Volná diskuze

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Ahoj,
po dlouhém týdnu googlení a několika desítkách neúspěšných pokusů prosím o radu s přeinstalací OS X.

Dostal se ke mě starší MacBook Air (2x 1,7 GHz, 4 GB RAM, víc nevím), dodávaný s instalačním DVD OS X verze 10.5.5
Tu verzi 10.5.5 nainstaluju bez problému přes síťovou instalaci (ten mac nená dvd mechaniku) .

Problém je, že na tom dvd dení česká verze systému, jen německy, polsky a anglicky. Chci jakýmkoliv způsobem dostat do toho nějaký systém v češtině.
Bohužel ten malej krám odmíná nabootovat z čehokoli jiného, než právě z toho původního DVD (10.5.5)
Zkoušel jsem obrazy 10.5.8, 10.7, 10.8, 10.9.1 ... Nic. Vytvořím bootovací flashku podle hromady návodů na netu, ale ten mac ji při startu (držím alt) vůbec nenajde a ukáže se vždy jen boot z disku, nebo ze sítě. Jakmile použiju k té aplikaci na instalaci po síti jinou verzi systému (dmg obraz vypálený v ultra iso), tak to nenajde, prostě jako by byla mechanika prázdná.
Když si ten obraz hodím na toho maca, po připojení se ukáže ikonka "Instalace OS X Lion", ale červená, nejde to spustit s hláškou že nemůžu použít tuto verzi...

Flashky jsem zkoušel dělat v transmac na windows i přímo v osx pomocí obnovení v tom diskovém nástroji.
Už fakt nevím co s tím, chci aby to mluvilo česky, než to rozbiju velkým kladivem :)

pekova
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.12.2010
nainstaluj tu anglickou verzi a pak updatuj co to půjde, od nějaké verze (zrovna nevím přesně v jaké - snad 10.6?) ti tam pak půjde naladit :)

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Všechno aktualizované, stále stejný problém. Česky to nemluví, z flashky to nebootuje :(

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Zkus mrknout sem http://goo.gl/1qxn04, snad to pomůže.

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Bohuzel, tam jde o uplne jiny problem. Instalaci na bezne pc nejakou hackintosh verzi bych zvladl poslepu.. Me jde o to, ze mam hardware od applu a nechce mi to vzit instalaci s cestinou. Nabootuje to proste jen tu jednu originalni instalacku 10.5.5 s anglictinou, polstinou a nemcinou. Nic jineho mi to nechce vzit..
Jde mi jen o to, aby to mluvilo cesky.

Edit:
Dodavam jeste, ze ta polska verze je spravna. Bylo to puvodne prodano v Polsku, ale presto nevidim problem v tom, pouzivat system v jinem jazyku. Kdyz si koupim windows treba v anglii, nemam zadny problem dotahnout pozdeji ceskou lokalizaci, jelikoz jsem uzivatel sice v polsku, ale mluvim cesky...

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
PcDr. Marty píše:
Kdyz si koupim windows treba v anglii, nemam zadny problem dotahnout pozdeji ceskou lokalizaci, jelikoz jsem uzivatel sice v polsku, ale mluvim cesky...


Tohle trebas starsi windows taky neumela, a kdyz si dneska koupis MacOS X aktualni, tak ten problem taky nemas :)

Nicmene, ten postupny upgrade -> 10.5.5 -> 10.6 -> 10.7 atd az do verze co ti umozni multijazycnost se nepovedl proc ?

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Nebootne to. Spustise to jen s tou verzi 10.5.5, ktera pak jde aktualizacema dostat na 10.5.8
Ani tak to ale nebootne nic jinyho, nez tu puvodni instalacku...

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
co ctu tak:

Czech -- OS X Lion v10.7 or later only

Takze bych proste upgradoval ... Pres AppleStore na vyssi verzi, nevim jestli jde rovnou preskocit, nebo musis jit na 10.6, ale od 10.7. by ti melo dovolit cestinu

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se