Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Ahoj. Pokud jste se podobně jako já rozhodli přispět na dobrou věc, zasílám tip kam přispět. Pokud podnikáte, příspěvek (min. 1000 Kč fyzická os.) si navíc můžete odečíst z daní. Můžete si i vybrat, kam má být příspěvek směřován.

http://www.unicef.cz/jak-pomoci/prispet-jednorazove

jak odečíst daň http://www.mesec.cz/aktuality/jak-odeci ... nute-dary/

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
hmmm

-- 28. 12. 2013 20:27 --

že by reklama

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
ja spise radeji podporuju konkretni veci, nez tyhle giganticky molochy, kde se vetsina penez ztrati v administrative

takze trebas mame uz nekolik let prte z http://www.centrumnarovinu.cz/
a kazdorocne prispivam i zde http://kociciprani.cz

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Já přispívám ne zrovna malou částkou každý měsíc, ale výhradně pro děti v ČR co potřebují na léčbu peníze, které jejich rodiče nemají. A celý můj příspěvek jde rodině, ne, že 8% schlamstne agentura.

Takže ať to bude znít jakkoliv sobecky, tak na unicef prostě z principu přispívat nebudu.

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
losperos píše:
Já přispívám ne zrovna malou částkou každý měsíc, ale výhradně pro děti v ČR co potřebují na léčbu peníze, které jejich rodiče nemají. A celý můj příspěvek jde rodině, ne, že 8% schlamstne agentura.

Takže ať to bude znít jakkoliv sobecky, tak na unicef prostě z principu přispívat nebudu.
gransy píše:
ja spise radeji podporuju konkretni veci, nez tyhle giganticky molochy, kde se vetsina penez ztrati v administrative

takze trebas mame uz nekolik let prte z http://www.centrumnarovinu.cz/
a kazdorocne prispivam i zde http://kociciprani.cz


asi tak

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
přispíváme zde doporučujeme
Kód: Vybrat vše
clovekvtisni.cz

unicef rozkradou nejmín 10x než to přijde pokud vůbec kam má

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Já bych takhle na charitu nedal v životě ani korunu. Pokud už bych se rozhodl něco věnovat, zajel bych přímo do daného útulku/domu/azylového domu, domluvil se s nimi co potřebují a to bych zaplatil (například ano, udělejte novou fasádu dětského domova a já potom proplatím fakturu), ale jinak bych neposlal ani haléř, protože vím, že stejně většina se rozkrade a do cíle těm, kteří to opravdu potřebují doputuje jen zbyteček.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Nic proti příspěvkům na charitu, kdo chce, ať přispěje. Neznám přesné pozadí fungování, tak pomlouvat nebudu. Můj osobní názor je ten, že je mnohem lepší a efektivnější nabídnout raději lepší službu nebo zlevnit (případně nezdražit). Tím beru od lidí míň peněz a oni sami si rozhodnou, kde a za co je utratí. Já třeba dělám projekty zadarmo.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já osobně na charitu nepřispívám a nikdy bych tam ani nic takto neposlal a to už jen z toho důvodu, že všichni ti lidé, co si v charitě hrají na osvětu a jak chtějí všude a všem pomáhat, tak to nedělají zadarmo, ale mají klasickou výplatu (chápu, že nikdo nedělá zadarmo, ale zde by to mohlo platit, jinak to není dobrovolník, jak se všichni prezentují). Takže, kam myslíte, že jdou peníze nejprve?

Když už chce člověk nějak pomoc, tak je lepší pomoci jakkoliv přímo bez toho, aby mě někdo plácal po ramenou a nebo, abych za tím viděl možnost odpočtu daně.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
kdyz se vratim s k memu prispevku v souvislosti k tomu co tu bylo ted v poslednich prispevcich psano .... tak trebas http://kociciprani.cz je projekt, kde jdou konkretni penize, na konkretni vec, konkretni kocce (nebo konkretnimu utulku). Protoze lidi provozujici kocici utulky opravdu neberou vyplaty, a nejsou tedy z niceho placeny, nejde na administrativu z toho ani koruna.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
jeste by nekdo mohl podporit me (dosly me prachy na chlast) :D

