejlépe podle html barev?
Poté " tvůrce " webu sedne, udělá vše podle nakreslené předlohy a vše slavnostně vyhlásí za svůj design???

Poraďte....Jsem laik, ale dodnes jsem si myslel, že design je snad práce někoho kdo si nad vším sedne, promyslí, navrhne...asi se pletu že?

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Nepletieš :) Pekne si pohľadaj iného designéra :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak to nevím co máš za tvůrce, ale normálně si řeknu co chci, aby web splňoval na čem by měl web běžet (pokud chci nějaký CMS). Pak také řeknu jak bych si přibližně představoval funkčnost webu a v jakým stylu chci design. Poté také trochu hraje roli cena.
No a poté už mi jen tvůrce pošle návrh, nějaký můj nápad mi vytkne, že jde udělat lépe, tak že to znovu prokonzultujeme a pak mi pošle ukázku a už se jen doladí detaily.

Určitě bych design nenakreslil nebo nějak to sám nenavrhoval a poté to dal grafikovi, to už to přeci mohu sám udělat, ale samozřejmě, že je potřeba mít nějakou představu, ale nemusíš to mít nakreslený.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
peeeeta píše:
Tak to nevím co máš za tvůrce, ale normálně si řeknu co chci, aby web splňoval na čem by měl web běžet (pokud chci nějaký CMS). Pak také řeknu jak bych si přibližně představoval funkčnost webu a v jakým stylu chci design. Poté také trochu hraje roli cena.
No a poté už mi jen tvůrce pošle návrh, nějaký můj nápad mi vytkne, že jde udělat lépe, tak že to znovu prokonzultujeme a pak mi pošle ukázku a už se jen doladí detaily.

Určitě bych design nenakreslil nebo nějak to sám nenavrhoval a poté to dal grafikovi, to už to přeci mohu sám udělat, ale samozřejmě, že je potřeba mít nějakou představu, ale nemusíš to mít nakreslený.


Co musí splňovat řeknu, na čem běží také, dokonce vezmu i pár webů z netu pro představu ( nechci kopie!!), ale bohužel návrhu se nedočkám, stále slyším- jak to má vypadat???
Tak nevim, asi půjdu hledat někoho do cukrárny:-))), cena také - od xxx, záleží na náročnosti, čím více funkcí tím dražší...prostě asi nemám štěstí:-)))

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jirka52 píše:

Co musí splňovat řeknu, na čem běží také, dokonce vezmu i pár webů z netu pro představu ( nechci kopie!!), ale bohužel návrhu se nedočkám, stále slyším- jak to má vypadat???
Tak nevím, asi půjdu hledat někoho do cukrárny:-))), cena také - od xxx, záleží na náročnosti, čím více funkcí tím dražší...prostě asi nemám štěstí:-)))


No tak to je asi trochu mimo ten tvůrce. Řeknu jaké funkce chci, na čem to má běžet, k tomu samozřejmě adekvátní cena. Ukážu i nějaké ukázky pro inspiraci a řeknu, třeba, že bych to chtěl v tmavších barvách, nebo že to chci v odstínu modré. Od toho je to grafik/programátor, který si nechá zaplatit, jelikož mu platíš, za to aby vytvořil něco funkčního a přívětivého podle tvých požadavků. Jelikož ty jsi laik a on už by měl být znalý, tak by ti měl poradit.

Tak že hledej jinde, grafiků/programátorů je dosti a shánějí práci, ale někteří jsou dosti drazí, ale dají se sehnat i dobří, přívětivý a za slušnou cenu, ale ty bohužel mají spousty práce a budeš v pořadníku.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
peeeeta píše:

No tak to je asi trochu mimo ten tvůrce. Řeknu jaké funkce chci, na čem to má běžet, k tomu samozřejmě adekvátní cena. Ukážu i nějaké ukázky pro inspiraci a řeknu, třeba, že bych to chtěl v tmavších barvách, nebo že to chci v odstínu modré. Od toho je to grafik/programátor, který si nechá zaplatit, jelikož mu platíš, za to aby vytvořil něco funkčního a přívětivého podle tvých požadavků. Jelikož ty jsi laik a on už by měl být znalý, tak by ti měl poradit.

Tak že hledej jinde, grafiků/programátorů je dosti a shánějí práci, ale někteří jsou dosti drazí, ale dají se sehnat i dobří, přívětivý a za slušnou cenu, ale ty bohužel mají spousty práce a budeš v pořadníku.



OK, pokud o nějakých víš, hoď mi je do PM, díky:-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se