Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Jenom taková zvídavá otázka. Kupuju (koupil) jsem doménu+web od někoho, kdo to má u WEDOSU (oboje). Já si převedl doménu k sobě. Nyní se chystám nahodit DB a nakopírovat web na můj multihost. A teď ta otázka- jak se vlastně "internet" dozví, že má načítat data z nového umístění webu? DNS zůstává, jméno domény zůstavá, mění se jen lokace a majitel...A jak já poznám, že při přihlášení do adminu webu edituji už data na "svém" umístění a ne u předchozího majitele?

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
sikec píše:
Jenom taková zvídavá otázka. Kupuju (koupil) jsem doménu+web od někoho, kdo to má u WEDOSU (oboje). Já si převedl doménu k sobě. Nyní se chystám nahodit DB a nakopírovat web na můj multihost. A teď ta otázka- jak se vlastně "internet" dozví, že má načítat data z nového umístění webu? DNS zůstává, jméno domény zůstavá, mění se jen lokace a majitel...A jak já poznám, že při přihlášení do adminu webu edituji už data na "svém" umístění a ne u předchozího majitele?


máš i hosting od něho nebo jenom *.html nebo *.php soubory ?

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
richard.zavodny píše:
máš i hosting od něho nebo jenom *.html nebo *.php soubory ?


tak tohle :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Zjednodušeně - prohlížeč se přes DNS dostane k serveru webhostingu a ten rozhodne z kterého adresáře bude tahat obsah.
Já vždy při přesunu webu umístím do aktuální šablony nějakou poznávací značku. Například na 404M je to mračící se smajlík ve spodní části.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
richard.zavodny píše:

máš i hosting od něho nebo jenom *.html nebo *.php soubory ?


No nene :D :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
richard.zavodny píše:

máš i hosting od něho nebo jenom *.html nebo *.php soubory ?


No, zde se pozná pravý odborník......... skvělá ukázka toho, že ne nadarmo se kolikrát říká, mlčeti je zlato :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
sikec píše:
Jenom taková zvídavá otázka. Kupuju (koupil) jsem doménu+web od někoho, kdo to má u WEDOSU (oboje). Já si převedl doménu k sobě. Nyní se chystám nahodit DB a nakopírovat web na můj multihost. A teď ta otázka- jak se vlastně "internet" dozví, že má načítat data z nového umístění webu? DNS zůstává, jméno domény zůstavá, mění se jen lokace a majitel...A jak já poznám, že při přihlášení do adminu webu edituji už data na "svém" umístění a ne u předchozího majitele?


No, uplně jednoduše. Ty data u předchozího majitele nebudeš moct editovat nikdy. Takže pokud sis přesunul obsah FTP k sobě na hosting, tak někde něco změň, třeba nadpis. Pokud se na webu změní, vše je již načteno od tebe, pokud se nezmění, stále se načítá od starého majitele. Jinak aktualizace DNS trvá od několika minut po (většinou se udává) 24-48 hodin.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se