Domény

Co si myslíte o .TK doméně?
Žádná hlasování
27%
73%
Celkem hlasů: 11
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Servus,

Dneska mě přečtení jednoho vlákna zde na WebDeal dovedlo k otázce, zdali bych pro nějaký svůj projekt byl ochoten použít .TK doménu. S touto free doménou mám zkušenosti a tyto domény používám hlavně na testování různých věcí (například nyní na testování Amazon VPS - snad brzy začnu sepisovat seriál), ale použít ji pro nějaký "hlavní" projekt mě dosud nenapadlo.

Co si myslíte o .TK doméně vy? Máte s touto doménou zkušenosti? Použili byste doménu pro svůj projekt? Proč ano? Proč ne?

Toto vlákno jsem založil spíše proto, že mě zajímají názory zdejších lidí. Spousta z vás má své projekty nebo projekty, na kterých pracuje a jistě jste již nejednou řešili výběr vhodné domény.

Budu tedy rád za všechny reakce :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Doména, jako každá jiná. Ale je tu velké ALE. Například my máme hlavní projekt na .biz doméně a vím jaký problém to dělá u většiny BFUček například když jim do telefonu diktuji "domena.biz" a oni odvětí "domena.biz tečka cézét? ".
Tím chci říct, aby sis uvědomil, že češi jsou na tohle dost blbý (myšleno BFU). Osobně nevím jestli je problém s nevzdělaností nebo s tím, že prostě mají zažité .cz domény, ale bohužel je tomu tak. Pokud by to měl být nějaký IT projekt, tak klidně, ale nějaký obecný pro cz/sk to asi ne :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ano, to byla jedna z prvních věcí, nad kterou jsem přemýšlel :D Vím, že s tím lidi maj problém, já třeba diktuju často email ve tvaru "jmeno@prijmeni.eu" :D a každej druhej se zeptá ... "aha, takže jméno, zavínáč, příjmení, tečka, eu, zavináč, seznam, tečka, cézet??" :D

Spíš jsem myslel vhodnost této domény z hlediska smluvních podmínek apod.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
neni na free .tk domene nahodou reklama ?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Doména, jako každá jiná. Ale je tu velké ALE. Například my máme hlavní projekt na .biz doméně a vím jaký problém to dělá u většiny BFUček například když jim do telefonu diktuji "domena.biz" a oni odvětí "domena.biz tečka cézét? ".
Tím chci říct, aby sis uvědomil, že češi jsou na tohle dost blbý (myšleno BFU). Osobně nevím jestli je problém s nevzdělaností nebo s tím, že prostě mají zažité .cz domény, ale bohužel je tomu tak. Pokud by to měl být nějaký IT projekt, tak klidně, ale nějaký obecný pro cz/sk to asi ne :)


Podle statistik vidím, že každý druhý čech píše nazev domény ne do stavového řádku, ale do řádku vyhledávače, takže to stejně projede fulltextem...tak proč se vzrušovat? :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

Podle statistik vidím, že každý druhý čech píše nazev domény ne do stavového řádku, ale do řádku vyhledávače, takže to stejně projede fulltextem...tak proč se vzrušovat? :-D


No já bych řekl, že to bude ještě víc než každej druhej :-D Minulej tejden přišla moje holka ze školy a kam si myslíš, že je učitelka učila psát adresu? :-D Béééééééé :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pokud bych chtěl vytvořit seriózní web pro CZ uživatele, tak určitě ne s .tk :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mě ta doména evokuje hráčskou komunitu, nevím proč. :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Techno, Tekno, Tech, Hi-Tech, Technic... :P

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Na .tk doméne by som väčšie lokálne projekty nevytváral. Pre mnohých by to pravdepodobne bol znak neserióznosti, prípadne neochoty investovať pár drobných do nákupu .cz domény, prípadne .com .

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Asi před rokem nebo dvěma jsem také měl nějaké .tk domény, ale jen jsem zkoušel, zda mají traffick. Měli, ale velmi malý, tak mi propadli.
Pokud chceš projekt na této doméně rozjet kvůli tomu, že .tk doména je volná a ostatní alternativy ne, tak to bych nedělal. Zkusil bych vymyslet něco na .cz (pokud je to tedy pro český internet).
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Kohy píše:
Mě ta doména evokuje hráčskou komunitu, nevím proč. :)


protoze to ty "podnikatele" s hernima klanama co furt otravovali o sponzoring vzali utokem pres free domenu :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se