Volná diskuze

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
marieke píše:
Student může na živ.oprávnění vydělávat do 5000 měsíčně, aby nemusel nic platit. Mám ho taky, ale v lednu mi bude 26 takže i když budu dál studovat tak bych už musela platit zdravotní a sociální, proto si ho zas budu rušit. Mám ho jen na drobné částky, kdybych z toho platila 3500 tak mi nezbyde nic, nehledě na to, že občas ani tolik nemám :-D
O tom, že by existovala nějaká částka od které můžeš mít živ. opr. jsem neslyšela, mě se nikdo na nic takového neptal :)
O té fakturaci přes autorský zákon jsem neslyšela, díky, snad to postačí lidem, co chtějí články fakturovat.

Tak na zálohách soc. a zdrav. by jsi 3500 měsíčně platila kdyby jsi za minulý rok vydělala nějakých 200 tisíc. Kdyby jsi měla letošní respektive příští rok zisk větší nebo menší tak by ti vraceli nebo by jsi doplácela. Jestli se ale vypočítávají zálohy z loňského zisku i když jsi byla student to netuším. Nevíš Jirko jak to je?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Můj příspěvek asi nebude hodnotný, ale využiju toto téma, ať zbytečně nezakládám nové. Má někdo zkušenosti s prací na mandátní smlouvu? Moc jsem toho na netu nenašla. Předpokládám, že když je to s živnosťákem, tak socku a zdravotní platím sama? A je možné na ten živnosťák dělat i něco jiného (třeba psaní článků) nebo když mám tu MS tak smím veškerou činnost dělat jen pro tu firmu, se kterou MS mám?
Nevím tedy, jestli to bude aktuální, získala jsem práci jako finanční poradce, ale ačkoli jde o velkou a seriózní společnost (aspoň jsem si to myslela), tak jsem zjistila, že podle zkušeností lidí z netu je to stejně verbování co nejvíce klientů a shromažďování tel. čísel :-/ Naivně jsem si myslela, že v tak velké firmě to není zapotřebí a budu jednat hlavně s těmi, co už tam něco mají...ale abych do toho hnala celou rodinu a obvolávala cizí lidi, tak to tedy ne, takže asi si to ještě rozmyslím.

Jinak ještě pro idp-ptala jsem se na to na nějakém úřadě, teď už nevím kterém a 3500 je to vždy, i když 200 000 nebo víc jsem v minulém roce samozřejmě ani nevydělala :-(

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Máš standardní živnost volnou, ta mandátní smlouva znamená, že budeš zastupovat onu společnost, pokud by to byla výhradní mandátní smlouva, nemohla bys v tomto oboru už s jinou společností spolupracovat, je to ale nepravděpodobné. Mandátní smlouvy uzavírají například realitní makléři, nebo cestovní agentury s cestovní kanceláří. Jednoduše máš mandát jednat jménem té a té společnosti v rámci toho, co umožňuje právě mandátní smlouva, např. inkasovat od klientů zálohy na služby, atd.

-- 22. 10. 2013 21:26 --

marieke píše:

Jinak ještě pro idp-ptala jsem se na to na nějakém úřadě, teď už nevím kterém a 3500 je to vždy, i když 200 000 nebo víc jsem v minulém roce samozřejmě ani nevydělala :-(


Jakmile jsi OSVČ hlavní, tak platíš a to i když nic nevyděláš, bohužel.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Nebo na DPP jak na Copywriting.cz :)

Jinak dnes jsem tam volala, že to neberu. Potřebuju stabilní příjem, klidně i malý, ale pravidelný. Ne být závislá na provizích a riskovat, že nedostanu ani fix zpočátku, pokud neudělám určitý počet smluv plus platit socku a zdravotní a registraci na ČNB. Ach jo...včera jsem se už byla zeptat i na práci na benzince :D Další level bude asi uklízečka :D (Ne, že bych těmito pracemi opovrhovala, ale na to jsem tolik let nestudovala...).

