Volná diskuze

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Na kterých webech bych si kvalitně mohl vybrat z více zdrojů umístění placeného PR článku něco jako linkmonitor.cz je ještě něco ?
Jde mi především o výběr z více webů a tématičnost.
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Sir-HD píše:
Na kterých webech bych si kvalitně mohl vybrat z více zdrojů umístění placeného PR článku něco jako linkmonitor.cz je ještě něco ?
Jde mi především o výběr z více webů a tématičnost.


http://www.kupclanek.cz/ - najdeš tam katalog webů, můžeš členit podle kategorií, ranků, úrovně, tématičnosti a dalších parametrů... Můžeš pak zadat přímou poptávku - buďto na napsání a publikaci článku, nebo můžeš dodat článek k samotné publikaci.

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Díky moc :) super web
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Sir-HD píše:
Díky moc :) super web


Vidíš a já myslel, že ho tu zná už každý :)

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Obvykle jsem si PR články sháněl manuálně obesíláním webů.
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ve dvou už máš přímo účet :) - WebPost.cz a PayPost.cz. Platí pro ně stejné přihlašovací údaje jako zde na WebDealu (včetně přihlášení, přihlásíš se na jednom a jsi přihlášen všude).

JersyWoo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 28.02.2012
Reklamní články lze koupit na tržišti http://placla.cz už od roku 2009, kde se měsíčně prodá 1000 -1500 článků. Obsah a cenu článků určuješ ty. Články na své blogy/magazíny píšou blogeři/redaktoři sami podle tvého zadání. Napsané články podléhají tvému schválení a můžeš je nechat upravit dle potřeby. Placla poskytuje garanci zobrazování článků minimálně 1 rok, jinak vrací peníze ze svého. 95% článků zůstává i po roční garanční lhůtě.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
PlaclaBoy píše:
Reklamní články lze koupit na tržišti http://placla.cz už od roku 2009, kde se měsíčně prodá 1000 -1500 článků. Obsah a cenu článků určuješ ty. Články na své blogy/magazíny píšou blogeři/redaktoři sami podle tvého zadání. Napsané články podléhají tvému schválení a můžeš je nechat upravit dle potřeby. Placla poskytuje garanci zobrazování článků minimálně 1 rok, jinak vrací peníze ze svého. 95% článků zůstává i po roční garanční lhůtě.


Vedle :) Kdyby si četl požadavek požadavek autora, tak psal:
1) Kvalitní
2) Může si vybrat

Ani jeden požadavek nesplňuje. A to co tu píšeš jako super benefity, tak je standard i v ostatních dvou, jen mohou nabídnout ještě více a nemusí se s tím chvástat :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Na placla.cz jsem slyšel mnoho negativních názorů, jinak s kupclanek.cz jsem zatím spokojen, nejsou tam většinou přemrštěné ceny, je to přehledné a zatím samé pozitivní názory, když jsem koukal okolo.
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

fingever
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 30.04.2011
Ještě na payperpost.sk
Patrik Fingr - https://www.frontmedia.cz, provozuji mj. online magazín http://www.bydleni-z.cz

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
To já zase nemůžu souhlasit. Momentálně to vypadá takto: WebPost a PayPost se mi zdají skoro mrtví, možná se ještě nerozjely, už aby to bylo, a to jak z pohledu inzerenta, tak i majitele webů, kteří je chtějí využít k PPP. KUPčlánek, tam to teď taky trochu upadá, tento systém využívám i jako uživatel i jako inzerent a musím říct, že mám málo poptávek, skoro žádné a rozhodně to není kvalitou webů, protože i mimo systém mám dost nabídek, některé dokonce tipu: "Dobrý den, našel jsem váš wen na KUPčlánek, můžeme se domluvit i na inzerci mimo systém", nevím proč, ale inzerenti to hodně obchází, zvlášť na tomto PPP. Jako inzerent je to potom značně nepřehledné, hned uvedu příklad. Zadám si poptávku, jasně napíši, že mám zájem pouze o tématické weby, a přijde mi milion nabídek z webů, které stojí úplně za h**no a jsou úplně mimo mísu. Napíšu, že mám zájem jen o takové nabídky, které se vlezou do stanoveného rozpočtu a přijde mi x nabídek s opravdu přemrštěnými cenami, které nejsou ani na Placla. Takže nějaké cílení nevím jak moc má smysl. Placla - starý zlatý standard, momentálně stále jednička v českém PPP ať si kdo chce co chce říká, s dostatkem klientely a přehledností. Co se týká kvality, nevidím v ní problém. Weby jsou kontrolovány, a je jich tam pořád kolem 300, z toho se dá vybrat. Kdybychom měly mluvit o kvalitě, je to všude na stejné úrovni, víceméně je třeba fakt hledat.

