PPC

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zajímala by mě jedna věc ohledně ppc reklamy a to - Při jaké návštěvnosti webu nasazujete na web ppc reklamu?

Je jedno jestli od seznamu, googlu a nebo kohokoliv jiného.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Ide o to na akom webe. Napríklad pri MFA-čku kľudne už keď tam chodí pár desiatok ľudí denne. Pri nejakom magazíne asi až keď by tam bolo pár stoviek. Teda vtedy by mala tá reklama zmysel. Ale tak nič nepokazíš ani keď to tam hodíš hneď.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
O mfa se nejedna. Jedná se o magazínové weby, které se teprve tvoří a chtěl bych tam později nasadit právě ppc reklamu. Tak vím, že když jí tam šoupnu hned od začátku, že nic nezkazím, ale ani tím nic nezískám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Jo...Tak viem, že som čítal aj o tom, že ľudia, ktorí mali aj cez 1 000 návštev denne na tom moc nezarobili...Ale záleží na umiestnení reklamy a téme webu a zložení návštevníkov.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
- ak sa jedná o magazíny reklamu by som umiestňoval čo najbližšie k textu
- magazínové weby sa vyznačujú nízkou mierou prekliku, často sa viacej oplatí predávať bannery ako obsadzovať reklamné pozície adsensom/ sklikom alebo inou formou ppc.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Gondal píše:
Jo...Tak viem, že som čítal aj o tom, že ľudia, ktorí mali aj cez 1 000 návštev denne na tom moc nezarobili...Ale záleží na umiestnení reklamy a téme webu a zložení návštevníkov.


Je mi jasné, že záleží na tématu a plno dalších věcech. Taky od toho neočekávám nějaké horentní výdělky :-) Nejsem blázen a ani nežiji v oblacích. Ale tak každá kačka se hodí.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Marek L. píše:
- ak sa jedná o magazíny reklamu by som umiestňoval čo najbližšie k textu
- magazínové weby sa vyznačujú nízkou mierou prekliku, často sa viacej oplatí predávať bannery ako obsadzovať reklamné pozície adsensom/ sklikom alebo inou formou ppc.


Tak i nad tímto jsem přemýšlel, nicméně ze začátku to chci zkusit s tou ppc reklamou od skliku a případně potom vyzkoušet něco jiného.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
ak si plátca DPH tak by som použil adsense ak nie tak samozrejme jedinou adekvatnou možnosťou je sklik

PS: o aké magazíny sa bude jednať v budúcnosti by som mal záujem, až to bude rozbehnuté o pr články.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Marek L. píše:
ak si plátca DPH tak by som použil adsense ak nie tak samozrejme jedinou adekvatnou možnosťou je sklik

PS: o aké magazíny sa bude jednať v budúcnosti by som mal záujem, až to bude rozbehnuté o pr články.


Plátce dph nejsem a jen kvůli adsense to neplánuji.

Magazíny budou zaměřené na následující témata a to cestování, sport a takový všeobecný o aktuálním dění.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
- samozrejme kvôli malej čiastke sa neoplatí platiť DPH
- aj nejaký magazín na tému auto moto by sa hodil

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak magazínů plánuji spustit časem povícero, jen je to vše o financích :-) Možná se i auto moto objeví později.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
alijosha...ak budeš mať nejaký v pláne tak mi kľudne napíš...ak pôjde o nejakú tému o ktorú sa zaujímam, kľudne do toho pôjdem s tebou a nemám problém písať články pomerne často :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Gondal píše:
alijosha...ak budeš mať nejaký v pláne tak mi kľudne napíš...ak pôjde o nejakú tému o ktorú sa zaujímam, kľudne do toho pôjdem s tebou a nemám problém písať články pomerne často :)


zaujímali by ma témy, na ktoré si schopný písať. Ak by sa jednalo o zaujímavé témy, môžem poskytnúť hosting, doménu, linkbuilding a ty by si písal články, zisk 50 / 50 prípadne dohoda

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
IT, šport, tipovanie...Tých tém je dosť, ale momentálne myslím, že magazín moc nemá šancu uspieť, keď je tam iba jeden redaktor...Blog ako v pohodičke, ale magazín ťažko...Tak to bolo len ak by niekto rozbiehal magazín, zháňal redaktorov, tak by som mohol zo začiatku robiť kľudne zadarmo...

