Marketing

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
http://webtrh.cz/248041-prodej-pay-per-post-placla - Jersák prodává PlaCla - popravdě se ani nedivím > pravděpodobně stagnuje (nebo jí minimálně ostatní systémy šlapou dost na paty) a business se rozpadá.

Co si o tom myslíte? Koupili byste ji?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Už delší dobu je na prodej, akorát teď Martin vystavil aukci. Co se týče čísel, tak česká verze začíná stagnovat a následuje pozvolný pád. Německá verze mě osobně zklamala hodně. Myslel jsem, že vydělává více než ta česká.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Německá varze byla jasná už od začátku - Německo je zcela jiný trh a bez toho aniž bych chtěl do Jersáka šít, tak si asi myslel, že to půjde samo jak v ČR - tak to bohužel není.

A ano stagnuje - přiznejme si Oto, že jsme to udělali právě my dva :) Za to máš ode mě plus.

CO mi v aukci vadí, tak s odpuštěním jeho lži - tvrdí, že na to stačí maminka na MD (někdo na půl směny), což odporuje jeho výrokům v minulosti. Ano, na systém samotný to stačí, ale pak bude mít placla obrat ani ne na polovině! Sám hlásal v poslední době, jak přijímá další lidi a že budou 4 atd... tak kde je ta jedna maminka na MD?
Je to tím, že dělá hromadný telemarketing a bez něj bude systém ani ne na polovině...

Je to spíše jen způsob, jak si nechat 800 000 v závazcích + něco k tomu... Podle mě tohle nevydělá bez dalších investic ani za další 2 roky...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Podle mě je to od něj prozíravý krok, protože si uvědomuje, že to nemá budoucnost. Již dnes jsou náznaky, že zpětné odkazy nebudou za pár let (možná i měsíců?) hrát takovou roli jako hrají teď. Tzn. poptávka po levných článcích bude nižší a nižší a velké weby/magazíny, na kterých se dá dělat slušné PR a přichází z nich i solidní návštěvnost, v PPP systémech nejsou, respektive je jich tam pouze pár (jednotky). A do budoucna pochybuji, že by se obdobné weby v PPP systémech objevily, protože je pro ně lepší/levnější zajišťovat si obchod samostatně.

To je podle mě hlavní důvod prodeje. Pokud Placla stagnuje, tak je to způsobené pouze stagnací celého trhu. Při vší úctě k tvému KupČlánku nebo Otovo Web/Paypostu si nemyslím, že by byly tyto PPP systémy výraznější konkurencí. Nebo se mýlím?

Jestli bych koupil, kdybych měl peníze? Ne! Nemá to tu hodnotu a budoucnost je značně nejistá, viz např. omezení vlivu zpětných odkazů na Yandexu, který za chvíli bude následovat i Google a doufám, že i Seznam. Sám Jersák si uvědomuje, že hodnota bude spíše klesat, tak vypsal aukci s vyvolávací cenou pod ročním ziskem. Sice to nic nedokazuje, ale leccos to naznačuje. Copak by někdo prodával projekt se světlou budoucností pouze za roční zisk, když se stejnou metrikou ohodnocují i obyčejná MFAčka?

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Mít kapitál, jdu do toho okamžitě. Stagnace jsem si nevšiml, tento rok jsem vydělal skoro třikrát tolik co loni. Za dva roky skoro 550 tis. Možná se pletu, protože nevím, jak jsou na tom ostatní blogeři, ale nepřipadá mi, že by se byznys rozpadal. Počet poptávek je stále velmi vysoký a ubývají jen sezónně. Ale samozřejmě, nic nejde nahoru věčně a určitá stagnace se zákonitě projevit musí.

Honzo nechci tě nijak napadat, ale jde vidět, že ti je Placla trnem v oku. Pokud Placla stagnuje, tak ostatní systémy neběží vůbec. Sám dobře víš, že počet článků na KupČlánek je v porovnání s Placlou minimální. Kvalitu blogů rozebírat nebudeme, to je problém blogerů a systémy slouží jen ke zprostředkování. Ale nikdo si nedělá iluze, že na KupČlánku jsou kvalitnější weby. Většina blogerů má weby v obou systémech a v Kupčlánku je jich více, protože vstupní podmínky nejsou tak vysoké jako u Placla.