-- 18. 09. 2013 13:43 --

Ještě než se tady do mě zase někdo pustí, tak jen chci říct, že fandím všem třem systémům. Čím budou lepší, tím budu radši. Připadne mi ale ne fér naznačovat, že něco není kvalitní. Ono kvalita dnes, zvlášť v Česku tak nějak neexistuje... Podle mě je to vše na stejno. Píšu, tak jak to vidím, vše má své výhody a nevýhody. Každopádně neměl jsem v minulosti ani problém tvrdit, že Placla funguje divně, to by se tady někde dalo dohledat. Zdá se mi ale teď, že prostě Placla pro normálního uživatele vede, potom KUPčlánek a potom PayPost s WebPostem, aspoň podle toho, jak je zájem.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
raR2 píše:
To já zase nemůžu souhlasit. Momentálně to vypadá takto: WebPost a PayPost se mi zdají skoro mrtví, možná se ještě nerozjely, už aby to bylo, a to jak z pohledu inzerenta, tak i majitele webů, kteří je chtějí využít k PPP. KUPčlánek, tam to teď taky trochu upadá, tento systém využívám i jako uživatel i jako inzerent a musím říct, že mám málo poptávek, skoro žádné a rozhodně to není kvalitou webů, protože i mimo systém mám dost nabídek, některé dokonce tipu: "Dobrý den, našel jsem váš wen na KUPčlánek, můžeme se domluvit i na inzerci mimo systém", nevím proč, ale inzerenti to hodně obchází, zvlášť na tomto PPP. Jako inzerent je to potom značně nepřehledné, hned uvedu příklad. Zadám si poptávku, jasně napíši, že mám zájem pouze o tématické weby, a přijde mi milion nabídek z webů, které stojí úplně za h**no a jsou úplně mimo mísu. Napíšu, že mám zájem jen o takové nabídky, které se vlezou do stanoveného rozpočtu a přijde mi x nabídek s opravdu přemrštěnými cenami, které nejsou ani na Placla. Takže nějaké cílení nevím jak moc má smysl. Placla - starý zlatý standard, momentálně stále jednička v českém PPP ať si kdo chce co chce říká, s dostatkem klientely a přehledností. Co se týká kvality, nevidím v ní problém. Weby jsou kontrolovány, a je jich tam pořád kolem 300, z toho se dá vybrat. Kdybychom měly mluvit o kvalitě, je to všude na stejné úrovni, víceméně je třeba fakt hledat.

-- 18. 09. 2013 13:43 --

Ještě než se tady do mě zase někdo pustí, tak jen chci říct, že fandím všem třem systémům. Čím budou lepší, tím budu radši. Připadne mi ale ne fér naznačovat, že něco není kvalitní. Ono kvalita dnes, zvlášť v Česku tak nějak neexistuje... Podle mě je to vše na stejno. Píšu, tak jak to vidím, vše má své výhody a nevýhody. Každopádně neměl jsem v minulosti ani problém tvrdit, že Placla funguje divně, to by se tady někde dalo dohledat. Zdá se mi ale teď, že prostě Placla pro normálního uživatele vede, potom KUPčlánek a potom PayPost s WebPostem, aspoň podle toho, jak je zájem.


K tomu tvému postu bych jenom napsal to, že mám tedy jinou zkušenost a hlavně ty a tvoje weby co mají penalizaci od Googlu za placené články a tudíž nulový rank nemají v PayPostu, Webpostu a téměř ani v Kupčlánku šanci. Resp mají, ale to budeš muset publikovat za 100,- maximálně. Proč klienti obchází systém, no protože když pak prodáváš články za několik stovek a oni jich chtějí víc, provize pro systém je už poměrně vysoká a tak se jim vyplatí zkusit oslovit majitele přímo. Z Kupčlánku jsem neměl jedinou poptávku přes systém, zato mimo něj jich bylo několik a když jsem napsal, proč mi píšete když jste web našel na Kupčlánku, zadejte poptávku přímo mě přes systém a je to, tak odpověď je vždy "moc velká provize".

