Volná diskuze

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Mozrank je hodnocení popularity webu od MOZ.com. Výše Mozranku závisí na množství a kvalitě linků, které na web vedou z ostatních stránek. Pokud ti nedělá problém angličtina, tak si o něm můžeš více přečíst na http://moz.com/learn/seo/mozrank.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Podobně se třeba setkaš i např. s Alexa Traffic Rankem. Tyhle systémy jsou určitě pro web přínosem, hlavně Seznam je hodnotí celkem pozitivně.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakare: ano říkalo se to, ale to bych už měl mít 5 PR a to jistě nemám :D.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Mozrank navic ma k dispozici pouze a jenom data ze zpetnych odkazu, zatimco Alexa/GPR, atd maj data i z ruznych dalsich realnejsich zdroju ... takze Mozrank je sice nejaky cislo odpovidajci "kvalitne" zpetnych odkazu, nicmene o trafficu atd. to nevypovida vubec nic :)

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Ještě k Alexa ranku - to už mi přijde reálnější Srank a GPR. Alexa se dá velmi snadno zmanipulovat - stačí si nainstalovat lištu a pravidelně web navštěvovat. Alexa velmi rychle klesne a je nižší než u webů, jejichž reálná návštěvnost je mnohem vyšší. Mám pár webů s poměrně nízou alexou a rozdíl v návštěvnosti je obrovský.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Podobně se třeba setkaš i např. s Alexa Traffic Rankem. Tyhle systémy jsou určitě pro web přínosem, hlavně Seznam je hodnotí celkem pozitivně.


No nedá mi to se nezeptat...

Poptávko, kde bereš informace typu, že Seznam celkem pozitivně hodnotí (zřejmě) vysoký MozRank, či Alexa rank?

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
365solutions píše:
Ještě k Alexa ranku - to už mi přijde reálnější Srank a GPR. Alexa se dá velmi snadno zmanipulovat - stačí si nainstalovat lištu a pravidelně web navštěvovat. Alexa velmi rychle klesne a je nižší než u webů, jejichž reálná návštěvnost je mnohem vyšší. Mám pár webů s poměrně nízou alexou a rozdíl v návštěvnosti je obrovský.


tak jasne, Alexa je dobre manipulativni, ja to psal spise v tom kontextu ze proste vychazi z trafficu, zatimco MozRank nema o trafficu ani paru ... takze muze mit domena statistice backlinku a navstevnost zadnou :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mac píše:
... a tohle je pro mě dobře nebo špatně 5.18/10 (zdroj: http://pagerank.jklir.net/ranky/ ), když už se pár hodin řeší PR, tak jsem se nějak chytil tohohle a zajímalo by mě, o co jde?

to, že je 5 polovina z 10 vidím, ale to i PR-5 je polovina z PR-10 a za průměr se nepovažuje, tak by mě zajímalo, jaká jsou měřítka (dobře/špatně) tady?


Já bych to možná shrnul takto, je to další nesmyslné číslo, které mnoho lidí může honit, jelikož čím víc, tím líp, jako u každého ranku ;-) Nic ti to nepřinese, ale také neubere.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Podle mě by se dal MozRank přirovnat k čistému GPR.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ota: Hodnota čistě založená na odkazech. Je známo, že se v hodnocení GPR objevuje třeba i stáří domény, předešlý GTPR výpočet aj.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se