Volná diskuze

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Mac: OK, s těmi 50% určitě souhlasím, v podstatě s celým tvým příspěvkem :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
raR2 píše:
Trochu se budu bránit ohledně mých webů, sice se to odklání od tématu, ale nezdá se mi moc korektní, aby někdo tvrdil, že jsou to PR weby, kde je z 10 článků 7 placených. Takže jen pro pořádek vybírám 5 z mých webů a uvádím počet článků za srpen + září a podíl PR článků.

Bydlení21.cz: 44 článků z toho 22 PR, Bydlení4you.cz: 18 článků z toho 1 PR, KutilZahradník.cz: 26 článků, z toho 10 PR, MořskéPláže.cz: 37 článků, z toho 4 PR, PártyPlus.cz: 39 článků, z toho 0 PR.

Takže freez to určitě nejsou weby plné placených článků, tak to tady prosím příště netvrď. Všechny tyto weby jsou nové, takže žádné ranky neměly a nemají.

A teď ještě k výdělkům z webů. Když si někdo zakládá web, tak zřejmě proto, že od něho očekává nějaký výdělek. Kdyby měl Google penalizovat podobné weby, jako mám já, tak by musel penalizovat i affiliate weby a další weby, kde jsou reklamy, což jsou skoro všechny weby. Prostě každý majitel webu je chce nějakým způsobem zmonetizovat. Připadne mi tento způsob webů fér, v dnešní době plné podvodů na nikým a ničím nevydělávám, lidi si buď články přečtou nebo nepřečtou, a vzhledem k tomu, že se jedná o weby, které mají stáří pár měsíců mají slušnou návštěvnost, takže jsem spokojený a ať si tedy tvrdí kdo chce co chce.

Jinak osobně si myslím, že ranky by se taky neměly tak řešit, na závěr vyzvednu jeden klad KUPčlánek, hodně se mi líbí, že nabízí statistiku návštěvnosti z GA, škoda že ji inzerenti myslím si moc zatím nevyužívají a přednostně koukají na ranky, ale je to moc dobrá věc.

A odkaz ven ještě neznamená, že se jedná o PR článek, je úplně normální odkazovat ven, třeba na jiný můj web nebo cokoliv jiného, co mi přijde jako autorovi článku zajímavé.


Máš před sebou ještě dlouhou cestu, ale už jen v krátkosti, neb mně tvé weby nijak nezajímají, jen si myslím že sis od systémů sliboval víc, ale to prostě v tomto stavu v jakém jsou nebude možné. Když otevřu web Bydlení, tak na hlavní straně je 10 článků s toho je 7 článků s odkazy ven, jestli si za ně dostal nebo nedostal zaplaceno je mi úplně jedno a jedno je to i Googlu, máš u nich "nofolow" ? nemáš, takže placená reklama, tudíž PR0 a to hlavně z toho důvodu, že ty články na sebe nezískají jiné relevantní odkazy. To by ale bylo na dlouho, ale měl bys to vědět, je to docela základ.

Affiliate weby to postihovat nebude právě z toho důvodu, že affiliate odkaz sebou nese právě "nofolow" a tudíš Google ví, že přes něj nemá přenášet rank a že je to odkaz reklamní, kdo si je tam nedá, jeho problém. Navíc je obrovský rozdíl odkazovat z článku na weby přímo z klíčových slov a nebo třeba z affiliate linku s názvem "koupit". Ale víc to tu rozebírat nebudu, je to dost mimo téma.

Takže ještě jednou, nic proti tobě a tvým webům, ale já ti říkám, že na těch webech nemůžeš čekat zázraky a zakázky ze všech systémů za větší peníze. Říkám ti to jenom proto, abys nebyl pak zklamaný ze systémů a myslel si, že je chyba v nich. Apropó ty inzerenti kupují ve valné většině ty články právě kvůli přenosu ranku, no a když nemá web ranky, nebudou za něj chtít platit horentní sumy. Tak to prostě je a i když se ti může zdát že jsem na tebe snad zlej, není to tak.

ps: ano tvé weby jsou nové, proto jsem tam dával zmínku o PR n/a, proto na nich máš PR n/a a ne PR0.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
freez: OK, v poho, každý názor a rada potěší :D Internet je plný odkazů, je to vlastně jeho smysl. Ty články s odkazy ale na sebe získávají další relevantní odkazy, například z mých dalších webů a to postupně. ale toto už je myslím mimo tuto diskuzi.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
PlaclaBoy píše:
1. Inzerent, který chce, aby se o něm psalo, zadá do systému poptávku. (1 poptávka vidí ji 300 blogů)
2. Blogeři ji vidí a pokud se jim líbí tak se nabídnou (100 blogů)
3. Inzerent vidí nabídky a z nich si vybere (10 blogů). Postup: v detailu vidí nabídky blogů. Prohlíží seznam a v případě, že se mu některý líbí, tak klikne a akceptuje blog. Když dojde na konec seznamu klikne na odkaz odmítnout vše (za 2 minut probráno).
4... bloger napíše článek...atd...

Inzerent tedy vidí prvotně blogy již filtrované, kdy se filtrují sami svým ne/zájmem. Nemá smysl pokračovat v obchodu, pokud není zájem na straně příjemce peněz



A tady je ta hlavní ztráta času - odpoví 100 webů a 90 (podle mě ještě více, ale to je věc názoru a zkušeností a předpokládám, že majitel systému bude čísla zveličovat) jich nechce, protože nesplňují jeho požadavky i přes to, že je do poptávky napsal. Kdyby se v Placla dodržovalo to, co se tam píše, tak by byla dobrá. Ale morálka je tam úplně v pr... a díky tomu to inzerenty otravuje.

Pokud je podle PlaclaBoye správně, že cpeme všem všechno a otravujeme je tím, tak to má zcela jiný pohled na věc.

-- 18. 09. 2013 15:48 --

PlaclaBoy píše:
Systém byl vytvořen před roky ve spolupráci s agenturami, aby práce s ním byla maximálně časově efektivní.


Ano, většině agentur je jedno, kam článek prsknou, hlavně že se vypublikoval a můžou skutečnému inzerentovi říci "Udělali jsme to profesionálně a chceme za to prachy...". Tam je samozřjemě systém efektivní, protože se to nacpe všude, za pár minut a je to...

Takhle se KC nechová a chovat nebude. Chceme zvýšit úroveň, kterou tady placla poslala úplně do prdele a bude to dlouhá práce, ale nic se nevzdává!

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Když se to tak pěkně rozjelo tak se zeptám

Náhodně jsem se tedy mrknul na webpost s cílem koupit si pár článků na moji novou ministe jak vybrat kvalitní brýle http://bryle.biz/
Vybral jsem si kategorii zdraví a padnul mi do oka sexipovidky.com říkám si co dělá v kategorii zdraví tak jsem se na něj podíval a málem jsem se poblil. Texty ve dvou jazycích vše duplicitní pravé jakoby menu samé linky nikam…

Zeptám se tedy majitele, proč takové weby v systému jsou? Nebojíš se, že když totok někdo najde navíc v kategorii zdravi už se ti tam nikdy nevrátí?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se