Ale jak jsem již psal výše, proti KupČlánku nic nemám, jako bloger samozřejmě vítám každou příležitost pro výdělek. Ale na Placla nedám dopustit a tvrzení, že jí ostatní systémy šlapou na paty, prostě není pravda. Podal jsi to tak, jakoby Martin opouštěl potápějící se loď a v extrémním případě to může případného zájemce ovlivnit. Na druhou stranu čísla hovoří za vše. Suma sumárum, Placla je mezi českými PPP jasná jednička a vypadá to, že dokud se budou tyto systémy využívat, tak to tak bude i nadále.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ale PlaCla je potámějící se loď a v aukci jsou uvedeny doslova lži. To se dá i prokázat - nebo stačí začít počítat a je to...

Pokud by si kupovat hned - mezi námi, když si vydělal 550 tis za 2 roky, tak to nemáš 100 000 Kč na koupení systému? To mi nějak tvé vyjádření v nějakých bodech nesedí...


Já bych osobně prodej placla uvítal - po odchodu Jersáka upadne a to značně, takže by mi to pomohlo. KUPčlánek jsem od začátku stavěl jako projekt, který byl v plánu po 1 roce provozu (až něco dokáže) na prodej. Pokud PlaCla upadne, tak to KUPčlánku jen pomůže.


Mimochodem pokud soudíš, že je systém mrtvý, tak bych ti to rád vymluvil, protože se s tímto názorem neztotožňuji, ale nechám Tě v tom. PlaCla je samozřejmě živější, protože ti jde milion irelevantních poptávek a připadáš si, že to žije. Na KUPčlánku to tak nikdy nebude, ani kdyby měl počet poptávek stejný... Obraty je KC někde mezi 15-20% PlaCla - není to moc, ale osobně to vzhledem k situaci považuji za úspěch. A to se bavíme o průměru za rok 2013, kdy počátek byl prakticky nulový. Brát poslední měsíce, tak jsme někde i na 1/4 placly - to je málo?

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Díky za reakci, ale každý na to máme svůj názor. Ten můj už jsem napsal výše.

Ale nevím, co nesedí na tom, že nemám k dispozici 100 tis. na koupi Placly nebo kteréhokoliv jiného projektu. Když člověk živí rodinu, dotuje vlastní projekty a do toho splácí nějaké závazky, tak mu toho moc nezbyde, ač má výdělky poměrně slušné. Ale tohle jsou osobní věci a není důvod je rozvádět. Já jen, že ne každý má volných 100 tis. a nezáleží to na tom, kolik vydělá nebo nevydělá.

A ještě jedna věc. Nenapsal jsem, že KupČlánek je mrtvý - bylo to myšleno jako příměr.

A poslední věc. Martinovi přeji, aby se mu to podařilo prodat, ale byl bych raději, kdyby si Placlu nechal.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
No, osobně jsem hodně zvědav, jak to s Placlou dopadne, i když si myslím, že to bude tak, jak předpovídá Honza, půjde do kopru.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Nevšiml jsem si opravdu, že by PlaCla nějak upadala. Poslední dobou bylo o něco méně poptávek, ale ihned po přepočtu GTPR se situace podstatně změnila a mění se v podstatě při každém přepočtu SR. (Takže jsou to v tomto případě opravdu velmi důležitá čísla, a ne jak někdo pořád tvrdí, že nemají význam...) Poptávky začaly přibývat a to nejen na PlaCla, ale i na KUPčlánek a PayPost. Za poslední 3 dny mám 12 schválených poptávek z PlaCla, a tři poptávky z PayPost. To svědčí o tom, že rozhodně PlaCla neupadá. Další věc je, že Martin Jersák se podle mě o systém dobře stará, pokud ho prodá, je budoucnost nejistá. Kdybych měl ale finance navíc, tak PlaClu nekoupím, věnuji se psaní a budování magazínů s návštěvností a ranky a nikoliv systému jako takovému.

PlaCla je jedničkou na trhu, nic proti KUPčlánek nebo PayPost či WebPost, ale mají ještě co dohánět. Co se týká významu zpětných odkazů, nemyslím si, že by se blížila doba, kdy poklesne jejich význam. To jsou pořád nějaké kecy od Google nedělejte sitewide odkazy, dodržujte tématičnost odkazů apod jinak budete penalizováni. V malém měřítku je to nesmysl. Moje weby stavím na podpoře sitewide odkazů z webů se silnými ranky lidně i jiné tématičnosti a dostavují se výsledky jak v návštěvnosti z google, tak i seznamu a taktéž růst ranků. Zpětný odkaz je víceméně základem internetu a nic se na tom měnit nebude. Další věcí však je, jestli se vyplatí využít PPP nebo je lepší už oslovit samotné majitele webů, osobně si myslím, že je momentálně stále lepší používat PPP.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
alijosha píše:
No, osobně jsem hodně zvědav, jak to s Placlou dopadne, i když si myslím, že to bude tak, jak předpovídá Honza, půjde do kopru.