No a k Placle už jsem několikrát vyjádřil, už jen fakt, že stejný web, který v Placle inzerenti chtěli za 150,- v PayPostu publikuje za 600,- je ukázkou toho, kdo v Placle inzeruje. No a jako inzerent, ani nebudu mluvit, už jsem o tom psal na blogu a byl jsem za to taky patřičně odměněn od majitele. Každý si může z těch systémů vybrat podle toho co potřebuje a bloger podle toho na co má weby. Abych kvůli 150 korunám z Placla pohřbil celej web, tak to bych musel upadnout z jahody na znak.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já bych se zde zastal nejen KC (to musím, že), ale i paypostu a webpostu. Tyhle 3 systémy mají zcela jinou filosofii, než PlaCla. Placla prostě cpe všechno všem. Díky tomu každá poptávka jde všem a i když se tam napíše, že chcete JEN TÉMATICKÝ WEB a DO 300 Kč, tak příjde nabídka ze stovek webů, které s tématem nemají nic společného... Poptavatel je pak musí odmítat a je to zbytečná práce jak pro něj, tak i pro nabízejícícho.

Samozřejmě chápu, že majitel webu má mnohem větší pocit, že systém funguje, protože mu pořád chodí nové nabídky a pořád má na co odpovídat. Ale jak efektivně? Kolik skutečných nabídek mu někdo přijme a on může psát? Procentuálně je to hodně nízko.

Na straně druhé je tu WP a PP. Ty jsou "jen" jako katalogy, kde si člověk vybere a osloví konkrétně. Přijde tak vždy mnohem méně poptávek, ale za to relevantních, protože si vás inzerent cíleně vybral a chce přímo ten web. Nezdržuje to ani jedno stranu.
A ano, ten kdo nabízí weby může mít pocit, že systémy nežijí, protože mu mechodí 100 nabídek denně, ale zeptám se všech: Co je lepší? Aby přišli 3 poptávky, z nichž budou 3 články a 3x odměna, nebo aby přišlo 100 poptávek, uživatel na ně podal 100 nabídek a vybrali si ho 2-3 inzerenti? Za mě říkám, že ač ten první systém vypadá mrtvější, tak je mnohem lepší. Ano z mého pohledu určitě. Zakázek v tomto příkladu (který bohužel kopíruje realitu) realizujete stejně, jen s tím je o 97x nabízení něčeho, co nikdo nechci méně práce... Ať se každý zamyslí, jestli chce podávat (u inzerenta odmítat) stovky nabídek k ničemu, nebo zda chce šetřit svůj čas a investovat ho jinde.

A pak je tu KUPčlánek - ten nabízí kombinaci toho co Placla = poslání hromadné poptávky, ovšem ne všem, ale narozdíl od Placla si inzerent může nastavit MINIMÁLNÍ PARAMETRY na weby. Může tedy říci, že chce jen MAGAZÍNY (ne PR weby a podobné "hnusy"), že chce aby měli určité hodnocení, ranky atd... To u Placla nikdy nedocílíte. A systém je ta inteligentní, že rozešle poptávky jen těm, kteří zadané parametry splňují. Výsledkem je, že neodepíše 100 pitomců, co neumí číst, že inzerent v textu poptávky napsal, že chce jen tématické weby, ale mohou díky třídění systému odpovědět jen ti, co skutečně pravidla splňují. Ostatní se k poptávce nedostanou. To je jedna možnost KUPčlánku.
A pak je možnost druhá - stejné jako na WP a PP - prostě a jednoduše katalog webů. Můžete ho projít a vybrat si konkrétné web, kterému pošlete poptávku. Pokud se tyto dva způsoby zkombinují, každý si určitě vybere.

A ano, jako majitel KUPčlánku mohu potvrdit, že v něm je celkově zatím méně poptávek, než v PlaCla, ale berte prosím v úvahu, že nefunguje několik let, ale jen pár měsíců. Inzerenti k nám ale pravidelně z PlaCla přecházejí (sami) a velmi si systém chválí. Dokonce mám kladné ohlasy i na ceny apod. Abych to shrnul. KUPčlánku bude ještě schvíli trvat, než se Placla dorovná, to připouším, ale rozhodně upozorňuji, že i když hodnoty placly dosáhne, tak nebude nikdy chodit stejný počet poptávek. Důvodem je šetření času a ochrana inzerentů, kteří jsou pro nás všechny důležití. Jen oni nám všem dávají peníze a žijeme z nich.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak za prvé se nejedná o žádnou penalizaci od Google, nulový rank je tam jen proto, že Google ještě neaktualizoval a pravděpodobně už ani nebude. Kvůli tomu, že je na webu několik placených článků žádná penalizace nehrozí, to opravdu ne :D Za druhé když je v článku odkaz, tak to ještě neznamená, že se jedná o placený článek, odkazy jak interní, tak externí jsou základem pro linkbuilding. No a na závěr, líbí se mi, jak se operuje s google rankem, když vlastně ranky nikoho nezajímají. S obcházením systémů naprostý souhlas.

