PHP & databáze

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ahojky všem,

chtěl jsem se zeptat, pomohl by mi tu někdo s menší úpravou kódu php? Nemělo by to být nic složitého si myslím, ale jelikož se v tom nevyznám, tak si s tím nedokážu poradit.

O co se tedy jedná, mám web, kde se zobrazuje náhled 4 nejnovějších příspěvků a já bych to potřeboval předělat tak, aby se nezobrazovalo to nejnovější, ale to co bych si tam dal já pomocí čísla id příspěvku.

Pomohl by mi někdo prosím.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Tak sem postni ten kód, a uvidíme, co se s tím dá dělat...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Kód: Vybrat vše
<div id="page-wrap">
   <div class="slider-wrap">
      <div id="main-photo-slider" class="csw">
         <div class="panelContainer">
          <?php
          $slideshow 
= get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));   
          $recent 
= new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post();
          $title = get_the_title();   
          ?>
           <div class="panel" title="<?php echo $title ?>"> <!--- Panel 1 starts -->
              <div class="wrapper">            
                 <?php echo'<a href="'.get_permalink().'">'.featured_images($post->ID,'full').'</a>'; ?><div style="clear:both;"></div>
                     <div class="photo-meta-data">
                        <a class="slider-title" title="Permanent Link to <?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a>
                            <span class="slider-text"><?php echo slider_text($text); ?></span><a class="fullarticle" href="<?php the_permalink();?>"><?php _e("...more","traveler");?></a>    
                    </div>
             </div>
          </div><!--- Panel 1 ends -->
        <?php endwhile; ?>
        <?php $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));     $recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1&offset=1'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post(); $title = get_the_title(); ?>
        <div class="panel" title="<?php echo $title ?>">  <!--- Panel 2 starts -->
           <div class="wrapper">
              <?php echo'<a href="'.get_permalink().'">'.featured_images($post->ID,'full').'</a>'; ?><div style="clear:both;"></div>                        
                <div class="photo-meta-data">
                      <a class="slider-title" title="Permanent Link to <?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a>
                      <span class="slider-text"><?php echo slider_text($text); ?></span><a class="fullarticle" href="<?php the_permalink();?>"><?php _e("...more","traveler");?></a>    
                </div>
              </div>
           </div> <!--- Panel 2 ends -->
        <?php endwhile; ?>
        <?php $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));     $recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1&offset=2'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post(); $title = get_the_title(); ?>
        <div class="panel" title="<?php echo $title ?>">   <!--- Panel 3 starts -->
           <div class="wrapper">
              <?php echo'<a href="'.get_permalink().'">'.featured_images($post->ID,'full').'</a>';?> <div style="clear:both;"></div>                        
              <div class="photo-meta-data">
                 <a class="slider-title" title="Permanent Link to <?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a>
                    <span class="slider-text"><?php echo slider_text($text); ?></span><a class="fullarticle" href="<?php the_permalink();?>"><?php _e("...more","traveler");?></a>    
                 </div>
               </div>
            </div>
        <?php endwhile; ?> <!--- Panel 3 ends -->
        <?php $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));     $recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1&offset=3'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post(); $title = get_the_title(); ?>
        <div class="panel" title="<?php echo $title ?>"> <!--- Panel 4 starts -->
           <div class="wrapper">
             <?php echo'<a href="'.get_permalink().'">'.featured_images($post->ID,'full').'</a>';?> <div style="clear:both;"></div>
             <div class="photo-meta-data">
                 <a class="slider-title" title="Permanent Link to <?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a>
                   <span class="slider-text"><?php echo slider_text($text); ?></span><a class="fullarticle" href="<?php the_permalink();?>"><?php _e("...more","traveler");?></a>    
                 </div>
               </div>
            </div>
        <?php endwhile; ?><!--- Panel 4 ends -->
    </div>
</div>
<div style="clear:both;"></div>
</div>
<div id="movers-row"><?php  $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));$recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
<div>
    <?php echo'<a href="#1" class="cross-link">'.carousel_thumb($post->ID,'thumbnail').'</a>';  ?>
</div>
    <?php endwhile; ?>
    <?php  $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));$recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1&offset=1'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
     <div>
     <?php echo'<a href="#2" class="cross-link">'.carousel_thumb($post->ID,'thumbnail').'</a>';  ?>
     </div>
    <?php endwhile; ?>
    <?php  $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));$recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1&offset=2'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
    <div>
    <?php echo'<a href="#3" class="cross-link">    '.carousel_thumb($post->ID,'thumbnail').'</a>';  ?>
    </div>
    <?php endwhile; ?>
    <?php  $slideshow = get_cat_id(__("Slideshow","traveler"));$recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1&offset=3'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
    <div>
    <?php echo'<a href="#4" class="cross-link">    '.carousel_thumb($post->ID,'thumbnail').'</a>';  ?>
    </div><?php endwhile; ?>
     </div>
  </div>
<div style="clear:both;"></div>


Takto to vypadá :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To se tu opravdu nenajde nikdo, kdo by mi dokázal poradit?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zapoměl jsem na důležitou věc a ta je, nechci to zadarmo. A potřeboval bych ještě jednu úpravičku. Měl jsem to spíš šoupnout do poptávky, ale uvědomil jsem si to až pozdě. Kdo by si na toto troufl a vyzná se ve wordpressu dobře, ať se mi kdyžtak ozve do pm.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ten příspěvek jedná se o vstupní příspěvek ve smyslu: ,,Ahoj, vítáme tě tu...bla...bla´´?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Otakar Pěnkava píše:
Ten příspěvek jedná se o vstupní příspěvek ve smyslu: ,,Ahoj, vítáme tě tu...bla...bla´´?


Asi jsem natvrdlý, ale nějak jsem to nepochopil :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Myslím, že stačí upraviť toto:
Kód: Vybrat vše
$recent = new WP_Query('cat='.$slideshow.'&showposts=1'); while ($recent->have_posts()) : $recent->the_post(); 

konkrétne:
Kód: Vybrat vše
'cat='.$slideshow.'&showposts=1'

skús to prerobiť takto:
Kód: Vybrat vše
'id=1,2,4,7,8&showposts=1'

ale fakt nezaručujem, že to bude fungovať. Keď tak si pozri dokumentáciu k WP_Query

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Děkuji mnohokrát, vyzkouším to :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak to nebylo ono, ale již jsem to vyřešil pomocí pluginu :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
alijosha píše:
Tak to nebylo ono, ale již jsem to vyřešil pomocí pluginu :-)


Tak to je fajn, protože s Wordpressem až takovej kamarád nejsem :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak já nejsem bohužel kamarád z jakýmkoliv kódem :-) Proto mi všechno vždycky dlouho trvá, než přijdu co a jak funguje a proč.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se