Volná diskuze

28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Zdravím chtěl jsem na můj web přidat galerii , kam bych umisťoval fotky ze zápasu (fotky jsem nepořídil já ) , mohu přidávat fotky libovoně nebo potřebuji mít souhlas autora fotky např. na facebooku je nějaká pěkná stránka ,kterou bych rád dal na web do galerii ale nevím kdo fotil a jak autora kontaktovat . Vysvětlí mi to někdo jak postupovat atd... ? Děkuji .

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Polovina stránka fotku odněkud stáhla a ani neví kdo je autor bohužel .

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Máš to tam :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
28zdenek píše:
Zdravím chtěl jsem na můj web přidat galerii , kam bych umisťoval fotky ze zápasu (fotky jsem nepořídil já ) , mohu přidávat fotky libovoně nebo potřebuji mít souhlas autora fotky např. na facebooku je nějaká pěkná stránka ,kterou bych rád dal na web do galerii ale nevím kdo fotil a jak autora kontaktovat . Vysvětlí mi to někdo jak postupovat atd... ? Děkuji .


Každá fotka i obrázek má nějakého autora, tedy je potřeba jeho souhlas (pokud není udělen nějak veřejně licencí atd.), jelikož se jedná o chráněné dílo. To, že to někdo riskuje a fotky užívá bez souhlasu, to už je věc jiná. Takže, pokud nechceš platit za neoprávněné užití, snaž se dohledat autora
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Většina lidí fotky "odněkud stahuje" nebo "hledá přes Google". A většina lidí se pak velice diví, když jim přijde od advokáta požadavek na úhradu škody, takže asi tak. Pokud u fotky není EXPLICITNĚ napsáno, že je zdarma, popřípadě nemáš svolení autora, pak holt smůla a nemůžeš ji použít.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Chuligáni, viď :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se