Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Holt monetizace....to je věda. Už sedm let slyším na webu (je mi 34), že traffic je king. Konečně jsem udělal web, který z dvou měísíců z nula udělal dnes aktuálních více jak 5000 UIP a 16000 zobrazení. Před týdnem jsem se tu ptal, kolik jde udělat s mnohem míně...odpověď pětikilo za den. Já dnes udělal 0,63 koruny na Adsense. Budete se mi spíše smát, jak jsem blbej, nebo brečet, jak jsem blbej? Že nevyždímu více? No URL neřeknu, jde o blog na WP, řekněme třeba o někom jako je Schwarzenegger v ČJ. Takže moje sdělení všem - traffic is not king, is is better have MFA of 100 visits per day with 50 Kč than have gooood blog with this, what I have...Traffic není král, trafice je nula. Prostě fuck off, zpět dělat MFA...traffic je nahouby, je třeba dělat něco jinýho...to nebrečím, konstatuji...Třeba to pomůže budoucím, co slyšeli tu kravinu o traficu..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Není trafic, jako trafic. Bohužel tu záleží na tom kdo a proč na ten tvůj web přijde. Pokud by si měl 5 tisíc kvalitních návštěvníků, tak z nich bude dost peněz, ale jestli tam přijdou lidi zevlovat kvůli nějakému bulvárnímu tématu, nebo podobně, to se blbě monetizuje. No a bez url se ani poradit nedá.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno jak říká freez: Jde o polobulvár...já jsem ten web dělal, že jsem si myslel, že budu mít 1000 UIP tak za 4-5 měsíců, prodám reklamu (adsense) a že se to nějak zaplatí...a možná přibude koruna na ztrátové weby, které nechci pustit, ale potácí se v mínusu. No takže ted jsem si řekl juchůůůů, velká rána je tady :-) No nic, skočím z Macochy, von to někdo převezme:-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já bych zase tak moc nepanikařil, myslím si, že i když bude 50% traficu k ničemu, dá se na tom něco trhnout. To nějakej politik? nebo je to spíš celebrita alá Iveta Bartošová?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
njn...ono to je celé česky...naštěstí i bohužel zároveň...

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Se nezlob, ale jsi zmatený, freez ti to napsal správně.
Nechápu proč nedáš url. Pak můžeš dostat třeba radu, která ti pomůže.

Pokud nejedeš někde na surfech nebo na perníku a máš 5tis za den při srávném rozložení reklam museji naklikat ne, že ne.
K tomu jsou i jiné možnosti výdělků.
Neházej flintu do žita - dej url a uvidíš těch nápadů!

Trafik neni kravina :) pravdou, ale je že u pár stránkových MFA stačí 30 lidí za den, ale museji ti přijít...

Bobb11
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 45
Registrace: 13.09.2012
Traffic je důležitý a při 5000 UIP denně ti musí přece návštěvnicí něco naklikat. Ledaže by to byly návštěvníci z jiných zemí a ti by přišli a odešli. Pokud máš bounce rate víc jak 80%, tak se nedivím.

MFA vyděláš už při 30 návštěvníků a je pravda, že tam se špatně návštěvníci shánějí. Lepší by bylo dát URL a analyzovat web.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jedná sa o organickú návštevnosť, z facebooku alebo ťaháš traffic zo sračko webov ? Pri 5K ti adsense musí hodiť slušný peniaz. Nasaď heatmap a sleduj, kde najviac ľudia klikajú, experimentuj s reklamnými formátmi, ... bez toho, aby si dal URL ti len ťažko poradíme.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
asi je potřeba rozlišovat jestli věci děláš pro výdělek nebo zábavu/hobby. já třeba už delší dobou dělám jen na komerčních projektech a je to pro mě polamu jak droga. člověk se snaží pořád o víc. projekty, které mám pro nekomerci, tak leží ladem a nestíhám na nich pracovat - snad se k nim někdy vrátim.
Pokud děláš komerční weby, tak je potřeba nejprve asi zanalyzovat trh - zájem o danou věc a konkurenční prostředí.
Občas tu vidím zajímavou práci lidi, které za jejich vytrvalost obdivuju, ale myslím si, že by měli umět taky zhodnotit svuj čas.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kolik máš kliků? Třeba lidi nevidí reklamu. Můžeš tam mít nějaký bug. Zobrazují se relevantní reklamy? Chce to víc informací. Tohle je divné. Pokud neklikají tak je reklama nezaujala anebo je moc nenápadná a chce přitvrdit :D