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
manasekp píše:
jeste by nekdo mohl podporit me (dosly me prachy na chlast) :D


No teda.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Celkem mě dost překvapil pesimismus některých webdealníků.

a/ přerozdělování daru - nevim jak funguje systém neziskovek, věřím však, že drtivá většina daru zdárně poslouží dobré věci.

b/ mzda - nemůžete si snad nikdo myslet, že někdo bude pracovat pro neziskovku zdarma a doma bude "o suchém chlebu", ale určitě to pro nikoho není nijak extra velký výdělek. Určitou dotaci získavájí neziskovky i od státu, přesto se však některé potýkají s existenčními problémy. Distribuční systém využití darů (je podle mého) transparentní a určitě ho ošetřuje i zákon a případné kontroly.

c/ ať už podporujete děti, kočičky, pejsky nebo přispíváte Manasekp na chlast, můj příspěvek měl být zamyšlením nad tím, že neexistuje jen "dostávám", ale také "dávám nebo daruji". Já osobně věřím v Jin-Jang (rovnováhu) a pokud chci něco dostat, musím se taky naučit dávat.

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Poptavka-zdarma.cz píše:
Celkem mě dost překvapil pesimismus některých webdealníků.

a/ přerozdělování daru - nevim jak funguje systém neziskovek, věřím však, že drtivá většina daru zdárně poslouží dobré věci.

b/ mzda - nemůžete si snad nikdo myslet, že někdo bude pracovat pro neziskovku zdarma a doma bude "o suchém chlebu", ale určitě to pro nikoho není nijak extra velký výdělek. Určitou dotaci získavájí neziskovky i od státu, přesto se však některé potýkají s existenčními problémy. Distribuční systém využití darů (je podle mého) transparentní a určitě ho ošetřuje i zákon a případné kontroly.

c/ ať už podporujete děti, kočičky, pejsky nebo přispíváte Manasekp na chlast, můj příspěvek měl být zamyšlením nad tím, že neexistuje jen "dostávám", ale také "dávám nebo daruji". Já osobně věřím v Jin-Jang (rovnováhu) a pokud chci něco dostat, musím se taky naučit dávat.


Víš nám třeba je jedno jestli přispíváš charitě a nevíš že v charitě jde jenom asi 10% z toho co jsi daroval na ty potřebné což je třeba z 1000kč hodně málo a ten zbytek 90% jde na reklamní kapaně, zaměstnance. A to není zkrátka všechno. Například já přispívám psím útulkům ale ne peněžním darem ale potravou pro psy atd. Tím pádem vím že 100% jde na ty psi a ne na zaměstnance útulku. Ani se nedivým tady webdealníkům že také na charitu nepřispívají. Protože ví že 90% procent jde na zaměstnance. Ano nás taky když někdo chce využít naše služby také nám musí zaplatit aby jsme doma nežily z chlebu a sádla. Ale to je už jiná kolej.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Mac píše:
poptávko, jen k béčku - charita se dá dělat bez nároku na mzdu, stačí se ji věnovat ve svém volném čas, jenže komu se chce "ztrácet čas" jen tak a trošku se nepřiživit, charita je plná přetvářky a falše, když chci něco udělat jen tak, nepotřebuju k tomu žádnou organizaci, nečekám dík, nepotřebuju být u toho ani viděn, ale to už opakuju jen to, co je výš


Ja jsem se nedavno docela divil ze v jakesi neziskovce nikdo z 5 zamestnancu nemel nikdo mensi mzdu nez 30k, na to tam evidentne nemaji prilis mnoho prace (stihal bych se venovat vlastnim projektum) je to docela dost.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
to richard.zavodny, manasekp, Mac: a můžete odkrýt zdroje, kde čerpáte své informace. o fungování neziskovek fuckt skoro nic nevim, ale 10% dar a 90% náklady mi připadá trochu ujetý. to si pak asi založi taky nějakou tu "neziskovku" :-D.

to richard.zavodny: jako kde bereš tu jistotu, že těm pejskům někdo neužírá? znám lidi, co žerou psí jído. (btw. ono je to možná zdravější nežli to, co ti namixují z dodávek z Polska).

