Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Kde sledujete pozice Vašeho webu na klíčové výrazy? Používám u Google.cz webmaster nástroje, ale trvale mi tam ukazuje systém spozici 8,8 bez změny. Ale třeba seo-servis mi ukáže 11. Seonastroje ukazují dokonce 12. Tak už nevim čemu mám věřit.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já tedy nic nesleduji, ale dle všeobecně známých informacích by nejpřesnější měl být Webmaster tool, jelikož jinak Google ukazuje každému něco jiného (proto vidíš rozdíly a když se přihlásíš do svého účtu, tak budeš na první pozici se vším a vždy :-)) a ty v něm vidíš průměrnou pozici.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
V GWT je zobrazena průměrná pozice, každému se může konkrétní web ukázat na stejný dotaz na jiném místě. U jiných nástrojů to bude nepřesné kvůli třeba jednomu dotazu který může být už tak ovlivněn předchozími výsledky a dalšími vlastnostmi.

-- 10. 02. 2014 13:41 --

byl jsem pomalejší :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
jasný, Google pracuje s cockies :-D . to není nic nového. jen mě zajímá, jestli používáte někdo na měření nějaké jiné metrické vychytávky.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já používám pouze Google Analytics, též tam nějaké pozice jsou, ale mě víc zajímá návštěvnost, než to, jestli visím někde 1, nebo 102. Pokud roste návštěvnost, tak jsem spokojen.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha píše:
Já používám pouze Google Analytics, též tam nějaké pozice jsou, ale mě víc zajímá návštěvnost, než to, jestli visím někde 1, nebo 102. Pokud roste návštěvnost, tak jsem spokojen.


To celkem chápu. Něco jiného je web zaměřený na KW a něco jiného všeobecný blog. Já třeba musím kvuli konkurenci a kvuli KW stavět zvlášť web.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Sice je to OT
ale nevšimli jste si jak je momentálně u půjček u google totálně zaspamovaný serp
na prvních 20 pozicích jeden web pak jeden normálni a zase 20 pozic jeden a ten samý
všechno přes nějaký hnusný redirect který funguje jen když přijdete z google
nedá se se to třeba někde nahlásit nebo jen čekat než si toho google všimne?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
katalog píše:
Sice je to OT
ale nevšimli jste si jak je momentálně u půjček u google totálně zaspamovaný serp
na prvních 20 pozicích jeden web pak jeden normálni a zase 20 pozic jeden a ten samý
všechno přes nějaký hnusný redirect který funguje jen když přijdete z google
nedá se se to třeba někde nahlásit nebo jen čekat než si toho google všimne?


taky jsem si všiml a když chtějí prasárny, tak budou mít prasárny :-D
na Seznamu zase jak neplatíš reklamu nebo jak se někomu znelíbíš, jdes dolu. tak si nevyberes

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

To celkem chápu. Něco jiného je web zaměřený na KW a něco jiného všeobecný blog. Já třeba musím kvuli konkurenci a kvuli KW stavět zvlášť web.


Tak jasný, na jednu stranu tě i chápu, ale nemyslel jsem to jen u svého/svých webů, spravuji mnoho i cizích a tam, kde nejde jen o návštěvnost, tak sleduji jiné aspekty, jako objednávky a zisk. Být první na KW je sice hezké, ale z toho se nikdo nenají, musí být i něco víc, než jen přední pozice.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Na reálné pozice se na Googlu koukej přes anonymní okno v prohlížeči. Ten dává výsledky podle lokality, či podle toho, zda máš dotyčného na G+ v kruzích, pokud ho vůbec máš. Já používám Collabim, základní verze je zdarma. Jednoduché, 5 KW můžeš kontrolovat denně (jinak tuším až 300 KW).

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Kdybyste měli weby na prvních pozicích, tak tohle nemusíte řešit ;)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha píše:
.....Být první na KW je sice hezké, ale z toho se nikdo nenají, musí být i něco víc, než jen přední pozice.


jááák kdo. Redukuju do vaničky :-D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
to je i částečně na seznamu
klasický cloaking
kvalitně udělaný:)
během pár dní žumpa svůj účel splní s tím se počítá
katalog píše:
Sice je to OT
ale nevšimli jste si jak je momentálně u půjček u google totálně zaspamovaný serp
na prvních 20 pozicích jeden web pak jeden normálni a zase 20 pozic jeden a ten samý
všechno přes nějaký hnusný redirect který funguje jen když přijdete z google
nedá se se to třeba někde nahlásit nebo jen čekat než si toho google všimne?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
katalog píše:
Sice je to OT
ale nevšimli jste si jak je momentálně u půjček u google totálně zaspamovaný serp
na prvních 20 pozicích jeden web pak jeden normálni a zase 20 pozic jeden a ten samý
všechno přes nějaký hnusný redirect který funguje jen když přijdete z google
nedá se se to třeba někde nahlásit nebo jen čekat než si toho google všimne?



Třeba zde:http://www.google.cz/contact/spamreport.html Není to asi přímo na tohle, ale když popíšeš problém, tak by to asi i šlo.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Mě by zajímalo co lidi pudí k tomu starat se o věci co jim nic nedávají.
To neni na Tebe, ale všeobecně.
btw. Cloaked page tam je, tu má i rozbitý seznam v udavačským fujtajbllistu:)

peeeeta píše:


Třeba zde:http://www.google.cz/contact/spamreport.html Není to asi přímo na tohle, ale když popíšeš problém, tak by to asi i šlo.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak já jenom odpověděl na otázku.