Záleží na návštěvnosti ale pokud jsou tam lidi co hledají bulvár tak zkusit něco co by se jim mohlo líbit. Třeba půjčkoafiil, hubnutí. Zjisti na co se kliká.

Přinejhorším to můžeš:
- prodat
- nabídnout reklamu třeba přes AdExpert

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Chyba je u Tebe,
Pokud si jedeš stejný styl...u dotazované 5000 UIP

Jsem se teď mrknul na weby, co máš v podpisu. Celkově odevzdané bez nápadu žádná akce " asi jako když pr*caš a nemáš kule" :)
Layouty, šablony, celkové rozložení webu a rozmístění reklamních kódů = nezajímavé, jalové nic neříkající, odfláknuté navíc zbytečně na hraně pravidel.
Věnuj se nápovědě, najdi si na Google typy na monetizaci za pomoci AdSense a nastuduj.

Ono dnes už to neni, že naistaluješ nasadíš kody a nic, musíš ty lidi trochu vybláznit zaujmout, dát jim zajímavý text...

Můžeš začít zde
https://support.google.com/adsense/

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To wico, drago and all: Jo máš pravdu wico, ve webech v podpise asi nic moc. To Drago...adsense nefungovalo, takže jsem před pár dny dal adexpert. Napíšu zde, o jaký web se jedná. Adsense mělo fakt při těch UIP takový proklik, takže žádný. Nejhorší na tom je, že Alexa ukazuje 100% trafic ČR. To se mi zdá divné. Čekal jsem nějaký procento Slováků. Další věc - lidi tam jsou i o půlnoci - jednotky, desítky. Proč nespí?
To wico: Tento web nepovažju za odfláklý...třeba to amatérské logo jsem dělal několik hodin...a má vypadat trochu amatérsky, to byl účel. Nedokonalost je součást všech, proč mít vše super? Navíc ty nový adsense reklamy...já bych na ně taky neklikl...jsou hnusný...rád bych starý formát. Takže...jde o web: http://andrej-babis.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Se mrknu v noci teď jdu spát, ale už ti můžu říct, že máš nevyužité možnosti v rozsahu AdSense
sikec píše:
To wico, drago and all: Jo máš pravdu wico, ve webech v podpise asi nic moc. To Drago...adsense nefungovalo, takže jsem před pár dny dal adexpert. Napíšu zde, o jaký web se jedná. Adsense mělo fakt při těch UIP takový proklik, takže žádný. Nejhorší na tom je, že Alexa ukazuje 100% trafic ČR. To se mi zdá divné. Čekal jsem nějaký procento Slováků. Další věc - lidi tam jsou i o půlnoci - jednotky, desítky. Proč nespí?
To wico: Tento web nepovažju za odfláklý...třeba to amatérské logo jsem dělal několik hodin...a má vypadat trochu amatérsky, to byl účel. Nedokonalost je součást všech, proč mít vše super? Navíc ty nový adsense reklamy...já bych na ně taky neklikl...jsou hnusný...rád bych starý formát. Takže...jde o web: http://andrej-babis.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Hm, asi jsem na tom stejně jako šikec :D Mám vesměs weby se 100+ lidma denně a vydělám měsíčně tak na chleba (jeden, aby nedošlo k omylu). Chce to holt trošku brutálnější nasazení reklamy, adsense mi prostě nejde. Třeba affil link v textu i přes relativně nízké platby jasně vede nad PPC. Nějaké ikonky po stranách totéž, leda kulový. Prostě cpát jim nabídky přímo do textu, psát recenze, nabízet tematické produkty => monetizace už hotového hobby webu je v mnoha oblastech krajně složitá, protože prostě není co propagovat :(

