Wordpress

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Prvně mi bloknul funkci mail...ok, ať si ji strčí do řitě. Nyní zase:
z vašeho webhostingu zaznamenáváme velmi velké množství odchozích spojení (řádově tisíce za sekundu).

Typ spojení: TCP SYN
Cílová IP: 2a00:1450:4008:0c01:0000:0000:0000:0076
Cílový port: 80

To může znamenat několik věcí:

1) Regulérní, avšak nevhodný způsob komunikace s nějakým externím zdrojem. Takto intenzivní odchozí komunikaci my však z preventivních důvodů blokujeme, a tak musíte svou aplikaci upravit, aby komunikovala méně intenzivně.

2) Chyba ve vaší aplikaci, např. zacyklená komunikace. Problém je nutné opravit.

3) Jedná o DoS útok, váš web může být napaden a zneužíván útočníky k jejich aktivitám.

V každém případě je nutné nám tato odchozí spojení vysvětlit a problém vyřešit.

Prosíme tedy informaci kam a za jakým účelem se vaše aplikace takto spojuje.

Tak když je nějaký DoS útok...copak za to můžu já? Já už nevím...to si nějak neumí vyřešit sami?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj,
no tak možná napiš, o jaký web přesně jde, aby ostatní mohli podívat... A taky jestli tam používáš něco nestandardního, co by to mohlo způsobovat? Já nejsem odborník, ale třeba nějaký plugin nebo něco, zkoušel jsi deaktivovat a hledat příčinu? Já jen, co mě tak napadá...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak buď tam můžeš mít malware, nebo vložený nějaký cizí odkaz, který se stále snaží spojit, nebo to může být nějaký plugin.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zrovna 4.11. jsem to řešil taky zhruba po 3 měsících. Mně to tedy dělá plugin na počasí, připojuje se na Yahoo a pokud je server Yahoo nedostupný, zkouší to znovu a znovu a znovu. Protože to dělá cca 1 za 3 až 5 měsíců, tak už to s podporou nějak extra neřešíme, oni mi pošlou tento meil, já jim pošlu odpověď že to je tím pluginem a hotovo. Protože to trvá jen pár minut není s tím problém. Ovšem jestli se ti tam takto nějaký plugin připojuje pořád, tak to je blbé. Projdi si rozšíření co máš na webu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak mi Wedos asi vypne hosting. Mám tam přes dvacet webů, vše co mám skoro. A dnes jsem do večera na školení, takže to dnes určitě nedám a ani nevím co hledat a hlavně přesně na kterém webu...mám čas do dnešního večera...ale to nedám. Vše v prdeli. Z toho logu se nedá poznat nic?

Už musím letět zpět: https://webtrh.cz/107725-hosting-wedos- ... sti/page20 ...takže google? Lze to na hostingu nějak centrálně zakázat, volání na jistou IP?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Vtipné - očividně je to opakující se problém u více webů na daném hostingu. Bylo by možná vhodné, kdyby udělali "navod" jak to odstranit, protože pokud se spojuje WP někam na Google, tak je to docela vtipné, když to dělá takové počty spojení. Inu "bez omezení" má své limity, já to říkám pořád :)

-- 06. 11. 2013 11:33 --

sikec píše:
Lze to na hostingu nějak centrálně zakázat, volání na jistou IP?

Na to by si se snad neměl ptát tady, ale na podpoře daného hostingu ne?

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak jako zkusím to, ale web, který to způsobuje mi neřekli...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Oni to ani nemusí vědět :-)

Nicméně, pokud jde o připojení na server Googlu, používáš pro měřící kód GWT nějaký plugin? Používáš pro reklamu AdSense nějaký plugin? Používáš pro G+ nějaký plugin? Tady bych začal.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Používám plugin WP Insert na vkládání reklamy...asi na 3 webech. Na GWT nic a na G plus...no jen jako možnost sdílení (FB, TW, Gplus)....Ale WP Insert bych řekl používá hodně lidí, a generovat tisíce dotazů za sekundu...mno nevím...

