Finance a účetnictví

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Budu fakturovat jedné české firmě v eurech, patrně mi v eurech taky proplatí.

Jen se pro jistotu ptám. Abych se nestal automaticky plátcem PDH je podstatné komu fakturuji (plátce DPH pouze při fakturaci do zahraničí) a nikoliv v jaké měně či v jaké měně mi peníze dorazí že?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já jsem Osoba registrovaná k dani (což není ale totéž jako plátce DPH),ale to jen proto, že obchoduji se státy mimo EU...takže to asi tvůj případ nebude. Spíš tam záleží jestli je to částka s DPH nebo bez ní. Pokud příjmeš platbu s DPH, tak se automaticky stáváš plátcem DPH - nevím to jistě, ale řeším právě tento případ taky (firma mě neupozronila na toto a automaticky mi jejich system vygeneroval fakturu se započtenou DPH).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je úplně jedno jestli je to v Eurech, nebo v CZK. Důležité je jestli má ta firma sídlo v ČR, pokud ano, tak ti bude fakturovat částku včetně DPH a je jedno jestli v Eurech, CZK, atd. Jakmile to bude forma se sídlem mimo ČR, ale bude li mít sídlo v EU, pak s tebe taková faktura udělá minimálně identifikovanou osobu, nebo rovnou plátce DPH.

-- 06. 01. 2014 14:44 --

Poptavka-zdarma.cz píše:
Já jsem Osoba registrovaná k dani (což není ale totéž jako plátce DPH),ale to jen proto, že obchoduji se státy mimo EU...takže to asi tvůj případ nebude. Spíš tam záleží jestli je to částka s DPH nebo bez ní. Pokud příjmeš platbu s DPH, tak se automaticky stáváš plátcem DPH - nevím to jistě, ale řeším právě tento případ taky (firma mě neupozronila na toto a automaticky mi jejich system vygeneroval fakturu se započtenou DPH).


No teď si to dost pomotal. Ta firma pokud má sídlo v EU ti správně ani nemůže vystavit fakturu s DPH, musí ti jí vystavit bez daně a ty sám musíš tu daň dopočítat a odvést, dle aktuální daně v ČR. Obdobně je tomu i naopak, pokud ty posíláš fakturu firmě do EU, uvádíš částku bez DPH, to DPH si dopočítá protistrana a odvede, to pak částku musíš uvést do VIES. Pokud obchoduješ mimo EU, proč si se musel stát identifikovanou osobou? Kdo ti to řekl?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Freez: Díky. Doplnil jsi to přesněji. Proto mám na tyhle věci účetní. Nesnášim daně a fakturování :-D.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Freez: Díky. Doplnil jsi to přesněji. Proto mám na tyhle věci účetní. Nesnášim daně a fakturování :-D.


Tak ono je to při větším množství faktur a různorodosti fakturačních režimů asi lepší, no a nebo si koupit dobrej program s dobrou podporou pro fakturaci :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:

Tak ono je to při větším množství faktur a různorodosti fakturačních režimů asi lepší, no a nebo si koupit dobrej program s dobrou podporou pro fakturaci :-)


Stejně musíš jít do nějakýho online systému, zjistit score a to zapsat někam do faktury. takže si ani prográmkem nějak nepomůže. Já zabiju vždycky fakturováním 2 dny.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

Stejně musíš jít do nějakýho online systému, zjistit score a to zapsat někam do faktury. takže si ani prográmkem nějak nepomůže. Já zabiju vždycky fakturováním 2 dny.


Nemusíš mít online systém, pokud má pravidelné aktualizace co se fakturačních režimů a kurzů ČNB týče, bohatě to dostačuje. Taky fakturuju v různých režimech a online systém nemám.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se