-- 18. 09. 2013 14:07 --

S janKali souhlasím a přeji aby se systém rozvíjel a našel si stálou klientelu :D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
raR2 píše:
...protože i mimo systém mám dost nabídek, některé dokonce tipu: "Dobrý den, našel jsem váš wen na KUPčlánek, můžeme se domluvit i na inzerci mimo systém", nevím proč, ale inzerenti to hodně obchází, zvlášť na tomto PPP...


1) "Zrovna na tomto systému" - to ukazuje, že KUPčlánek má potenciál a inzerenty, narozdíl od ostatních. A na PlaCla se těžkou obchází, když ani nevíš, kdo tam je... To je vysvětlení tohoto.

2) Obcházením systému si krátkodobě pomůžeš, ale dlouhodobě jsi na tom hůř. Systém nemá peníze na rozvoj, nemůže se zdokonalovat, nemá peníze na marketing, tedy ani shánění nových inzerentů a začarovaný kruh začíná. Z pohledu inzerenta je to stejné - obejde systém, to chápu. Ale díky tomu v něm nechodí dost poptávek, vlastníci webů pak odcházejí popřípadě nepřidávají jiné weby a tak to opět škodí všem.
Obcházení systému na jednos tranu chápu, na stranu druhou si ale klepu na čelo. Pokud chce někdo učetřit 50 Kč a nemít žádnou garanci, tak to je pro mě trochu k pozasmání. Navíc poté co vím, jak se velká část pisálků chová. Garance umístnění článku na rok mě osobně za 50 Kč stojí. Pokud někomu ne, obcházejte systém, jen tak dál... Dospěje to následně do takové fáze, že KUPčlánek zavřu, protože nebude mít smysl. A všichni budou mít po srandě. Hledejte si pak weby opět na Webtrhu v poptávkách, za které zaplatíte provizi za zveřejnění inzerátu.

PS: Kdo chce kam...

-- 18. 09. 2013 14:11 --

raR2 píše:
Tak za prvé se nejedná o žádnou penalizaci od Google, nulový rank je tam jen proto, že Google ještě neaktualizoval a pravděpodobně už ani nebude. Kvůli tomu, že je na webu několik placených článků žádná penalizace nehrozí, to opravdu ne :D Za druhé když je v článku odkaz, tak to ještě neznamená, že se jedná o placený článek, odkazy jak interní, tak externí jsou základem pro linkbuilding. No a na závěr, líbí se mi, jak se operuje s google rankem, když vlastně ranky nikoho nezajímají. S obcházením systémů naprostý souhlas.


Velká část PR webů penalizaci od Google skutečně má. Jsou plné balastu a já se vlastně ani G nedivím, že to tak dělá. Jsou samozřejmě i weby, které mají PR 0, ale to z důvodu jak říkáš - jsou "nové". K tomu všemu se u nás přihlíží při samotném hodnocení webů a myslím si, že PR 0 není v určitých případech nic strašného. Je to vždy o konkrétním případu.

-- 18. 09. 2013 14:13 --

Sir-HD píše:
Na placla.cz jsem slyšel mnoho negativních názorů, jinak s kupclanek.cz jsem zatím spokojen, nejsou tam většinou přemrštěné ceny, je to přehledné a zatím samé pozitivní názory, když jsem koukal okolo.



Mimochodem z osobní zkušenosti vím, že mnoho webů má v katalogu "nějaku cenu" a na všeobecnou poptávku pak jsou schopni podat nabídku mnohem nižší. Pokud člověk má dost času a chuť se tím probírat, je všeobecná poptávka zajímavá z pohledu peněz.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
raR2 píše:
Tak za prvé se nejedná o žádnou penalizaci od Google, nulový rank je tam jen proto, že Google ještě neaktualizoval a pravděpodobně už ani nebude. Kvůli tomu, že je na webu několik placených článků žádná penalizace nehrozí, to opravdu ne :D Za druhé když je v článku odkaz, tak to ještě neznamená, že se jedná o placený článek, odkazy jak interní, tak externí jsou základem pro linkbuilding. No a na závěr, líbí se mi, jak se operuje s google rankem, když vlastně ranky nikoho nezajímají. S obcházením systémů naprostý souhlas.