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
marieke píše:
Nebo na DPP jak na Copywriting.cz :)

Jinak dnes jsem tam volala, že to neberu. Potřebuju stabilní příjem, klidně i malý, ale pravidelný. Ne být závislá na provizích a riskovat, že nedostanu ani fix zpočátku, pokud neudělám určitý počet smluv plus platit socku a zdravotní a registraci na ČNB. Ach jo...včera jsem se už byla zeptat i na práci na benzince :D Další level bude asi uklízečka :D (Ne, že bych těmito pracemi opovrhovala, ale na to jsem tolik let nestudovala...).


Nezoufej, ne že bych ti to chtěl nějak připomínat ale pořád je tu ještě ta možnost ... http://www.stovkomat.cz/velkyulet/55/vz ... C3%A1-prsa :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já bych jí neprodával, to byla poznámka v souvislosti s jiným tématem, nevíš, neřeš :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Rosťo neser, jednalo se o záležitost s prsy v úplně jiném tématu, asi tři měsíce zpět. Proto ti píšu že nevíš souvislosti, neřeš. Nemusíš prostě vědět o všem, tak to prostě je. Nic nepřekrucuju, tobě příspěvek nepatřil, ty si se do něj opět natlačil a zase sis naběhl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Dostala jsem nabídku na DPP, ale opět tomu nerozumím :-( Třeba tady-http://www.finance.cz/zpravy/finance/376481-jak-se-dani-dohody-/ píšou: "Zaměstnanci pracující pouze na základě dohody o provedení práce s měsíční odměnou 10 tisíc Kč a méně musí počítat s tím, že budou sami odvádět zdravotní pojištění ve výši 1 080 Kč. V registru zdravotní pojišťovny budou vedeni jako osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP)." A tady-http://flek.cz/clanky/zakonik-prace/dohoda-o-provedeni-prace-2013 zas píšou: "do měsíčního příjmu 10 000 Kč se žádné (zdravotní ani sociální) pojištění neodvádí. Základní pojistné (1 080 Kč) musíte platit pouze v případech, že ho za vás neplatí stát (studenti, lidé na ÚP,...) nebo jiný zaměstnavatel, to ale bez ohledu na uzavření dohody o provedení práce." Tak platí se nebo neplatí do těch 10 000? (Jsem na ÚP).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Protože jsi na úřadu práce a pojistné za tebe platí stát, tak ty nic platin nebudeš.

"Zaměstnanec ani zaměstnavatel neplatí zdravotní, sociální ani nemocenské pojištění z odměny, která u jednoho nebo více zaměstnavatele nepřesáhne 10.000 Kč za měsíc. Přitom může mít takovouto dohodu i u více zaměstnavatelů.

Pokud zaměstnanec nemá v konkrétním měsíci jiný příjem než z Dohody o provedení práce do 10.000 Kč měsíčně a není za něj plátcem pojistného stát, musí se přihlásit do 8 dnů zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdanitelných příjmů a sám platit pojistné (výše tohoto pojistného nezávisí na odměně z Dohody a je poměrně nízká.)"
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
freez-Díky, takhle tomu už rozumím.

-- 20. 11. 2013 17:34 --

Ale ještě bych se chtěla zeptat na tohle-známý mi řekl, že každý den když jsem jako v té práci tak se z pracáku odhlašuju a platím zdravotní sama. Tzn., že když v té dohodě budu mít třeba tolik hodin, že to je dohromady měsíc nebo ty 2 max, tak si stejně za ten měsíc (dva) platím zdravotní sama? A jak to teda souvisí s tím výdělkem do 10 K? Takhle se mi to opět nevyplatí, stejně jako OSVČ, protože prostě nemám takové výdělky nebo by šly jen do těch odvodů. A kvůli tomu pak nemám zakázky a je to takový bludný kruh :-/

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se