Volná diskuze

iko12
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 150
Registrace: 06.03.2012
Dobrý deň,

má tu niekto skúsenosti s kódovaním layoutu (Photoshop)?

Ak áno, poprosím o materiály, z ktorých ste sa to učili poprípade nejaké rady/tipy/triky..

Ďakujem :)
http://forlis.eu/ -Informačný portál pre každého

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
A co je na tom težkého? Jako první si nastavím pravítka na bodové rozložení, pak ořezové křivky a pak dělám grafiku. Nakonec vyříznu grafiku a podle jednotlivých částí nasatvuji rozmístění jedotlivých DIVu. Pokud znáš Photoshop a CSS kodování, tak je to jednoduchá věc.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Asi bych z těchto lekcí nepochopil vůbec nic. Já jsem se učil CSS tak, že jsem rozebral už hotový web a místo obrázku jsem nastavil ruzne barvy pozadi (background: barva) - dělám to i dnes, když chci předělat šablonu a potřebuju pochopit kde je prvek umístěn. Jinak dobrá věcička je v Mozille funkce "Prozkoumat prvek" - na webu si kliknes na libovolne misto a mozilla ti ukáže kde je v kodu CSS prvek zapsan.

iko12
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 150
Registrace: 06.03.2012
Ďakujem :)

-- 04. 01. 2014 15:03 --

Ešte mám na Vás jednu otázku: Už ste skúšali konvertovať PSD design do HTML pomocou online konvertorov? (napr. psdtoweb.de)
http://forlis.eu/ -Informačný portál pre každého

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
iko12 píše:
Ďakujem :)

-- 04. 01. 2014 15:03 --

Ešte mám na Vás jednu otázku: Už ste skúšali konvertovať PSD design do HTML pomocou online konvertorov? (napr. psdtoweb.de)


nezkoušel jsem, ale asi to stejně udělá jen základní vazbu DIVu.

Nejdříve si nastuduj funkce: margin, padding, float, width, height - to je asi ten největší základ. Zkus si vytvořit jen textovou šablonu a pak dodělávej grafiku.

David Krupička
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 150
Registrace: 24.12.2013
Každý má jiný způsob práce i učení. Chtěl návody, tady je má. Mě osobně to inspiruje když se podívám, jak tvoří ostatní.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
krupajz píše:
Každý má jiný způsob práce i učení. Chtěl návody, tady je má. Mě osobně to inspiruje když se podívám, jak tvoří ostatní.


Já jsem se také vždy učil spíš na rozboru práce jiných - pochopit jak a co funguje. tyhle příručky a návody mi nikdy moc nedaly.

David Krupička
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 150
Registrace: 24.12.2013
Mě daly dost, podle mě je dobré si vzít od každého něco. Stejně jako Ty jsem sledoval práci jiných rozebíráním kódu ale i sledováním videí na internetu, čtení knih nebo tutoriálů. Každé má něco, a jsou jisté věci, které Ti pouhé zobrazení kódu nedá. Tím myslím například postupy práce při psaní kódu, rady, které Ti zkušenější předávají (zdroják webu Ti žádnou radu neřekne) nebo i zdokonalení se v angličtině když videí sleduješ víc. Netvrdím že by se člověk měl zaměřit pouze na videa, která jsem tu sdílel ale zdá se mi zbytečné psát sem to co jsi psal Ty znovu. Člověk by se podle mě neměl omezovat pouze na zobrazení kódu cizího webu, pokud chce být v CSS profesionál ale podívat se na různé zdroje které existují a sám si udělat vlastní obrázek. Já jsem ukázal že existují i jiné možnosti, iko12 si už vybere jaká se mu bude zamlouvat nejvíc a sám si určí co pro něj bude nejpřínosnější.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se