Bude to ode mě znát asi divně, ale ani nevím jestli si mám přát, aby placla šla do kopru nebo ne... Oboje je pro mě vlastně špatné myslím :) Ale někdo už přihodil, tak se to třeba i prodá... Jen si myslím, že obraty půjdou dost dolů, jakmile se nebude dělat telemarketing, jako doposud...

Uvidíme, co bude...

-- 11. 12. 2013 21:52 --

raR2 píše:
Nevšiml jsem si opravdu, že by PlaCla nějak upadala...


Ono jestli dostaneš 10 nebo 12 zakázek vlastně ani není důležité. V tom objemu tam to nepoznáš, ale v kompletních číslech ano... A stejně tak PayPost, WebPOst nebo KUPčlánek - tam, když ti nechodí hromadně všechny, jako na PlaCla, tak nemůže nikdo hodnotit, jak moc frčí... Ano, mohou uživatelé řící "mě chodí méně poptávek", ale ne "chodí méně poptávek"... Záleží na tématice webů...

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Tak o budoucnosti odkazů (spíš odkazového spamu) docela pochybuju. Komerční weby dokáží existovat díky affilu a PPC a naopak obsahové weby lze velmi dobře zhodnotit na základě originality a rozsahu obsahu. Odkazový profil je dnes spíš odrazem míry více či méně otevřeného spamování než kvality webu, o přirozenosti odkazů není v 90% případů vůbec řeč.

PlaCla se mě netýká, protože jsem dlouhodobě nežádoucí - není PR/SR. Když vidím, které weby tam jsou a prodávají, občas mi zůstává rozum stát. Nad udělováním ranků mi tedy mimochodem taky občas mozek vynechává... Sračkoweby s PR4-5 jen díky masivnímu odkazovému spamu, ach jo...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Zpětné odkazy prostě budou potřeba pořád. OK beru že je to někdy spam, ale bohužel/bohudík systém internetu je postaven právě na nich, takže dnes na spamu. Není možné vybudovat úspěšný projekt bez toho, aby o tom vědělo okolí/uživatelé/webové prostředí a toho se docílí pochopitelně především zpětnými odkazy. Návštěvnost se ať se to někomu líbí nebo nelíbí odvíjí od komplexnosti zpětných odkazů, všech různých ranků a v poslední době i sociálních sítí. PPP je velmi dobré řešení. Př: Když si inzerent nechá napsat 20 článků na KW na vhodných webech, tak když po indexaci při hledání vyjede mezi prvními cca 50 pozicemi právě těchto 20 článků s KW s proklikem na jeho projekt, tak je to zcela jistě velice efektivní reklama, která v podstatě i nadále nemá konkurenci. Aby tomu tak bylo, tak je potřeba, aby těch 20 webů bylo s vysokou návštěvností a pochopitelně i vysokými ranky, to je prostě fakt. A jinak souhlas, že přepočet ranků je jedna velká komedie, která nemá žádný systém, i když něco obvykle i nadále platí.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
raR2 píše:
Zpětné odkazy prostě budou potřeba pořád.

A já stále věřím, že nebudou a vývoj tomu napovídá. Social metriky budou vládnout, odkazy budou upadat.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pro weby, s kterými to člověk myslí nějak vážněji a chce na nich mít plus mínus trochu solidní obsah, tak jsou všechny PPP systémy naprosto nepoužitelné. Maximálně za předpokladu, že takové články pravidelný návštěvníci nikdy neuvidí (maximálně je objeví někdo přes vyhledávač). A v tomhle je Placla jedničkou, neviděl jsem tam nikdy žádný normální web.

Okolo prodeje je zvláštní ještě jedna věc, každý druhý by jí kupoval a nikdo se do příhozu moc nežene :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
alijosha píše:
Okolo prodeje je zvláštní ještě jedna věc, každý druhý by jí kupoval a nikdo se do příhozu moc nežene :-).

