Kritika stránek

Martin72
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 04.02.2014
Dobrý den,
chtěl jsem vás všechny požádat o konstruktivní kritiku nově vzniklého webu.
Jedná se o pronájem a půjčování vozidel v Praze a okolí.
V zadání bylo vytvořit jednoduché a přehledné stránky, na kterých si nájemce může "snadno a rychle" objednat přistavení a pronájem vozidla.
Napište mi, prosím, které zásadní chyby by vás jako nájemce uhodily do očí a jestli je tam i něco, co se programátorovi povedlo..

Předem děkuji

Martin - provozovatel společnosti easy rent s.r.o.

Lukáš Charvát
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 143
Registrace: 06.07.2012
Nic co by mě oslnilo, ale je to přehledný, což je pro mě u takového webu nejdůležitější. Za mě OK
Gaming affiliate? G2A Goldmine!

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Mně se to moc líbí. Na první pohled vím, co web poskytuje a chápu, k čemu co slouží. Někdo nad tím přemýšlel.

- Kontakt ještě potřebuje přeložit.
- V URL adrese máte všude trochu zbytečně /home/ (např. http://www.easyrent.cz/Home/ObchodniPodminky). Toho bych se zbavil.

Martin72
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 04.02.2014
2 Lukáš Charvát: Děkuji, pokud je výsledek vnímán tímto způsobem, zkusíme doladit už jen detaily.
2 Lukáš Jirsa: Děkuji, přepošlu obratem kompetentnímu.

Prohodili jsme v kartě funkci REZERVACE za VÍCE
K rezervaci by měl klient přistoupit až po úplném seznámení s rozsahem denních sazeb.

Do horní části jsme přidali ikony jednotlivých tříd.
Připadá mi to více intuitivní. Ne každý má tušení co je MPV a SUV a ušetří se tím jeden proklik na cestě k výsledku.
Informace o druhu převodovky a palivu zůstává viditelná na kartě auta.

http://beta.easyrent.cz/Home/VozovyPark

Zkusíme ještě dopilovat objednávku vozidel. Při prvním zadání termínu objednávky by se mohla automaticky přepočítat cena pronájmu ke všem zbývajícím vozidlům.
Během několika vteřin se mohou pod sebou objevit všechny karty dostupných vozidel s výslednou cenou a klient už by mohl jen pohodlně vybírat.

Objednávali jste už někdy vozidlo z autopůjčovny?
A jakou jste s objednávkou měli zkušenost?

Předem děkuji za všechny reakce.
Martin

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Karty s náčrtkem vozu jsou dobrý nápad, ale pohrajte si zde s responzivitou (např. na iPadu na šířku mám ikonu sportovních vozů jako jedinou o řádek níže). Snažil bych se to co nejvíce držet na jednom řádku i za cenu zmenšování velikosti ikon.

Místo více bych nechal původní rezervovat. Je to podle mne víc „Call to action“, ale to už můžete odladit za provozu a vyzkoušet, co přinese víc konverzí.

A pokud zúžim okno, tak mi tam ten panel se sociálními odkazy překáží. Nejsem si jistej, zda autopůjčovna takový sociální panel vůbec potřebuje a nestačí např. v patičce, či v kontaktu.

Martin72
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 04.02.2014
U té rezervace je právě ten problém, že mohou být klienti překvapení z výsledné ceny pronájmu, se kterou se před výpočtem nedostatečně seznámili.
Kupříkladu cena krátkodobého pronájmu Audi A6 Avant začíná od 1.199 Kč, ale pokud se proklikem dostane klient přímo k rezervaci na 10 dnů,
(a nevidí u toho přehled denní sazby) kalkulačka dosadí denní sazbu 1.499,-Kč.
Může to navodit špatný dojem a konečný součet tak povede k opuštění stránek. Soudím tak podle výstupní stránky, kterou G-analytics označil.
Myslím, že když už se člověk prokouše k rezervaci, něco ho musí od odeslání odradit..

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Otázka testování v praxi. :) Ale určitě se v tom vyznáte lépe.

Ještě jsem našel jednu věc k tomu responzivnímu designu... Tohle na tabletech moc lidí číst nebude, není to přehledné:
responzivita-rent.jpg


Edit: A tohle je ještě horší... :)
res-rent2.png

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se