Volná diskuze

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes mi přišel mail ze Seznamu. Ve zkratce se Seznam rozhodl ukončit svoji blogovací službu Sblog.cz. Mail mi přišel, díky mé pradávné registraci v tomto systému, nicméně systém jsem si neoblíbil a ze strany Seznamu to hodnotím jako rozumný krok. Pokud se zde najdou i tací uživatelé, kteří jsou na této službě pořád aktivní, mohou si stáhnout zálohu svého blogu.

Vážený uživateli,

k datu 31. 12. 2011 bude ukončen provoz služby Sblog.cz.
Protože je z Vašeho účtu registrován aktivní blog a my nechceme, abyste o svůj deníček přišel, můžete si před zrušením služby Vaše zápisky zálohovat z uvedeného odkazu:

xxxxxxxx


V případě technických dotazů kontaktujte, prosím, naši technickou podporu, kterou naleznete na adrese: http://napoveda.seznam.cz.

Děkujeme za pochopení,
Seznam.cz


Na sblog.cz se zobrazuje další hláška:
Vážení uživatelé,
k datu 31. 12. 2011 bude provoz služby Sblog.cz ukončen.
Zakládání nových blogů je nyní zakázáno. Pokud máte registrovaný aktivní blog, můžete si ho před zrušením služby zálohovat z menu “Záloha mého blogu“.


// EDIT: 18.9.2011 - 11:58 by pes502

Podařilo se nám také zjistit, proč Seznam chce Sblog zrušit.
Zde je vyjádření jednoho z adminů:

Sblog bude zrušen bez náhrady. Důvodů ke zrušení je několik. Deníčky už nejsou "in", což se projevuje na mizivé návštěvnosti služby, počtu příspěvků i komentářů uživatelů. Nebudeme si nalhávat, že lidé vlastně blogují na Facebooku nebo jiných, podobných službách. Záměrně chceme na Lidé.cz počet nabízených služeb omezit a soustředit se na vývoj těch silných, mezi kterými je například Chat, Seznamka, Diskuze.
Pokud jde o zálohu blogů, dá se zmigrovat na jiné blogovací služby nebo systémy, např. Wordpress.

Pokud se budeme bavit o číslech, počet aktivních blogů (minimálně s jedním příspěvkem je cca 3500), což je vzhledem k 2,7 milionům registrovaných uživatelů opravdu málo.

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Zastaralý model, zastaralý systém, kdyby začali místo Cimrmana pracovat na nové verzi blogů, určitě by to pro ně bylo více přínostné :)

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
zrušení mě nemrzí, bylo to sto let za opicema (a stejně jsem to nepoužíval) :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ani já jsem to nepoužíval a neznám ani nikoho, kdo by používal. Za mě je mi naprosto buřt, že to zruší.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
niet sa čomu čudovať, zrušenie hodnotím ako krok vpred, snáď namiesto zbytočnosti vylepšia fulltext

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Já jsem tam blog měl kdysi dávno, nicméně zrušení mě nemrzí. Spíše mě to překvapuje, očekával jsem, že zkusí službu třeba renovovat a inovovat, ale ne ji zruší. Tento krok je dle mého názoru při nejmenším zajímavý
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Dobre vedieť, ani som nevedel, že niečo podobné majú...Teda asi skôr už mali...

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Podařilo se nám zjistit, pro chce Seznam Sblog vlastně rušit. Důvod je dopsán v prvním příspěvku diskuze :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
odkedy ľudia blogujú na facebooku ? myslím si, že je rozdiel blogovať (písať články) a zdieľať každodenné banalnosti na facebooku

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Sblog není jedinný systém na blogy v ČR, většina kdo to myslí vážně si nainstaluje Wordpress a jede pod svou doménou. Další jdou na Blog.cz. Službu tak používalo málo lidí a usoudili, že lepší ji bude zavřít než ji vylepšovat.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Též si myslím, že to nebylo moc hojně využívané, proto to zrušení.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Mají tam napsané, že z 2,8 milionů registrovaných uživatelů má aktivní blog (tedy blog s aspoň jedním příspěvkem) jen 3500 lidí, takže o to opravdu není zájem. Všichni se přesouvají na sociální sítě a potřebu blogovat už má jen málokdo (a ten má většinou svůj systém)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se