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
No s tou reklamou by som to ja osobne riešil takto:
pred spustením si otestuj na pár známych reklamné plochy. Nech sa k tomu vyjadria. Kľudne mama, brat, otec, syn, atď. Reklamu umiestni až po dosiahnutí aspoň 20-30 stálych návštev denne (nie z Google a Seznamu).
Keď sa to celé rozbehne, zabudni na PPC, ono je to doplnok, alebo keď nepredáš plochu. Peniaze zarobíš na display reklame, teda priamy predaj bannerov.
Ale pozor, mediálna agentúra nepredáva 336x280, ale 590x90, alebo 300x300.
Pozri sa na jednotky v obore, ake plochy ponukaju a priprav rovnaku velkost.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
U magazínových webů počítej s mírou prokliku za tísíc zobrazení od 0,5 do 3% dle umístění reklamy. Například můj travel magazín má prokliky s cca 3%, naopak se stejně umístěnou reklamou a tématem módy mám 0,8% a nedaří se mi míru prokliku nijak zvednout.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Děkuji všem za názory a postřehy. Hlavně LukasP pěkně shrnul i míru prokliků, což potvrdilo můj odhad. Dokonce jsem čekal i menší % než si uvedl, ale je mi jasné, že to záleží na mnoho faktorech, ale je to pro srovnání dobré vědět.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
LukasP píše:
U magazínových webů počítej s mírou prokliku za tísíc zobrazení od 0,5 do 3% dle umístění reklamy. Například můj travel magazín má prokliky s cca 3%, naopak se stejně umístěnou reklamou a tématem módy mám 0,8% a nedaří se mi míru prokliku nijak zvednout.


ak sa dá hoď URL magazínu (o móde prípadne, aj travel), tá miera prekliku je veľmi nízka..

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
ak sa dá hoď URL magazínu (o móde prípadne, aj travel), tá miera prekliku je veľmi nízka..


Kolik by měla být asi tak cca ta míra prokliku?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
alijosha píše:
ak sa dá hoď URL magazínu (o móde prípadne, aj travel), tá miera prekliku je veľmi nízka..


Kolik by měla být asi tak cca ta míra prokliku?


Len dodám, že som si myslel mieru prekliku na magazíne o móde, myslím že tak 2 % - 4%

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Jak již bylo několikrát uvedeno, u magazínových webů je celkem těžké držet si vyšší procenta. Vše co je kolem 3% považuji u magazínu za super výsledek. U minisites, které provozuji není problémem míra prokliku až 15%. Jako důvod bych nejspíše uvedl malou informační hodnotu pro uživatele, který logicky hledá více informací kliknutím na reklamu. U magazínu má uživatel přeci jen mnohem širší spektrum možností, jako jsou další články, kategorie, klikání v postranních panelech atd.

Jak bylo uvedeno, hodně záleží na struktuře stránek, tématu a tím pádem i relevantnosti reklam. U svého módního webu jsem s mírou prokliku též zklamán a neumím si vysvětlit tak malé číslo. Reklamy se zdají být relevantní článku, takže nezbývá než testovat to nejlepší.

Aktuálně testuji míru prokliku na jednotlivých pozicích u klasické magazínové template se dvěma sloupci. O výsledcích se zmíním na svém blogu, takže kdo by měl zájem může sledovat.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tvé testování mě určitě zajímá, tak se těším na zveřejnění výsledků. Přeci jenom mě poslední dobou toto téma začalo hodně zajímat, tak hledám kdejaké přínosné informace.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
LukasP píše:
Jak již bylo několikrát uvedeno, u magazínových webů je celkem těžké držet si vyšší procenta. Vše co je kolem 3% považuji u magazínu za super výsledek. U minisites, které provozuji není problémem míra prokliku až 15%. Jako důvod bych nejspíše uvedl malou informační hodnotu pro uživatele, který logicky hledá více informací kliknutím na reklamu. U magazínu má uživatel přeci jen mnohem širší spektrum možností, jako jsou další články, kategorie, klikání v postranních panelech atd.

Jak bylo uvedeno, hodně záleží na struktuře stránek, tématu a tím pádem i relevantnosti reklam. U svého módního webu jsem s mírou prokliku též zklamán a neumím si vysvětlit tak malé číslo. Reklamy se zdají být relevantní článku, takže nezbývá než testovat to nejlepší.

Aktuálně testuji míru prokliku na jednotlivých pozicích u klasické magazínové template se dvěma sloupci. O výsledcích se zmíním na svém blogu, takže kdo by měl zájem může sledovat.


Článok si určite rád prečítam, až ho vytvoríš tak prepošli link.

btw: mali by sme možno záujem inzerovať formou pr článkou na tvojich magazínoch, ak by si mal záujem aj ty prepošli linky na magazíny do PM. Prípadne prosím uveď, či máš možnosť vystaviť faktúru na Slovensko a prepošli aj ďalšie podmienky publikácie pr článkov.

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
LukasP písal o miere prekliku. Ja mám dlhodobo stabilne 5%, na ploche pod úvodom článku 8%, niektoré dni až 12%.
Jedná sa o web www.kusi.webnoviny.sk
Ale záleží od toho, či máš čitateľov z Google, alebo priamu návštevnosť. Googlaci radi klikajú.

A svoje predošlé vyjadrenie by som ešte poupravil. V poslednom období sa mi osvedčilo, keď pri spustení reklamu nedám. Počkám na pár stoviek návštev denne, samozrejme priamych a až potom začnem s reklamou. Ak je návštevnosť v drvivej väčšine z vyhľadávania, tak reklamu dávam ihneď.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se