Jestli to nebude tím, že málokdo má 900 000 Kč :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
stephan píše:
Jestli to nebude tím, že málokdo má 900 000 Kč :)


Pokud něčemu věřím, tak si půjčím ne, když nemám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

JersyWoo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 28.02.2012
raR2 píše:
...... PPP je velmi dobré řešení. Př: Když si inzerent nechá napsat 20 článků na KW na vhodných webech, tak když po indexaci při hledání vyjede mezi prvními cca 50 pozicemi právě těchto 20 článků s KW s proklikem na jeho projekt, tak je to zcela jistě velice efektivní reklama, která v podstatě i nadále nemá konkurenci. Aby tomu tak bylo, tak je potřeba, aby těch 20 webů bylo s vysokou návštěvností a pochopitelně i vysokými ranky, to je prostě fakt. A jinak souhlas, že přepočet ranků je jedna velká komedie, která nemá žádný systém, i když něco obvykle i nadále platí.


Zdůraznil jsem jednu důležitou poznámku. To není SEO (nacpat do SERPu vlastní web, 4% top keywords trafic), ale SEM (použit ostatní, aby přeposlali trafic ze SERPu, 96% longtail trafic).

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Sociální sítě budou mít určitě rostoucí vliv, ale zpětný odkaz jako takový bude ještě hodně dlouhou dobu fungovat. Uvidíme no, je to věštění :D Ale i v přepočtech ranků po hlásajících "velkých změnách" se žádné výrazné proměny fungování v internetovém prostředí nedají pozorovat. PPP systémy jsou naprosto přínosné pro řadu projektů, tvrzení o nepoužitelnosti je nesmysl. To se dá dokázat na mnohých e-shopech... Bylo by dobré, kdyby PlaCla zůstala, stejně tak by bylo výborné, kdyby ostatní PPP systémy začaly také nabývat na poptávkách. Já si prostě stojím za názorem, že PPP je efektivní druh podpory webu, samozřejmě jeden z možných, ale opravdu přínosných.

-- 11. 12. 2013 23:06 --

Presně v tom, co napsal PlaclaBoy je největší přínos PPP. A v tomto je žádný jiný způsob reklamy nenahradí.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
stephan píše:
Social metriky budou vládnout, odkazy budou upadat.


A až začnou být důležitější, tak začneme všichni manipulovat i ty... Kdyť už dneska se kupují tweety, posty na FB a G+... tak proč tomu přikládat takovou váhu? Bude max zase chvíle hystereze, než se začne více kupčit, ale bude to taky..

-- 11. 12. 2013 23:33 --

stephan píše:
Jestli to nebude tím, že málokdo má 900 000 Kč :)


Platíš "jen 100 000 Kč" a zbytek "dlužíš uživatelům". Podle majitele je potřeba na provoz 200 000 Kč, protože pak přijdou další peníze a máš z čeho vyplácet, ale to by systém musel jen minimálně tak dobře, jako teď. A vývoj ukazuje mírný propad a poté, co se nebude dělat telemarketing to půjde rapidně dolů, takže bude méně příjmů a více výdajů a hystereze se z 800 000 Kč sníží... Toho bych se (být bloggerem v Placla) poněkud bál, nebude-li mít nový kupec dost kapitálu... Aktuálně to může koupit kdejaký lojza co někde sežene sto tisís a neude přemýšlet, že je tam nějaký závazek...

Uvidíme co bude vlastně.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
janKali píše:

A až začnou být důležitější, tak začneme všichni manipulovat i ty... Kdyť už dneska se kupují tweety, posty na FB a G+... tak proč tomu přikládat takovou váhu? Bude max zase chvíle hystereze, než se začne více kupčit, ale bude to taky..


Samozřejmě, že se s tím bude manipulovat, ale bude to daleko složitější, protože předpokládám, že ti nebude stačit ovlivnit pár lidí jako tomu je u odkazů (mnohdy stačí doslova jednotky odkazů), ale bude nutné ovlivnit stovky až tisíce lidí, aby tomu vyhledávače přiznaly vyšší význam. A přinutit stovky či tisíce lidí bude buďto hodně finančně náročné a nebo budeš muset tvořit obsah, který lidi rádi sdílí nebo konzumují, jelikož počítám, že se bude přikládat důraz i na chování návštěvníků na webech. A weby, které nebudou mít kvalitní obsah, tak si hold budou muset platit PPC nebo affil, atd.


janKali píše:
Platíš "jen 100 000 Kč" a zbytek "dlužíš uživatelům". Podle majitele je potřeba na provoz 200 000 Kč, protože pak přijdou další peníze a máš z čeho vyplácet, ale to by systém musel jen minimálně tak dobře, jako teď. A vývoj ukazuje mírný propad a poté, co se nebude dělat telemarketing to půjde rapidně dolů, takže bude méně příjmů a více výdajů a hystereze se z 800 000 Kč sníží... Toho bych se (být bloggerem v Placla) poněkud bál, nebude-li mít nový kupec dost kapitálu... Aktuálně to může koupit kdejaký lojza co někde sežene sto tisís a neude přemýšlet, že je tam nějaký závazek...