-- 18. 09. 2013 14:07 --

S janKali souhlasím a přeji aby se systém rozvíjel a našel si stálou klientelu :D


Pokud to s placenými články přeženeš, tak o ten rank prostě přijdeš. Nebudu se v tom nějak hrabat, ale myslím si, že některé tvé weby PR měli a už ho nemají, a jestli si pamatuju řešil si tu zrovna asi ten web o bydlení tusím. No a to s těmi odkazy v článku to si snad děláš srandu ne, odkaz uvnitř webu a odkaz ven je snadno rozeznatelný, ty máš odkazů na webu o bydlení habakuk, z 10 článků je 7 PR, tak co očekáváš?

PS: Jo a PR 0 a PR N/A je rozdíl, jen tak na okraj, a ty máš všude N/A ne PR0
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
souhlasim s jankali
kvantita neznamena vzdy kvalitu a pp,wp,kc v tomto setri cas..k cemu 100 nabidek, kdyz opravdu z 95 procent nic nebude ..ja tyto systemy stejne moc nevyuzivam, respektive vubec, vim jen jak vypadaji zevnitr... ale v budoucnu, az mi zesili weby, tak bych rad treba nejakou tu kacku takto vydelal :) z druhe strany barikady inzerovat zatim nemam co :D

a taky souhlasim s freez, ze nez prodat na placle nekomu clanek za pakatel jen proto, aby se udelal obchod a neco z toho kaplo, tak to radsi nic ....inzerenti tam vyuzivaji zajmu bloggeru a majitelu webu neco prodat a tak se tam toci opravdu takove cifry....bohuzel to nemeni nic na pozici placly jako lidra..1000 clanku mesicne jak udava tady boy, tak to je mazec :) taky to je x lety provozu. pevne doufam ze je borci odsud dotahnou

ja fandim lidem odsud, otikovi z olomouce jak jsem zjistil nedavno (jak ja:))) a kalimu at se jim nadale dari vylepsovat a vyvijet :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Mac píše:
Sigma nebo HFK?


dobra otazka , tezka odpoved :D
asi ani jeden, nelibi se mi zpusob vedeni obou klubu, je to asi jako vsude, prvni si musi nahrabat lidi ve vedeni a sport samotny prichazi na radu az potom...pak to tak vypada..dale me znechucuje to, ze x hracu prokazatelne za ty penize co berou chlasta, kouri a hraje na automatech, pak taky tak vypadaji jejich vykony...

holice dojela na to, ze vetsinovy sponzor byl z hazardniho odvetvi a jak odesel, tak opustili 2.ligu a to i pres krasne umisteni na uzke spici tabulky..je to skoda, ale tam asi nikdy se nebude hrat nic valneho...jsem zvedav jak ted se slavii pohar :D

sigma prodava hrace jak na bezicim pasu, a i pres enormni , nekdy az otravne PR a snahu to proste nestaci na to, aby me to donutilo chodit na stadion...drive jsem chodil casto, byl jsem i na poharu UEFA s udine, celta vigo, atd :) ted uz ale radsi kouknu na zahranicni fotbal....

srdecni zalezitost tak zustava FK Nove sady ,kde jsem hraval zavodne a ted mame s kamaradama svuj tym, a hrajeme malou kopanou a tak je to nejlepsi :) stiham praci, sport , casove i fyzicky :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mac píše:
Co je teda lepší 0 nebo N/A? Ať vím, na čem jsem.



No obojí je na prd, ale PR n/a je u webů který ještě žádnej PR nedostali, PR 0 máš tam kde si prostě dostal nulu a nebo ti byl PR odebrán. No a protože letos je to s přepočtem PR na prd, tak nové weby jako má R2 mají většinou všechny PR n/a. I web co dostane manuální penál za odkazy spadne jen na PR0 nikdy ne na PR n/a.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Trochu se budu bránit ohledně mých webů, sice se to odklání od tématu, ale nezdá se mi moc korektní, aby někdo tvrdil, že jsou to PR weby, kde je z 10 článků 7 placených. Takže jen pro pořádek vybírám 5 z mých webů a uvádím počet článků za srpen + září a podíl PR článků.

