Sociální sítě

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
A může někdo říct, jak moc vám, o cca kolik procent poklesl po novém algoritmu celkový dosah příspěvku prezentovaném na FB skupině?

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
No mě o dost, dá se říct, že o polovinu. Zvláštní je to, že pokud postnu nějaký příspěvek, tak jej třeba do půl hodiny vidělo nějakých 1000 lidí. Podívám se za několik hodin a najednou se tam objeví třeba 9 lidí. Tohle nepochopím.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já moc fanoušků nikdy neměl, teprve je postupně sbírám, ale příspěvek, který předtím vidělo +- 100 lidí, tak dnes je to 20 až 40 cca.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
OK, díky. Taky to tak právě nějak mám, pokles o více než 50% :(

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
alijosha píše:
Já moc fanoušků nikdy neměl, teprve je postupně sbírám, ale příspěvek, který předtím vidělo +- 100 lidí, tak dnes je to 20 až 40 cca.


Hm, takže to máme všichni tak nějak stejně.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Přesně tak, já naštěstí nebyl nikdy na FB nějak vázán a mám ho k webu jen proto, že to má každý druhý, takže je mi to tak nějak úplně jedno. FB mi za celý rok 2013 přivedl něco málo přes 1 000 návštěv na stránky, což z celkového počtu je zanedbatelné mikroprocento.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
alijosha píše:
Přesně tak, já naštěstí nebyl nikdy na FB nějak vázán a mám ho k webu jen proto, že to má každý druhý, takže je mi to tak nějak úplně jedno. FB mi za celý rok 2013 přivedl něco málo přes 1 000 návštěv na stránky, což z celkového počtu je zanedbatelné mikroprocento.


My jej používali a vlastně i pořád používáme jako podpůrný prostředek pro naše weby, kdy tím získáme víc návštěv stránek. Respektive získali, protože po tom jejich novém algoritmu se vše změnilo a tak musím vymýšlet různý fígle, abych to zase pozvedl.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já ti jeden fígl poradím, zaplať reklamu, jak chce FB a nemusíš nic vymýšlet :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Určitě to jde i bez placení. Např přivádět po zveřejnění postu nové fanoušky z jiných skupin a hned je přístup zase o něco vyšší :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak teoreticky to jde, ale prakticky to není dlouhodobě udržitelný stav ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
alijosha píše:
Já ti jeden fígl poradím, zaplať reklamu, jak chce FB a nemusíš nic vymýšlet :-)


Ale jo, včera jsem si zaplatil propagaci jedné mé stránky kterou fakt buduju od základu bez nakupování fanoušků z různých koutů světa, atd. Koupil jsem sice jen s nějakým denním rozpočtem, ale vím, že jsou na stránce lidi, kteří o tu skupinu mají zájem a docela se mito zamlouvá. Jinak, jde najít fanoušky i bez té propagace, tak nějak už vím, co funguje, ale není to prostě ono.

-- 10. 01. 2014 16:24 --

raR2 píše:
Určitě to jde i bez placení. Např přivádět po zveřejnění postu nové fanoušky z jiných skupin a hned je přístup zase o něco vyšší :D


Jako, že hodíš post na svou skupinu k někomu jinýmu na skupinu?

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
lord: Jj, přesně tak, napíšu tam něco o skupině a řeknu, aby se, kdo má zájem přidal. Je to sice trochu spam, ale když se to dělá s rozumem, tak to nikomu nevadí. Jinak ok, je to spíše krákodobější. ale na druhou stranu mám tak ve skupině zase jen takové fanoušky, kteří mají zájem, jiní se nepřidají.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
raR2 píše:
Ale na druhou stranu mám tak ve skupině zase jen takové fanoušky, kteří mají zájem, jiní se nepřidají.


A tohle je přesné, méně je někdy více. Mám malou skupinu lidí na FB, kteří se přidali, neb mají na FB účet a skupina je doplněk webu který navštěvují. Je jich cca 130, opravdu malá skupina, ale pokud něco ve skupině nasdílím, účinnost je obrovská, 95% a více lidí to vidí a velká část to sdílí dál. Je tedy lepší mít menší, ale opravdu dobře účelově založenou skupinu, nebo stupidity jako je "bude tu dřív víc holek, než kluků" atd, kde je několik tisíc lidí, ale reagují maximálně na nějaký fan obrázek a to ještě velmi sporadicky?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
freez: Naprostý souhlas, já mám taky skupiny jako doplněk k většině mých webů. Když na něm vydáme nový článek, nasdílíme ho ve skupině, v podstatě připomeneme, že je na webu nový článek. skupiny mám od 40 do 400 lidí, takže malé, ale spokojenost.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se