Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,

Snad již od svých 15ti let mám účet veden u Komerční banky. Ovšem poslední dobou mě celkem dost vytáčí to jejich internetové bankovnictví. Za prvé ta Java obluda je fakt strašná a za druhé než se tam něco obnoví a přepíše tak je to neštěstí. Chtěl bych se zeptat, co byste mi doporučili. Mám účet (který nevyužívám) i u GE a tam mám účet komplet zdarma (protože je tam více členů naší rodiny). Chtěl bych se zeptat, jak je to s internet bankingem u GE, jak rychle se tam aktualizuje (ideálně, pokud je to real-time aktualizace) třeba odchozích/příchozích plateb, zustatků apod. popřípadě pokud jste u jiné banky, jak rychlé to je tam.

Díky všem za vaše tipy
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ano, přesně to jsem myslel, že třeba u KB něco zaplatím, ihned se objeví aktuální zůstatek (už se strženou platbou), ale než se to všecko zaúčtuje do toho výpisu aby bylo vidět co kam za co šlo tak mi to připadá celkem random :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
ta GE ma nejlepsi internetove bankovnictvi i podle odborne poroty a ty castky se strhavaji opravdu Real time, zaplatim v obchode, mrknu na mobilni aplikaci internetovou a uz je to strzene, stejne tak na desktopu kdyz dojdu s taskama domu xD

a zrovna mam od GE nabidku, ze kdyz dovedu dva lidi, tak i JA i ONi budou mit ucet kompletne zdarma, kdyz bys mel zajem , napis :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jan Paluska píše:
Ano, přesně to jsem myslel, že třeba u KB něco zaplatím, ihned se objeví aktuální zůstatek (už se strženou platbou), ale než se to všecko zaúčtuje do toho výpisu aby bylo vidět co kam za co šlo tak mi to připadá celkem random :D


Bohužel tohle je bolest KB a dokud se nezbaví toho příšerného bankovnictví nehnou se z místa, já ti doporučím Air bank, lepší internetové bankovnictví není, ani u GE ne, Air podle mého momentálně vede v komfortu a rychlosti internetového bankovnictví. Fio je sice super, ale transakce u obchodníka, nebo výběr v bankomatu = zaúčtování cca 1 až 3 dny (horor).
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
dokec - tohle již mám (právě od nás z rodiny) a proto uvažuji, že bych přešel tam

freez - tyto banky jsou sice zajímavé, nicméně občas zde bývá problém s bankomaty. Občas potřebuju vybrat a takové bankomaty u nás ve městě nejsou a za výběr skrze jiný se jistě platí poplatek tak, jako všude jinde

Mac - tak to u nás vůbec není :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jan Paluska píše:

freez - tyto banky jsou sice zajímavé, nicméně občas zde bývá problém s bankomaty. Občas potřebuju vybrat a takové bankomaty u nás ve městě nejsou a za výběr skrze jiný se jistě platí poplatek tak, jako všude jinde



Pravda, u Air jde vybrat v kterémkoli terminálu Sazky, to už jsem taky zkoušel. Já hotovost vybírám minimálně, jinak platím kartou. Na hotovost mám právě Fio, kde jde docílit dvou výběrů z cizích bankomatů za měsíc zdarma, což je až až. Air kartu ocenuji hlavně při cestě do zahraničí, výběr v EU stojí 25 korun, to je u jiných bank z říše snů. Ale jestli máš už účet u GE, tak tam zůstaň.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mám účet u GE a vše OK. Internet banka je dle mého na dobré úrovni. Platby z účtu jsou vidět víceméně ihned, platby v řetězcích do dvou dnů.

pekova
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.12.2010
od 23.11., tj od zítřka, by se KB měla zbavit JAVY - viz. https://www.kb.cz/mojebanka/

KMSoft
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 35
Registrace: 04.07.2013
Z osobních zkušeností mohu doporučit Air Bank.

Mám u nich účet používaný k podnikání. Stačí mi malý tarif (výběr peněz dělám minimálně, tudíž menší počet bankomatů mne tolik neštve) a na poplatcích sem nezaplatil od května ani korunu. V rámci prvotních pár měsíců, co jsem u nich měl "vše nadstandard grátis ať si to vyzkouším" jsem si mohl vybírat u Sazky dle libosti zadarmo a mohu říct, že mít možnost vybrat kdekoliv potřebuju je k nezaplacení. A v případě nouze je těch 10 korun za výběr minimum - jakákoliv jiná banka za výběr z cizích bankomatů si účtuje mnohem víc (namátkově ČS za výběr u ČSOB mi naúčtovala 29 Kč) a to jich rozhodně není skoro 5 tisíc po ČR...
Lidé na pobočce mi vždy ochotně poradili a ten přístup je tam úplně o něčem jiném, než u Spořitelny, kde mi nepřímo dávají najevo "dej k nám peníze, mlč a nic nechtěj". Nemluvě o tom, že platby z účtu z Air Bank jsou odeslány do druhého pracovního dne, kdežto u Spořitelny mi to hned strhnou a než to pošlou na účet přijemce tak uběhnou další 3-4 prac. dny.
Martin Kanala
www.kmsoft.cz

TomT
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 26.10.2011
Já jsem asi před dvěma měsíci rušil učet u KB, který jsem tam měl cca. 10 let. Už nikdy více. Prachy si strhávali snad i za uprdnutí. Skončil jsem u Airbanky a naprostá spokojenost.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se