Nejspíše asi chtějí zničit konkurenci, která využívá nekalých praktik. :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Tak já to nahlašovat nebudu těch webu jsou stejnak minimálně desítky možná stovky kdy ani majitelé vlastně ani nevědí co mají na webu
jinak tohle nahlásit by byla spíš služba lidu :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
katalog píše:
Tak já to nahlašovat nebudu těch webu jsou stejnak minimálně desítky možná stovky kdy ani majitelé vlastně ani nevědí co mají na webu
jinak tohle nahlásit by byla spíš služba lidu :)


Přesně jak píše Wico. Je to často web mizivé kvality, který je uměle a nenápadně tlačen nahoru. Oni s tím počítají, že web bude za chvili penalizován na KW, takže je úplně jedn, že něco nahlásíš. Než s tím někdo něco udělá, tak web si vydělá. Na rozdíl od Seznamu, kde web musí mít určitou historii, na Googlu se dostaneš nahoru za chvilí.

Taky mi teď jeden rakový web (hosting v Rusku) krade poptávky. Jen čekám, kdy ho Google sundá.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
A to jen proto, že dává Google novým webům šanci se trošku vytáhnout? Ber to tak, že by tam nové weby bez historie a zpětných odkazů neměly vůbec co dělat (signály ze soc. sítí, G+ stránka, linkovací služby???). Prostor by jim měl dát vyhledávač jen na fráze, na které nemá odpověď. Popřípadě jsou odpovědi nedostatečné (beru v potaz to, že je stránka s novým obsahem dostatečně zajímavá).

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Tak ony jsou asi vpředu že to jde z docela silných domen kde se umístí dobře i podstránka
coex.cz , adfinance.cz , fashionmodels.cz
možná by jen stačilo kontaktovat majitele a říct jim co mají na webu ať to smažou a opraví si někde díru
:)

petrxxx
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.05.2014
Kohy píše:
Na reálné pozice se na Googlu koukej přes anonymní okno v prohlížeči. Ten dává výsledky podle lokality, či podle toho, zda máš dotyčného na G+ v kruzích, pokud ho vůbec máš. Já používám Collabim, základní verze je zdarma. Jednoduché, 5 KW můžeš kontrolovat denně (jinak tuším až 300 KW).


Funguje vám nyní přidávání nových projektů a klíčových slov do Collabimu?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Využívám (spíše testuji) free verzi a přidávání slov v Collabimu funguje, jen jim nějak nefunguje měření pozic = ukazuje nesmysly u Seznamu
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
A to jen proto, že dává Google novým webům šanci se trošku vytáhnout? Ber to tak, že by tam nové weby bez historie a zpětných odkazů neměly vůbec co dělat (signály ze soc. sítí, G+ stránka, linkovací služby???). Prostor by jim měl dát vyhledávač jen na fráze, na které nemá odpověď. Popřípadě jsou odpovědi nedostatečné (beru v potaz to, že je stránka s novým obsahem dostatečně zajímavá).


Ber to tak, že je to jen stroj. Na Seznamu mám zase úplně jinou zkušenost - jak se mi dostane web na první tři místa na vysoce konkurenční KW, tak je za pár dní sestřelen. Včera jsem psal na podporu (online chat) a žádný postih domena nemá. (trvale pohyb na 1.stránce a po dosažení 2.pozice je web sestřelen na 2.stránku).

Takže co si teď vybrat? Automat, co bude přidávat weby podle algoritmu nebo člověka, který může být neobjektivní?

A jak už jsem tu psal...mé weby dostavají v globálu o 50% více příchodů z Googlu, kde si držím trvale stabilní pozice. Takže chování webu na Seznamu je tak trochu podivný.

(jen ještě doplním, že používám měřící programy a kontroluji nové a ztracené zpětné odkazy - web žádné ztracené zpět. odkazy za posledních 14 dní neměl)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Poptavka-zdarma.cz: Tady nejde o to "měřit" jen svůj web, jde o "měření" webu konkurence. Mohl vyfasovat zajímavé odkazy, stránky nejsou stabilní, o tom se ví. Spadl jsi dolů, něco se změnilo. Ve vyhledávání se naskytly nové stránky, byl jsi přidělen do jiného kruhu webů, zvýšil se rank dané stránky? Můžeš být v kruhu stránek, kde jsi na posledním místě? Internet roste, nezapomínejme na to.

-- 13. 05. 2014 19:23 --

petrxxx píše:

Funguje vám nyní přidávání nových projektů a klíčových slov do Collabimu?


Díky blokaci ze strany Google nezměří Collabim dnes pozice vašich webů. Za problémy se omlouváme a snažíme se je ze všech sil vyřešit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
[quote="Kohy"]Poptavka-zdarma.cz: Tady nejde o to "měřit" jen svůj web, jde o "měření" webu konkurence. Mohl vyfasovat zajímavé odkazy, stránky nejsou stabilní, o tom se ví. Spadl jsi dolů, něco se změnilo. Ve vyhledávání se naskytly nové stránky, byl jsi přidělen do jiného kruhu webů, zvýšil se rank dané stránky? Můžeš být v kruhu stránek, kde jsi na posledním místě? Internet roste, nezapomínejme na to.

Právě že sestava webů na prvních pozicích zůstala, jen muj web se propadl - to mě zarazilo. Našel jsem chybu jen v tom, že mi chyběl robots.txt.
Nestalo se to ale poprvé. JInak co se týče stability - i na Seznamu se weby pohybují o pár míst dopředu nebo zpět, ale za tak velkým propadem většinou stojí nějaká větší vnější změna - větší počet zpětných odkazů z nekvalitního zdroje, ubytek zpětných odkazů, odkazování jen na titulní stránku apod. - což u mě nebylo.

Je mi jasný, že se měni algoritmus a vyhledávač se snaží každou chvíli upřednostňovat jiný seo atribut - takže používám více technik. Je to podivný, žádnou chybu jsem zatím nenašel.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se