Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravím. U jednoho mého webu zamýšlím, že subdoménu nechám automaticky přesměrovat na podstránku domény 2.řádu.
tzn. nazev.domena.xx na domena.xx/nazev

Na subdoménu teď odkazuje několik desítek webů, proto nechci úpravy dělat na odkazujících webech, ale nechat přesměrovat návštěvníky na podstránku.

Zajímal by mě dopad z pohledu SEO - případný postih vyhledávačů za přesměrované návštěvníky apod. Na nové podstránce bude originální obsah.

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
To si myslím že by nemělo vadit PROSÍM PODPOŘ MĚ TLAČÍTKEM +

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
richard.zavodny píše:
To si myslím že by nemělo vadit PROSÍM PODPOŘ MĚ TLAČÍTKEM +


ok, od tebe mě to hned uklidnilo. stisknul jsem omylem tlačítko (-), nevadí?

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Poptavka-zdarma.cz píše:

ok. stisknul jsem tlačítko (-) nevadí?


ne ne díky.

-- 30. 12. 2013 17:27 --

Poptavka-zdarma.cz píše:

ok. stisknul jsem tlačítko (-) nevadí?


ne ne díky.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
Na subdoménu trochu smysluplného textu a odkaz na hlavní doménu. Krom toho, že podpoříš hlavní web kvalitněji, než pouhým přesměrováním, získáš i pár dalších ploch pro reklamu. Nemám to sice na subdoméně, ale mělo by z toho být jasno, co se tímhle snažím říct - http://www.zesportu.info/ ;-)



Jde o to, že jsem to celé rozjel špatně - subdomény jsou tak trochu retardované z pohledu umístění v SERPU a třeba Seznam radši zobrazí podstránky. Subdoména je spíš dobrá na posílení cílového webu (protože se zde hodnotí síla hlavní domény), ale dnes už vím, že bych na ni větší projekt nerozjížděl.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
Vždyť o tom posílení píšu, jen na subdoméně nemám nic, na co bych mohl poukázat, proto jsem použil podpůrný web na vlastní doméně.

na "sub.doména.cz" si představ "zesportu.info"
a na "doména.cz" "cluboftraders.com"

prostě subdoménou podpořit doménu, připadá mi to přínosnější než prosté přesměrování subdomény na doménu, takhle prostě zabiješ dvě mouchy jednou ranou - posílíš web + získáš další plochy. rozumíš mi nebo to podávám zmateně?


sorry, ale zesportu.info je domena 2.stupně ne subdomena. jde mi o to, jestli mam veskerou praci do ted zabit presmerovanim a nebo si dat praci externi zdroje nasmerovat na podstranku (protoze uz nejaky ten patek Seznam prideluje vetsi vyznam odkazum v podstrankam nezli treba sitewide)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
subdomény jsou tak trochu retardované z pohledu umístění v SERPU a třeba Seznam radši zobrazí podstránky.


To si nemyslím, podívej se např. na IDNES jak řeší své rubriky Sport, Kultura, Finance, ...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
tak na žádné sub nic nemám, představ si, že zesportu.info je nahráno na zesportu.cluboftraders.com, co je pro cluboftraders.com lepší?

a) zesportu.cluboftraders.com přesměru na cluboftraders.com
b) na zesportu.cluboftraders.com nahodím trochu textu (když už subdoménu teda mám a nechci se ji vzdát, pro lepší pochopení použiju tvoje slova "Na subdoménu teď odkazuje několik desítek webů...")

přebírám si tvůj dotaz vůbec správně ať ze sebe nedělám zbytečně debila? máš subdoménu a přemýšlíš nad tím, jak z ní vytěžit co možná nejvíce pro doménu?


Jde o to, že domény s menší historii ale lepé vytvořenou webovou architekturou maji lepší postavení v SERPu. tzn. udžet web se subdomenou dá větší práci, nežli mateřskou doménu, která odkazuje na podstránku. protože wubdomena je vyhledávačem brána jako nový web, zatímco podstránka vede k posilání hlavní domény.

pak jsou tu také sfinance.cz Seznamu nebo i Nova využívá své mediální síly.

Subdoména nebo microsite ti sice posilují koncový web, ale to platí hlavně pro Google. Seznam bere vetší relevanci pro podstránky a obsahově bohatší weby.

Mám teď dubdoménu na 2. straně vyhledávače na vysoce vyhledávané KW a přemýšlím o tom, jestli zabít pozici, kterou jsem dosáhl a budovat novou webovou architekturu pro podstránku domény, která má teď z hlediska historie statut 10/10.

-- 30. 12. 2013 19:39 --

xmrnv100 píše:

To si nemyslím, podívej se např. na IDNES jak řeší své rubriky Sport, Kultura, Finance, ...


teď si kápnul zrovna na jednu megasíť . mají třeba finmarket.cz nebo lidovky.cz apod. - obě využívají subdomény. Je za tím hodně práce, nadruhou stranu jsou tu projekty, které mají hodně zpětných odkazů a dosahují stejné efektivnosti.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
:D:D To si myslím že by nemělo vadit PROSÍM PODPOŘ MĚ TLAČÍTKEM + :D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zdravím. U jednoho mého webu zamýšlím, že subdoménu nechám automaticky přesměrovat na podstránku domény 2.řádu.
tzn. nazev.domena.xx na domena.xx/nazev

Na subdoménu teď odkazuje několik desítek webů, proto nechci úpravy dělat na odkazujících webech, ale nechat přesměrovat návštěvníky na podstránku.

Zajímal by mě dopad z pohledu SEO - případný postih vyhledávačů za přesměrované návštěvníky apod. Na nové podstránce bude originální obsah.


Jednou jsem dělal přesměrování, snažil jsem se najít o tom co nejvíce, jaký to bude mít dopad atd.. Pokud zůstane obsah, tím pádem i odkazy a jenom se změní začátek sub.domena.xy na domena.xy, tak se nic neděj, jen počítej s tím, že nějakou dobu potrvá, než si toho vyhledávače všimnou a něž převedou ranky. Bohužel většinu malinko ztratíš, jelikož až si vyhledávače všimnou změny, tak zmizí jak subdoména, tak i doména do nízkých pozic, až po nějaké době, se dostane samotná doména do podobných pozic jako subdoména. Tak že nějakou dobu ti klesne návštěvnost.
Ale pokud chceš přesouvat, tak čim dříve tím lépe a pro příště je lepší si rozmyslet strukturu celého webu. Hlavně pozor, aby přesměrování fungovalo správně a netvořily se ti chyby, to by tě dostalo dost dolů.

_________
Pozn. jsem nevěděl, že už se tu rozdávají pluska :D
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se