SEO

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Za akú cenu priemerne predávate na vašich minisite / magazínoch / katalógoch, prípadne iných weboch ? Aké faktory podľa vás najviac ovplyvňujú cenu ?

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Tak cenu podle mě ovlivňují především ty všemi zatracované ranky :) Odkaz na webu s PR 4 se prodá podstatně snáz, než na webu s PR 1. I když nějaký faktor tu taky samozřejmě hraje tématičnost, protože po odkazech z finančního webu je mnohem větší poptávka než třeba z webu o hokeji, takže u toho prvního lze jít s cenou lehce nahoru.

Já osobně nemám v portfoliu žádný extra kousek, takže se nedostanu přes 50 Kč za odkaz / měsíc. Průměr bude někde okolo 30 Kč.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tak určitě tématičnost, ranky a umístění na webu, odkaz v menu bude určitě cennější než odkaz v patičce. Na jednom herním fóru s ranky PR 2 SR 60 s umístěním v patičce jsem prodával jeden odkaz za 60 Kč/měsíc a měl jsem plno. Samozřejmě v tom hraje i to jaký je majitel stránky obchodník, někdo pořád nemá dost a tu cenu dokáže vyšroubovat výš.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
hm, zaujimavé myslel som si, že vás bude zaujímať najmä počet externých odkazov, koľko je podľa vás limit / koľko ich nechávate na svojich stránkach?

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Zpravidla nejdu přes 15 externích odkazů na jednom webu, ale přijde mi, že většinu inzerentů to stejně nezajímá.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
-kst- píše:
Zpravidla nejdu přes 15 externích odkazů na jednom webu, ale přijde mi, že většinu inzerentů to stejně nezajímá.


u mňa je to práve naopak, 90 % inzerentov dbá na to, aby na webe bolo menej ako 10 odkazov.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Když jsem ještě prodával odkazy, tak jsem se častokrát musel zavázat tím, že na stránce nebude víc než 10 externích odkazů. Často lidi nasekají patičku odkazy tak až to ani pěkné není.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Otakar Pěnkava píše:
Když jsem ještě prodával odkazy, tak jsem se častokrát musel zavázat tím, že na stránce nebude víc než 10 externích odkazů. Často lidi nasekají patičku odkazy tak až to ani pěkné není.


väčšina ľudí, ktorý inzerujú na našich weboch tak kladú dôraz na to, aby odkazy boli umiestnené mimo päťičky, tj. sidebar, v texte atď. Myslím, že už sa neobjavuje toľko päťičkárov, avšak stále sa nájde dostatok rarít aj s 30 a viac odkazmi vo footeri

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Ranky určujú cenu vtedy, keď chcem získať spätný odkaz...Návštevnosť webu vtedy keď odkaz má mať úlohu takú, aby priviedol aj nejakých návštevníkov...

Bežne rozhoduje téma webu, ranky, návštevnosť, množstvo extrených odkazov a schopnosť majiteľa webu predať na webe reklamu. :)

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Já při nákupu beru v potaz mimo zmíněné také kvalitu webu a počet indexovaných podstránek. Radši si koupím odkaz na pravidelně aktualizovaném webu s nižšími ranky než na minisite o 3 stránkách s o něco vyššími ranky.

U magazínů si podle mě můžete říct o vyšší cenu odkazu než u párstránkové minisite. Zkušenosti a praxe říkají, že magazínový odkaz není problém prodat za 150,-kč / měsíc naopak u minisite to inzerenti nechtějí ani když jim nabídnu odkaz za 20,-Kč.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
LukasP píše:
Já při nákupu beru v potaz mimo zmíněné také kvalitu webu a počet indexovaných podstránek. Radši si koupím odkaz na pravidelně aktualizovaném webu s nižšími ranky než na minisite o 3 stránkách s o něco vyššími ranky.

U magazínů si podle mě můžete říct o vyšší cenu odkazu než u párstránkové minisite. Zkušenosti a praxe říkají, že magazínový odkaz není problém prodat za 150,-kč / měsíc naopak u minisite to inzerenti nechtějí ani když jim nabídnu odkaz za 20,-Kč.


Ja práve zaznamenávam opačný trend, je jednoduchšie aspom, pre mňa predať odkazy na minisite ako na magazínoch. Je samozrejme jasné, že záleží na kvalite magazínu

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se