Volná diskuze

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Každý takový feed je ve finále jen plus, jelikož jsou o tvém webu další a další zmínky. Chápu, že se na to koukáte, jako na krádež, nicméně to tak není. Pokud se budeme bavit o tom, že je obsah kradený, tak by jsme museli udat Google i Seznam, jelikož ten by se za feedy tady dal uznat. Víceméně na vašem obsahu také parazitují svými reklamami.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak já bych řekl, že ti souhlas nedají. Protože to tvoje není jen o nadpisu a pak kousku článku, ale i otevření jejich webu na tvé stránce.
A řekl bych, že všechny ty weby jsou dost navštěvované a nepotřebují žádnou takovouto "pomoc". Oni si dokážou získat návštěvnost a čtivost.
RSS pro mě vždy byla jen pomůcka k tomu, abych se dozvěděl, co je nového na webech, které jsou pro mě zajímavé.
A takovéto agregátory se mi zdají jen jako vydělávání na cizím obsahu a práci.

Pro Kohy: Google se dohaduje, zdali jeho vyhledávání obrázků nepoškozuje tvůrce webů. Ale oba Seznam i Google jsou vyhledávače a přeci jen přes ně ti chodí většina lidí. Ale přes takovýto agregátor ti přijde málo kdo. A pokud chceš, tak můžeš zakázat indexování ve vyhledávačích ;).

Pro mě je minimálně slušnost, se zeptat tvůrce, zdali můžu jeho RSS dát na svůj web.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No jednoduše, doménu sice třeba koupit, ale napřed je lepší si rozmyslet co na dané doméně bude. Pokud nemám nápad doménu nekupuji, maximálně pokud vím jak ji zhodnotit.
Pokud mám nápad, ale nemám na něj čas, tak se také do projektu nepouštím, jelikož rozpracovaných 20 projektů je horších než tři kvalitně zpracovaný. Nebo potom si někoho najmout, aby na projektu za nějakou odměnu pracoval.

Ale opravdu koupit doménu a udělat takovíto agregátor a říci, že to daným webům prospívá je jen okecávání pro samotného autora.
Zeptej se těch webů, pokud ti dají svolení, tak je vše v pořádku a jen zvesela do toho. Pokud ti, ale vyjádří svůj nesouhlas a i přesto budeš jejich RSS takto využívat, tak je to minimálně neetické.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak agregátor vyhledávače zaindexují a pak změna bude strašná. Také je možné, že se doména nebude líbit a půjde na blacklist.
Nemusí doménu vracet, prodat ji dál, přeci jen nějakou prodejnost by měla. A obávám se, že nic moc dál hledat nebude, jelikož všechno další je na dost dlouhou dobu, sežere to spousty času a nebo peněz.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No to máme, ale proč je promarnit ;).
Díky za ohlášení :D
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Peeeeta, pokud si myslíš, že ti z agregátoru článků nikdo nepřijde, tak to jsi tedy docela dost out. Právě odtud mám měsíčně více jak 400 přístupů. Myslíš si, že je to zanedbatelná návštěvnost? Vem si, že na mě odkazuje více, jak deset agregártorů. Není totiž agregátor (RSS čtečka) jako agregátor, tyhle weby mají na netu autoritu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:
Peeeeta, pokud si myslíš, že ti z agregátoru článků nikdo nepřijde, tak to jsi tedy docela dost out. Právě odtud mám měsíčně více jak 400 přístupů. Myslíš si, že je to zanedbatelná návštěvnost? Vem si, že na mě odkazuje více, jak deset agregártorů. Není totiž agregátor (RSS čtečka) jako agregátor, tyhle weby mají na netu autoritu.


Agregátor pravednes.cz je opravdu vyjímka, kterých je velmi málo. Taky do doby než nabral na autoritě, nebyla na něm jedna jediná reklama a odkazoval normálním odkazem. Je ještě pár takových, ovšem nutno podotknout, že pravednes.cz si nikoho sám bez jeho vědomí nepřidává, ale je to přesně naopak.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jak říká freez, většina z nich je prostě jen shluk RSS ze všech možných webů a z těch ti opravdu moc návštěvníku nepřijde.
Ale samozřejmě se najdou výjimky.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
peeeeta píše:
Jak říká freez, většina z nich je prostě jen shluk RSS ze všech možných webů a z těch ti opravdu moc návštěvníku nepřijde.
Ale samozřejmě se najdou výjimky.


Z toho se nevykecáš. Jsou tu RSS feedy, které nepřivedou návštěvníky, ale o těch se tady přece nebudeme bavit, že.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No bavit se o nich nemusíme, ale převažují ty, o kterých se bavit nelze.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se