Wordpress

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Dnes večer se mi stala nepříjemná věc, která je naštěstí ošetřena bezpečnostními pluginy, ale přesto mě nenechává klidným. Za poslední dvě hodiny mám na mailu už 30 zpráv o zablokování 30 IP adres z důvodu opakovaných chybných pokusů o přihlášení se do administrace webu Bydlení21.cz. Čas od času se mi stává, že zpozoruji nějaký přístup, ale během krátké doby tolik, to se mi ještě fakt nestalo. Máte s tímto někdo zkušenosti, stalo se vám něco podobného? Nic moc s tím dělat asi nemůžu, ale jen se ukazuje, jak užitečné jsou bezpečnostní pluginy a co nejsložitější hesla. Hold hackeři to zkouší...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Určitě je dobré mít ochranný plugin na počet přihlášení, nemůžeš udělat nic víc, než prostě tyto IP zablokovat.
Jinak poradil bych ti udělat ještě pár opatření viz článek - http://blog.doprofilu.cz/dulezite/bezpe ... ast-1.html
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
když to chceš uplně zamezit stačí jednoduchá věc :)
si změnit↓
Login URL třeba na domena.cz/petrzel
a u /admin a /registrace pokud máš povolenou také

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Mně se to děje takhle v podstatě denně, někdy více, někdy méně. Tohle postihne každý větší a navštěvovanější web na WP. Bohatě stačí mít pro přístup do admin jiné jméno než "admin" a aktivovaný plugin Limit Login Attempts, pokud má člověk aspoň trochu silné heslo, tak to s tou blokací neprolomí. Navíc v 99% případů jsou pokusy o prolomení s přihlašovacím jménem "admin".

Zajímavý článek na toto téma zde: http://wp-blog.cz/1043-je-vas-wordpress ... cny-2-dil/

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
.htaccess ve slozce admin

Deny from ALL
Allow from 1.2.3.4

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Bezpečnostní plugin mám a silné heslo taky, tak snad se průchod do adminu nepodaří :D Jinak, ano, je to pravda, login jsou většinou "admin", potom i "administrator" a "subport"

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se