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Poptavka-zdarma.cz: Jejich zdroje jsou vycucané z prstu nebo mají zkušenosti pouze s neseriózními neziskovkama, které to dělají pro vlastní prospěch a nikoliv jako charitativní projekt. Mimochodem % dělba nákladů na mzdy a skutečnou pomoc je závislá od velikosti charitativní organizace a množství vybraných peněz a proto je nesmyslné toto nějak paušalizovat. Možná by bylo lepší pomáhat pouze přes ověřené neziskovky/charitativní organizace, v dnešní době je již dostatek informací. A pokud si nejsem schopen zjistit informace o historii dané organizace, tak mohu přispívat na přímo.

Pár lidí, kteří pracují v neziskovkách znám a o platu 30k si mohou opravdu nechat zdát.

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Poptavka-zdarma.cz píše:
to richard.zavodny, manasekp, Mac: a můžete odkrýt zdroje, kde čerpáte své informace. o fungování neziskovek fuckt skoro nic nevim, ale 10% dar a 90% náklady mi připadá trochu ujetý. to si pak asi založi taky nějakou tu "neziskovku" :-D.

to richard.zavodny: jako kde bereš tu jistotu, že těm pejskům někdo neužírá? znám lidi, co žerou psí jído. (btw. ono je to možná zdravější nežli to, co ti namixují z dodávek z Polska).


Mě příjde ujetý to že my tady tvrdíš že někdo nějaký ČLOVĚK žere PSÍ ŽRÁDLO. kde beru své zdroje tak třeba se znám s těma lidma z útulku moc dobře se třeba znám ředitelem útulku je to můj spolužák ze základky

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan píše:
Poptavka-zdarma.cz: Jejich zdroje jsou vycucané z prstu nebo mají zkušenosti pouze s neseriózními neziskovkama, které to dělají pro vlastní prospěch a nikoliv jako charitativní projekt. Mimochodem % dělba nákladů na mzdy a skutečnou pomoc je závislá od velikosti charitativní organizace a množství vybraných peněz a proto je nesmyslné toto nějak paušalizovat. Možná by bylo lepší pomáhat pouze přes ověřené neziskovky/charitativní organizace, v dnešní době je již dostatek informací. A pokud si nejsem schopen zjistit informace o historii dané organizace, tak mohu přispívat na přímo.

Pár lidí, kteří pracují v neziskovkách znám a o platu 30k si mohou opravdu nechat zdát.


napsal jsi to přesně tak, jak jsem se domníval. práce v neziskovce je svobodným rozhodnutím každého člověka a nemělo by být směřováno k obohacení, ale k veřejnému prospěchu. Unicef jsem si vybral kvuli renomé (rozhodně lepší, nežli přspívat někde na ulici pochybným firmám).

-- 29. 12. 2013 19:24 --

richard.zavodny píše:

Mě příjde ujetý to že my tady tvrdíš že někdo nějaký ČLOVĚK žere PSÍ ŽRÁDLO. kde beru své zdroje tak třeba se znám s těma lidma z útulku moc dobře se třeba znám ředitelem útulku je to můj spolužák ze základky


jako nerozumíš sarkasmu? :-D

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
richard.zavodny píše:

Mě příjde ujetý to že my tady tvrdíš že někdo nějaký ČLOVĚK žere PSÍ ŽRÁDLO. kde beru své zdroje tak třeba se znám s těma lidma z útulku moc dobře se třeba znám ředitelem útulku je to můj spolužák ze základky


jako nerozumíš sarkasmu? :-D[/quote]

NE ! :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Tech 10% na 90% jsem psal já ale to je fuk

Jirka52
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 85
Registrace: 04.04.2013
No, zrovna jsem si u reklamy Unicef říkal: Běží na Nově x krát za den, kolik to asi stojí? Předpokládám, že několik milionů a je to zbytečné. Přispět ano, ale konkrétně do rodiny v ČR, v médiích je kolikrát případ, že se člověk nestačí divit!! Ale je ostuda státu že nechá lidi ať se starají sami..
Co se Unicef týče, ať v Africe raději rozdávají kondomy, rodí se tam děti jak na běžícím pásu a lidi už tam jen sedí a čekají na náklaďáky s jídlem a léky.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se