Volná diskuze

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Ahoj, mohl by mi tady někdo pořádně vysvětlit, jak přesně funguje affiliate?

Kouil jsem domenu např. inlinebrusle.cz, na tu bych rád připravil web a na něm chci mít produkty od jednoho prodejce s eshopem in line bruslí. Zajímá mě, jak moc kvůli tomu všemu musí být kvalitní web a co konkrétně budu od prodejce potřebovat, aby se mohl sortiment nahrát na můj web. Vím, že to píšu jak dement, ale v tomhle sjem fakt začátečník. Díky za ochotu a vysvětlení.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Teď už nepotřebuješ toho "moc". Potřebuješ nějaký obsah, který si musíš dopsat sám nebo nechat napsat, obrázky zřejmě můžeš použít z e-shopu a affiliate linky, které budeš směrovat z webu, ty získáš v administraci programu.
Od e-shopu víc nepotřebuješ v současné době...

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
mkurri píše:
Teď už nepotřebuješ toho "moc". Potřebuješ nějaký obsah, který si musíš dopsat sám nebo nechat napsat, obrázky zřejmě můžeš použít z e-shopu a affiliate linky, které budeš směrovat z webu, ty získáš v administraci programu.
Od e-shopu víc nepotřebuješ v současné době...


Na kolik to všechno tak zhruba může přijít?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Pokud o tématu něco víš (nebo si nastuduješ něco), tak to máš zadarmo = jen tvůj čas. Sepsání tak od 100Kč/NS bych odhadl...

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Vy sami máte affil? Vyplatí se to vůbec?

-- 12. 08. 2013 22:21 --

Abych nechodil kolem horké kaše, mám domenu levnejsipneumatiky.cz a rád bych zkusil afill v tomhle směru. Prostě jen na zkoušku.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
lord píše:
Ahoj, mohl by mi tady někdo pořádně vysvětlit, jak přesně funguje affiliate?


Jednoduše
Uděláš ze sebe blba, zaregistruješ se do provizního systému a čekáš, co ti smrknou.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jo, nic tím nezkazíš. Ale je to jako se vším, bez velké dřiny to asi valný úspěch mít nebude. Potřebuješ tam dostat hlavně lidi, kteří mají zájem nakupovat a Tvůj affiliate partner musí být dobrý, aby to lidi chtěli kupovat. A taky se musíš poprat s konkurencí, která asi spíš bude než nebude :).

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Musí být dotyčný eshop, např. prodejce pneu v nějakým affil programu? Fakt nevím, jak to celé funguje. Jestli je třeba možno se domluvit s jakýmkoliv eshopem, co nabízí pneu.

-- 12. 08. 2013 22:41 --

Fit píše:
Jo, nic tím nezkazíš. Ale je to jako se vším, bez velké dřiny to asi valný úspěch mít nebude. Potřebuješ tam dostat hlavně lidi, kteří mají zájem nakupovat a Tvůj affiliate partner musí být dobrý, aby to lidi chtěli kupovat. A taky se musíš poprat s konkurencí, která asi spíš bude než nebude :).


Já právě chci, aby to mělo úroveň. Chci si s tím vším dát práci, včetně návštěv. Určitě by se to dalo spojit i s nějakou podpůrnou FB stránkou a tím přitáhnout lidi. Možností je spoustu. Jde mi o to se v tom celým hlavně vyznat :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Ok, díky za info všem.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ak aj vhodný affiliate nenájdeš, dá sa osloviť eshopy a ponúknu ti individuálnu spoluprácu v tom lepšom prípade. Pre nich je to len výhoda :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Gondal píše:
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ak aj vhodný affiliate nenájdeš, dá sa osloviť eshopy a ponúknu ti individuálnu spoluprácu v tom lepšom prípade. Pre nich je to len výhoda :)


Sice ano, ale pokud mají vysoké výdělky a web je teprve v začátcích a ty jim nenabídneš nic lukrativního, tak nejspíše řeknou, že nemají zájem.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
lord píše:
Ahoj, mohl by mi tady někdo pořádně vysvětlit, jak přesně funguje affiliate?


Počkej si na affiliate knihu (www.affiliatekniha.cz). Pokud vím, tak vyjde brzy. Předregistruj se a dostaneš 50 % slevu.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
janKali píše:

Počkej si na affiliate knihu (http://www.affiliatekniha.cz). Pokud vím, tak vyjde brzy. Předregistruj se a dostaneš 50 % slevu.


Díky za tip.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Nečekej, že když uděláš tu podpůrnou FB stránku, že to hned někde bude vidět. Musíš tam mít správný lidi, které není tak jednoduchý získat. Nějaký efekt má ta stránka třeba od 200 lidí, kdy se to zobrazí aspoň 30-40 bez nějaké aktivity. Pokud tam nalákáš lidí přes FB Ads, tak to nemá až takový efekt. A nejsem si jist, jestli téma o pneu je to, které bude mít úspěch na FB... U těch bruslí máš s FB větší šanci, pokud to nebude vyloženě jen o "navštiv a klikni a kup si to a nezajímáš mě".

Ale určitě si to vyzkoušej, za to nic nedáš a každý pokus je pro tvé dobro.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
peeeeta píše:

Sice ano, ale pokud mají vysoké výdělky a web je teprve v začátcích a ty jim nenabídneš nic lukrativního, tak nejspíše řeknou, že nemají zájem.


je to veľmi individuálne a záleží od konkrétnej firmy... nedá sa to takto generalizovať...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Gondal píše:

je to veľmi individuálne a záleží od konkrétnej firmy... nedá sa to takto generalizovať...


Taky jsem psal, že to nejspíše napíší. Je to firma od firmy, ale většinou tomu tak je.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se