Uvidíme co bude vlastně.

Platíš 100 000 Kč, ale závazky vůči inzerentům a blogerům máš ve výši 800 000 Kč. Samozřejmě to můžeš řešit operativně, ale tak jako tak to znamená, že budeš X měsíců dělat "zadarmo". Buďto budeš pokrývat náklady operativně, a nebo hned na začátku vložíš do systému 800 000 Kč. Prostě pokud nechceš systém položit, tak s těmi penězi musíš počítat, takže je blbost uvažovat nad tím tak, že je cena pouhých 100 000 Kč. Navíc je zde i riziko, že se hodně blogerů a inzerentů zalekne a budou si chtít nechat vyplatit kredit.

JersyWoo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 28.02.2012
stephan píše:
Platíš 100 000 Kč, ale závazky vůči inzerentům a blogerům máš ve výši 800 000 Kč. Samozřejmě to můžeš řešit operativně, ale tak jako tak to znamená, že budeš X měsíců dělat "zadarmo". Buďto budeš pokrývat náklady operativně, a nebo hned na začátku vložíš do systému 800 000 Kč.Prostě pokud nechceš systém položit, tak s těmi penězi musíš počítat, takže je blbost uvažovat nad tím tak, že je cena pouhých 100 000 Kč. Navíc je zde i riziko, že se hodně blogerů a inzerentů zalekne a budou si chtít nechat vyplatit kredit.

Prověřil jsem prvního přihazujícího a je to solidní webpodnikatel s historií. U něj nemám strach, že by to položil, spíše přinese nový impuls.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
stephan píše:
Platíš 100 000 Kč, ale závazky vůči inzerentům a blogerům máš ve výši 800 000 Kč. Samozřejmě to můžeš řešit operativně, ale tak jako tak to znamená, že budeš X měsíců dělat "zadarmo". Buďto budeš pokrývat náklady operativně, a nebo hned na začátku vložíš do systému 800 000 Kč. Prostě pokud nechceš systém položit, tak s těmi penězi musíš počítat, takže je blbost uvažovat nad tím tak, že je cena pouhých 100 000 Kč. Navíc je zde i riziko, že se hodně blogerů a inzerentů zalekne a budou si chtít nechat vyplatit kredit.


Ano, to jsou moje slova... Ten, kdo je zodpovědný, se umí myslet, tak s tím bude počítat, ale může se najít nějaký lojzík, co bude mít vidinu peněz a pak to bude asi drsné... Já být bloger, tak si nechám vyplatit kredit i v malých částkách ještě něž to Jersák opustí... Inzerenti mají smůlu, protože ti nemají právo si kredit (podle OP, nikoliv podle zákona) nechat vyplatit :)

-- 12. 12. 2013 00:04 --

PlaclaBoy píše:
Prověřil jsem prvního přihazujícího a je to solidní webpodnikatel s historií. U něj nemám strach, že by to položil, spíše přinese nový impuls.


Pokud je to tak, tak by to mohlo nasvědčovat pravosti zatím nepotvrzené informace, že to je Michal Kubíček. U toho bych se pak asi moc nebál :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
stephan píše:
A já stále věřím, že nebudou a vývoj tomu napovídá. Social metriky budou vládnout, odkazy budou upadat.


Z časti súhlasím z druhej nie. Sociálne signály zohrajú svoju rolu, ale zase až tak ružovo by som to s nimi nevidel, určite budú mať svoju váhu ale beztak sa bavíme stále o odkazoch len z iného média s určitým hodnotením v závislosti na popularite.

PS. na margo placly a ďalších PPP projektov, celkom by ma zaujímali štatistiky. Koľko zarába priemerne 5 najlepších blogerov v jednotlivých systémoch? Pre blogera je určite z pohľadu PPP projektov Placla najzaujímavejšia a ďalšie systémy sa nechytajú. Samozrejme vyplyvá zo z počtu dopytov, ale nezdá sa mi, že by blogeri zaznamenávali kontinuálny rast príjmov z iných PPP projektov.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se