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
sikec píše:
To wico, drago and all: Jo máš pravdu wico, ve webech v podpise asi nic moc. To Drago...adsense nefungovalo, takže jsem před pár dny dal adexpert. Napíšu zde, o jaký web se jedná. Adsense mělo fakt při těch UIP takový proklik, takže žádný. Nejhorší na tom je, že Alexa ukazuje 100% trafic ČR. To se mi zdá divné. Čekal jsem nějaký procento Slováků. Další věc - lidi tam jsou i o půlnoci - jednotky, desítky. Proč nespí?
To wico: Tento web nepovažju za odfláklý...třeba to amatérské logo jsem dělal několik hodin...a má vypadat trochu amatérsky, to byl účel. Nedokonalost je součást všech, proč mít vše super? Navíc ty nový adsense reklamy...já bych na ně taky neklikl...jsou hnusný...rád bych starý formát. Takže...jde o web: http://andrej-babis.cz


Další věc - lidi tam jsou i o půlnoci - jednotky, desítky. Proč nespí? : Tak teď jsem se fakt zasmál :-D znám hromady lidí, co jsou na netu právě v noci a to do časných ranních hodin, to že jsou tam v noci lidi, je naprosto normální.

Ale k věci, jestli si měl AdSense na stejných pozicích jako máš teď AdExpert, tak se nediv, že si nic nevydělal. Sem nikdo klikat nebude. Dej ten kód rovnou do článku, nahoru hned pod social butons dej 336x280, to samé dej na konec před komentář a do pravého sidebaru dej 160x600, povol jak grafické tak textové reklamy. Ten prostor s AdSense co tam máš, ten 468x60 má podle Googlu jednu z nejhorších proklikovostí. Já jsem ho osobně taky vyměnil a nárůst prokliků byl o 80%. Vyměň ten 468x60 za 336x280 a uvidíš. No a poslední věc, máš tam moc věcí na co se dá klikat, ten RSS dej do pryč, archiv přesuň vlevo, štítky doleva a ten twitter dej taky do řitě. Vpravo nech jen 160x600 a pod něj dej návštěvnost webu. Přeházej to a uvidíme. Takhle se nedivým že s tolika návštěv nemáš ani prd.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Přesně jak píše freez, tam v podstatě nemáš žádnou reklamu. Já by jsem třeba dal odkazové jednotky AdSense místo hledat. Bannery (ty největší čtverce) pod/nad článek. Klidně všechno grafiku. Koukni třeba na můj authority website nemecko.org. 3 roky experimentování s reklamními plochami AdSense a tohle prostě funguje nejlépe.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Každopádně děkuji všem, přeberu si to a udělám to nějak. Pak se ozvu s výsledky:-)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Sikec máš tam PM (je to delší)

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Když jsem před X lety dělal MFA, odpovídala denní návštěvnost výdělku za měsíc v Kč při použití neoptimalizovaného adwords :) a bylo to celkem pravidlem, jak to je dnes netuším...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Porušuješ pravidla, na jedné stránce smíš mít max. 3 reklamní bloky AdSense. Google Ti to tam blokuje a reklamy ani nezobrazuje, kdo ví, jestli Ti nějak neškodí i tohle a třeba to ani nezapočítává kliky, když tam máš více jednotek, které nejsou povolené. Nedivím se, že Ti to nevydělává. Trochu to uprav, jak psali kluci (hlavně Drago v posledním příspěvku) a bude Ti to fungovat. Nevěřím tomu, že ne... :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No hlavně by mu mohli zrušit účet, to by nebylo dobrý :-) 3 reklamní bloky pro obsah, dvě vyhledávání a tuším dvě odkazové lišty, to je max. On to tam hezky vytapetoval :-D Hlavně tedy hlavní strana nemá chybu :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
freez: Přesně tak! Urychleně bych to upravil, jinak může přijít BAN a bude pozdě.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se