Hardware

motorovapila
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 27.09.2012
Zdravím,

v tyto parné horka jsem si chtěl změřit teplotu PC použil jsem software EVEREST a jakymle jsem viděl nejvyšší zaznamenanou hodnotu procesoru tak jsem se málem vyvrátil ze stoličky. Maximální teplota procesoru byla 101C.

Vyzkoušel jsem nainstalovat další 2 programy pro měření teploty hardware monitor a speedfan. Na PC jsem zapl hru, aby šel PC do zátěže a teplota procesoru se pohybovala na 80C.

Typ procesoru: Intel Core i5-2550K -> http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ1IE1

Včera:
V klidovém stavu procesor měl 50C a větráček na procesoru 1095 RMP
V zátěži prosesor měl 80C větráček na procesoru stále 1095 RMP

Dnes ráno:
V klidovém stavu procesor má 48C a vetráček má 1700 RMP +-
V zátěži procesor má 60C a vetráček má 2300+ RMP

Dnes odpoledne:
V klidovém stavu procesor má 48C a vetráček má 2000 RMP +-
V zátěži procesor má 70-72C a vetráček má 2500+ RMP

Chlazení je oroginální, které bylo k procesoru větráček je 4x pin tak si reguluje otáčky podle sebe.

v biosu mám nastaveno PC health status přesně podle tohoto obrázku http://extreme.pcgameshardware.de/attac ... status.jpg

Operační system mam Win 7 64 bit

Tak se chci zeptat kde může byt chyba jestli je špatné chazení (větráček), nebo senzor, který měří teplotu, nebo chyba v software.

Jen mně nejde do hlavy jestli procesor měl 101C nebo 80 že ještě funguje...
A proč se mi PC nevypne nebo nerestartuje...

předem díky za názory

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Procesor a všeobecně čipy vydrží daleko vyšší teploty, než 100 °C, problém je, že tak vysoká teplota nedělá dobře ostatním součástkám ... jinak při 100°C se měl podle mě kompl normálně vypnout. Pokud od té doby již teploty 100°C nedosáhli tak bych to asi dále neřešil, jen monitoroval, mohlo se jednat o nějakou chybu.

Popřípadě:

1) vyčistit větráčky a celou chladící soustavu
2) přepastovat

pokud je PC v záruce -> servis
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
to motorovapila: trochu si tím mám také problém (procesory mé zběsilé požadavky zvládají, jen ten plast trochu zavání :-D) - naštěstí pomáhá podložka s větráčky. možná to chce taky nežhavit comp 24hod denně a jít si třeba ven zasportovat nebo k vodě - jinak budeš mít s compu Texaský masakr motorovou pilou :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jan Paluska: Takhle vysoké teploty blížící se 100 °C snižují výdrž procesoru a pak jednoho dne...

Zkontroloval bych, zda jsou všechny větráčky zapojené a všechny běží. Tohle vypadá, že by jeden třeba přestal běžet a ostatní musí zvýšit počet otáček aby jeho ztrátu nahradily. Případně čidlo může blbnout a ukazovat větráčkům nesmyslné hodnoty...

Poptavka-zdarma.cz píše:
to motorovapila: trochu si tím mám také problém (procesory mé zběsilé požadavky zvládají, jen ten plast trochu zavání :-D) - naštěstí pomáhá podložka s větráčky. možná to chce taky nežhavit comp 24hod denně a jít si třeba ven zasportovat nebo k vodě - jinak budeš mít s compu Texaský masakr motorovou pilou :-D


Prosím, přestaň mít takové poznámky. Tohle v řešení problému nepomůže.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
to Otakar Pěnkava: jak to že ne? poradil jsem chladící podložku s přídavnými větráčky :-)

to motorovapila: pokud máš nějaký shit Acer, tak tam mě to nepřekvapuje. nejspíš větráček nestačí ochlazovat - celkem často se také u Acera větráčky brzo odejdou. Já reklamoval nový notas za pul roku a v prodejne mi maník řekl, že je to u tehle značky běžné...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
A nemá náhodou stolní PC? Tam mu bude podložka na nic. Šlo mi ale o tuhle část:
Poptavka-zdarma.cz píše:
možná to chce taky nežhavit comp 24hod denně a jít si třeba ven zasportovat nebo k vodě - jinak budeš mít s compu Texaský masakr motorovou pilou :-D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
nebylo to 101F ? :)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
otázkou je jestli sedí chladič na procesoru vyndat desku a překontrolovat (musím být na něm) bez mezery a piny musí být v desce ...klidně se ti může stát, že nechladí vůbec

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
to Otakar Pěnkava: jak to že ne? poradil jsem chladící podložku s přídavnými větráčky :-)

to motorovapila: pokud máš nějaký shit Acer, tak tam mě to nepřekvapuje. nejspíš větráček nestačí ochlazovat - celkem často se také u Acera větráčky brzo odejdou. Já reklamoval nový notas za pul roku a v prodejne mi maník řekl, že je to u tehle značky běžné...


Na Acer mi nesahej jo :-D

Taky jsem s toho pochopil, že má stolní PC, osobně bych přepastoval procesor a podíval se na chlazení chipsetu, doplnit case o přídavný ventilátor na přívod a odvod vzduchu, případně doplnit tubus na odtah vzduchu od procesoru přímo do bočnice bedny. Pokud jsou to opravdu stupně celsia, tak teplota přes 100 stupňů je hrozně moc, alert na vypnutí by měl být někde lehce nad 75. Jinak programy na sledování teplot mají co jsem tak zkoušel hrozně velký rozptil, pokud ti PC healt ukazuje 80, tak bych tomu věřil i když i to je dost.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se