Volná diskuze

Ignawin
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 15.10.2013
Ahoj všem,

mám jeden menší problém - nechal jsem si nakodovat šablonu pro Joomlu. "Kóder" (vedle toho, že přetáhl termín o týden) dodal kód, ve kterém
1) Všechny odkazy, které mají nějaké pozadí jsou pouhé obrázky.
2) Kodování obsahuje minimálně 20 nepřesností. Začínaje u šířky stránky (!), končí u menších detaillů.
3) Stránka je dvojjazyčná, jsou tam vlaječky na přepínání CS/EN. Byly vytvořeny moduly, které jsou čistě jen HTML a text. Ten text je tam ale napevno a moduly jsou jen v CZ. Koder psal, ze "si to mam do ENG dodelat, ze to je otazka chvili, v porovnani s tim, kolik casu nad tim stravil".
4) Viz 3 a 4, práce stále není dodělána.

Jsem blbec, nebo je to špatně odvedená práce? Šablonu jsem předtím zadal někomu jinému, protože jsem neměl čas kodovat sám. Nyní jsem to začal kodovat od základů..

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
A co chceš vědět ? Že je něco špatně, to snad poznáš sám ne ? Pokud nejsi spokojen s prací, která byla ve smlouvě uvedená jinak, tak hold nezaplatím a je to ne ?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Z pohledu bývalého webdesignera zase musím uznat, že práce s některýma zákazníkama je šílená. Chtějí vytvořit web, ale namají ani rozmyšleno kde a co chtějí mít, nemají text, grafiku...to je asi hlavní důvod, proč weby na zakázku nedělám.
Je vždy předem důležité před začátkem spolupráce jasně vymezit v jakém rozsahu práce bude a jakým způsobem bude honorována. Jako webdesigner bych se určitě nepouštěl do práce dříve než od klienta obdržím všechny potřebné věci (text, grafiku apod.)
Říci si "nejsem spokojený, nezaplatím" asi taky není nejlepší. Jistí klienti totiž nebudou spokojení nikdy - budou vám měnit názor na to jak má web vypadat ve výsledku, práce se pozdrží na tom, že nedodají zbytek podkladů pro práci apod.
Řešil bych to asi zálohou - dostaneš část za to, co jsi udělal a zbytek až práci dokončíš.

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Poptavka-zdarma.cz

Nikdy si nebyl webdesigner, pokud tohle dokážeš vypustit. Já, jako Franta z Horní Dolní si tě najdu a budu chtít udělat www stránky pro mojí firmu, která se zabývá výrobou nábytku. Nevím nic o tom, jak mají stránky vypadat, proto si najdu a zaplatím webdesignera, který by tohle všechno měl vědět, znát a hlavně udělat a nemít kecy, že to nemám rozmyšlené, co kde chci. Pak samozřejmě následuje copywriter, kodér atd...

S takovým přístupem si nezasloužíš jakýkoliv úspěch, to se na mě nezlob.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
losperos píše:
Poptavka-zdarma.cz

Nikdy si nebyl webdesigner, pokud tohle dokážeš vypustit. Já, jako Franta z Horní Dolní si tě najdu a budu chtít udělat www stránky pro mojí firmu, která se zabývá výrobou nábytku. Nevím nic o tom, jak mají stránky vypadat, proto si najdu a zaplatím webdesignera, který by tohle všechno měl vědět, znát a hlavně udělat a nemít kecy, že to nemám rozmyšlené, co kde chci. Pak samozřejmě následuje copywriter, kodér atd...

S takovým přístupem si nezasloužíš jakýkoliv úspěch, to se na mě nezlob.


Máme na věc asi jiný názor. Samozřejmě jsou věci, které dokáže zařidit grafik + programátor/koder + PR pisálek, ale jaksi nikdo neví nic o dané firmě. Alespoň základní informace by měl zájemce poskytnout. Vše asi záleží na velikosti projektu. Nikdy jsem se za webdesignera experta nepovažoval (možná proto, že jsem nedělal jen tu grafiku, ale vlastně stavěl celý web) a také jsem nikdy nedělal web za 50tis.
Se spoluprací s firmama a jednotlivcema mám celkem dost zkušeností, tak si svůj názor asi jen tak vyvrátit nedám. A až natrefíš na klienta, který ani nebude pořádně vědět co chce a ty mu zbytečně budeš věnovat čas na přípravě webu, pochopíš.
Ale to už je věc minulá. Dnes má muj čas větší hodnotu a podobné poptávky odmítám z důvodu, že bych byl prostě drahý.

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Poptavka-zdarma.cz :

Chtějí vytvořit web, ale namají ani rozmyšleno kde a co chtějí mít, nemají text, grafiku... Jako webdesigner bych se určitě nepouštěl do práce dříve než od klienta obdržím všechny potřebné věci (text, grafiku apod.)


Na tohle jsem reagoval, to nemá nic společnýho s tvým dalším příspěvkem, kde se to snažíš svést na to, že potřebuješ vědět údaje o firmě, to ti snad poskytne každý a je to základ, bez kterého nemůžeš dělat nic. Nestojí tě to žádný čas, prostě dokud ti klient nedá "soupis" o činnosti a cílech firmy, tak snad neděláš ne?

Jestli si to ještě nezjistil, tak drtivá většina klientů neví co chce, to je ale normální, proto si najdou odborníka, který jim to "udělá". Navíc, pokud nechceš věnovat čas tomu, aby si klienta přesvědčil, že ty mu dodáš přesně, co on potřebuje, tak o čem se vůbec bavíme? Zeptej se kohokoliv - hodně času se věnuje komunikaci s klientem a tento čas máš zahrnut v celkové ceně. A nikomu nevěnuješ zbytečný čas, to je stejný blábol, jako bys napsal, že nebudeš např. používat PPC, protože jsou tam kliky, ze kterých nemáš konverzi :)

Dnes má můj čas větší hodnotu - tohle je tak oklepané klišé :) Čas věnovat se potencionálním klientům, kteří ti mají přinést peníze, to ne, ale psát do diskuzí, na to čas máš? Trochu blbá úvaha, nemyslíš?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se