-- 06.11.2013 13:50 --

Našel jsem ještě pár lidí se stejným problémem a všichni na wedosu....tak to bude chyba asi u nich...ale nechtějí se k tomu znát no...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Nainstaluj si na weby plugin Wordfence a proveď scan. Pokud tam máš nějaký škodlivý kód, tak ti to objeví. Pokud ne, tak bude chyba asi v těch pluginech.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
mail() me taky kdysi zablokovali kvuli spamu, myslim ze je to docela blby pristup ze strany wedosu. Aspon mohli poslat nejaky heads up email predtim nez to vypnou, co je me po tom ze jejich servery nestihaji posilat muj spam :D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Získal jsem od W krátký log k akci, umí z něj někdo něco vyčíst?
Kód: Vybrat vše
UDPLIMITOVERIN= OUT=eth0 SRC=2a02:2b88:0001:0004:0000:0000:0000:0011 DST=2a00:1450:4008:0c01:0000:0000:0000:0076 LEN=80 TC=0 HOPLIMIT=64 FLOWLBL=0 PROTO=TCP SPT=41729 DPT=80 WINDOW=14400 RES=0x00 SYN URGP=0 UID=21576 GID=500

Vestik
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 109
Registrace: 11.09.2013
volá to IP adresu googlu zkus povypínat všechny pluginy co maj co dočinění s googlem a v nastavení vyhoď google z aktualizační služby.
Je lepší být bohatý než chudý, a to z finančních důvodů.
WP news - tipy a triky pro wordpress
 WordPress 3.8 Proposal

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tady je to samý nolimit a skutek utekl?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
To jen řádí virtuální Ježíšek. letos funguje i online. :-D ... ne, konec srandy. Dá se někde zjistit, zda web není infikován? nějaký online antivir? A taky třeba otestování webu z technického hlediska - např. kvalita webhostingového serveru, třeba i přínos serveru z hledsika SEO (určitě má na SEO vliv i tohle)

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno, ale není to tak, že by se to posílalo pořád, ty dotazy na google. Toto byl jediný případ. Jakože během několika vteřin někdo poslal 10 000 dotazů na google a pak zase nic...je to divný...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
sikec píše:
Mno, ale není to tak, že by se to posílalo pořád, ty dotazy na google. Toto byl jediný případ. Jakože během několika vteřin někdo poslal 10 000 dotazů na google a pak zase nic...je to divný...


Tak to by mohlo být to co už tu někde padlo - připojuje se někam k nějaké službě pro data, služba je krátkodobě nedostupná a tak se to připojuje dokola a v mnoha pokusech...

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno takže omezit časově dotazy třeba na 5 sekund kus? hmmmm

alex93
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 5
Registrace: 19.08.2013
Zdravím,mám stejný problém,a wedos mě v tomhle hodně namíchl,všechno neomezené a pak ti řeknou tohle,co jim je do toho,tu stejnou aplikaci mám vyzkoušenou i na freehostingu,tedy zadarmo a neřekli ani půl slova...vše fungovalo jak má..myslím ,že wedos není tak dobrý jak tvrdí...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
alex93 píše:
Zdravím,mám stejný problém,a wedos mě v tomhle hodně namíchl,všechno neomezené a pak ti řeknou tohle,co jim je do toho,tu stejnou aplikaci mám vyzkoušenou i na freehostingu,tedy zadarmo a neřekli ani půl slova...vše fungovalo jak má..myslím ,že wedos není tak dobrý jak tvrdí...


Jak si tohle můžeš dovolit říci :-D Tím sis podepsal ortel smrti ;)

-- 08. 11. 2013 16:15 --

sikec píše:
Mno takže omezit časově dotazy třeba na 5 sekund kus? hmmmm


To nevím jestli pomůže a je to tento případ. Pokud to bylo jednorázové, tak to vypadá, že je to jak už někdo psal - máš něco, co jednou za nějaký čas (klidně hodiny) stahujě nějaká drobná data od někud (v tomto případě asi google). A když server není chvílí k dispozici a aplikace co se k tomu serveru připojuje to nemá ošetřené, tak se připojuje dokola, protože zavolá, dostane odpověď, že není k dispozici a hned volá znovu, protože je splněna podmínka, že nemá aktuální data a proto znovu aktualizuje... Takhle to probíhá (pravděpodobně). A proto nevím, kde to chceš nastavit... Základní nastavení bude na řádově desítky minut až hodiny, ale spíše ošetřit limit mezi připojením, když není server k dispozici.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pravda, no jednak se divím, že tu ještě Wedos nedal nějaké cosi, jako odpověď. Další zarážející věcí je to, že já taky používám stejnou aplikaci na několika webech, ve dvou případech se jedná o stejný hosting wedos No limit a jedna to údajně dělá a druhá to nedělá. Tak to mi ho vyndej :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alex93
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 5
Registrace: 19.08.2013
Jaký ortel? :D..Jo prostě jak říkám,mám regulérní aplikaci,a ona se vůbec znova nepřipojuje,ale neustále kontroluje aktualizace,a oni s tím mají problém,když to přenáší bajtové údaje o aktualizaci....

Kermit
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 08.05.2011
mám stejný problém s Wedosem (už třetí měsíc co mi to pravidelně píšou) - zjistil už někdo čím to je ? Wedosem nebo nějakým pluginem ?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Dost pochybuji o tom, že by to dělal nějaký kód od Googlu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se