Bydlení21.cz: 44 článků z toho 22 PR, Bydlení4you.cz: 18 článků z toho 1 PR, KutilZahradník.cz: 26 článků, z toho 10 PR, MořskéPláže.cz: 37 článků, z toho 4 PR, PártyPlus.cz: 39 článků, z toho 0 PR.

Takže freez to určitě nejsou weby plné placených článků, tak to tady prosím příště netvrď. Všechny tyto weby jsou nové, takže žádné ranky neměly a nemají.

A teď ještě k výdělkům z webů. Když si někdo zakládá web, tak zřejmě proto, že od něho očekává nějaký výdělek. Kdyby měl Google penalizovat podobné weby, jako mám já, tak by musel penalizovat i affiliate weby a další weby, kde jsou reklamy, což jsou skoro všechny weby. Prostě každý majitel webu je chce nějakým způsobem zmonetizovat. Připadne mi tento způsob webů fér, v dnešní době plné podvodů na nikým a ničím nevydělávám, lidi si buď články přečtou nebo nepřečtou, a vzhledem k tomu, že se jedná o weby, které mají stáří pár měsíců mají slušnou návštěvnost, takže jsem spokojený a ať si tedy tvrdí kdo chce co chce.

Jinak osobně si myslím, že ranky by se taky neměly tak řešit, na závěr vyzvednu jeden klad KUPčlánek, hodně se mi líbí, že nabízí statistiku návštěvnosti z GA, škoda že ji inzerenti myslím si moc zatím nevyužívají a přednostně koukají na ranky, ale je to moc dobrá věc.

A odkaz ven ještě neznamená, že se jedná o PR článek, je úplně normální odkazovat ven, třeba na jiný můj web nebo cokoliv jiného, co mi přijde jako autorovi článku zajímavé.

JersyWoo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 28.02.2012
Osobní poznámka: O tom co je kvalitní, co je dobré, co je pr web (co je to za blbý výraz?) nerozhodují ega na fórech, ale peníze v peněženkách inzerentů. Pisatelé na fórech něco jiného píšou a něco jiného ve skutečnosti dělají. Tím myslím, že vytáhnou peníze z peněženky na prkno. Články jsou obchod a v obchodě rozhodují peníze.

Zatímco inzerenti v Placle koupí přez 1000 (1500) článků měsíčně v Kuplanek je to cca 30 - 40 dle veřejných statistik. Procentuálně to vychází, že 97% článků se prodá přes Placlu a 3% přes Kupclanek. Tato realita ukazuje čemu skutečně dávají inzerenti přednost.

raR2 píše:
Placla - starý zlatý standard, momentálně stále jednička v českém PPP ať si kdo chce co chce říká, s dostatkem klientely a přehledností. Co se týká kvality, nevidím v ní problém. Weby jsou kontrolovány, a je jich tam pořád kolem 300, z toho se dá vybrat.

Děkujeme, snažíme se držet stejnou kvalitu služeb v průběhu času, aby uživatelé měli jistotu, že co platilo před půl rokem platí i dnes :-)

janKali píše:
Placla prostě cpe všechno všem. Díky tomu každá poptávka jde všem a i když se tam napíše, že chcete JEN TÉMATICKÝ WEB a DO 300 Kč, tak příjde nabídka ze stovek webů, které s tématem nemají nic společného... Poptavatel je pak musí odmítat a je to zbytečná práce jak pro něj, tak i pro nabízejícícho.


Mýlíte se.. Cz trh je malý a prioritní je najít schopnost spoluobchodovatelnosti mezi inzerentem/blogerem. Technické parametry jsou druhotné. Systém byl vytvořen před roky ve spolupráci s agenturami, aby práce s ním byla maximálně časově efektivní.

1. Inzerent, který chce, aby se o něm psalo, zadá do systému poptávku. (1 poptávka vidí ji 300 blogů)
2. Blogeři ji vidí a pokud se jim líbí tak se nabídnou (100 blogů)
3. Inzerent vidí nabídky a z nich si vybere (10 blogů). Postup: v detailu vidí nabídky blogů. Prohlíží seznam a v případě, že se mu některý líbí, tak klikne a akceptuje blog. Když dojde na konec seznamu klikne na odkaz odmítnout vše (za 2 minut probráno).
4... bloger napíše článek...atd...

Inzerent tedy vidí prvotně blogy již filtrované, kdy se filtrují sami svým ne/zájmem. Nemá smysl pokračovat v obchodu, pokud není zájem na straně příjemce peněz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se