Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravím. Neznáte někdo nějaký učinný způsob (plugin nebo uprava kodu) jak zamezit utokům spambotu pro Wordpress? Například by stačilo zakázat IP adresám ze zahraničí buď samotný přístup nebo možnost vkládat příspěvky.
(nechce se mi všude dávat Captcha)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak že chceš jenom zamezit vkládání příspěvků?
Nejlepší asi bude ty IP adresy, ale ty se často mění. (a někdy i Češi využívají IP ze zahraničí)
Tak proč neuděláš, třeba, že každý příspěvek s nějakými parametry půjde automaticky do koše?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Prispevku (post) nebo komentaru? Na vkladani novych postu musi byt uzivatel registrovany ne? (nikdy jsem toto neresil, mam vzdycky max 2 uzivatele)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tohle je častý problém webů, kde je povolené přispívání samotných uživatelů.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:
Tak že chceš jenom zamezit vkládání příspěvků?
Nejlepší asi bude ty IP adresy, ale ty se často mění. (a někdy i Češi využívají IP ze zahraničí)
Tak proč neuděláš, třeba, že každý příspěvek s nějakými parametry půjde automaticky do koše?


Automatické schvalování nikde nemam. Ale štvou mě pak ty spamy v emailu. Napadá mi to i online formuláře a zatěžovat formulář Captchou nechci. Prakticky 99% utoku jde za zahranici.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
spam v emailu? Tak si to proste nejak filtruj a archivuj at ti to nedela bordel v inboxu a jednou za cas se podivas co tam je a pripadne to smazes. Me vic nez 50% mailu do inboxu vubec neprijde, filtru pouzivam asi 100.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
manasekp píše:
spam v emailu? Tak si to proste nejak filtruj a archivuj at ti to nedela bordel v inboxu a jednou za cas se podivas co tam je a pripadne to smazes. Me vic nez 50% mailu do inboxu vubec neprijde, filtru pouzivam asi 100.



mám několik desítek webů...bych se z toho vopupínkoval :-D
stačil by jeden plugin, co by rozpoznal IP ze zahraničí a zamezil přístup (případně návštěvníka přesměroval na jiný web - jako tu umí pluginy např. pro zobrazení z mobilních telefonu).

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
ke kazdemu webu vlastni email a preposilat nebo si to vem podle predmetu, myslim tam je neco jako [WordPress]

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
vkládaní inzerátů pouze registrovaným s odkliknutým linkem

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Raven antispam na to býval výborný ;)
http://wordpress.org/plugins/ravens-antispam/

odzkoušeno na czfilmy.cz a 0 spam za xx let

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico píše:
vkládaní inzerátů pouze registrovaným s odkliknutým linkem


registrace mě osobně dost odpuzuzuje....radši mám systém "vlož a publikuj". u mě to celkem funguje. pokud někdo zneužívá systému, dostane napomenutí nebo ban. každého předem upozornuju, že duplicita nebo spam budou potrestány.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Registrace = 100 % odrazení návštěvníka, stejně tak různé komenty přes FB účet, Disqus, openID a další sračky. Jakmile toto někdo má, automaticky odcházím. Bránit se jde:

1) bezpečnostníma pluginama (Raven, Akismet)
2) projít spamy, vypsat klíčová slova a nasypat do seznamu k filtrování

Obojí funguje celkem dobře, já používám druhý postup a zas tak moc toho nechodí.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Díky za tipy. zkusim. Dneska mě otravuje mailama celý den nějakey Mailer Daemon. Ten borec snad nikdy nespí :-D
Asi mu brzo taky namajluju :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nesmíš spamovat nefunkční emaily :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Toto je absurdní blábol
basti píše:
Registrace = 100 % odrazení návštěvníka, stejně tak různé komenty přes FB účet, Disqus, openID a další sračky. Jakmile toto někdo má, automaticky odcházím. Bránit se

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
wico: Proč? Budu zadávat komentáře do nějaké služby, která může kdykoliv změnit svůj pohled na věc, zkrachovat, zrušit služby atd? Facebook to už párkrát udělal. Druhá věc je ta, že se nechci kvůli komentu registrovat do několika dalších služeb, už tak mě jich otravuje dost. Lidi jsou taky líný hovada, takže pokud jim při komentování kladeš překážky, prostě psát nebudou...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
basti: Máš tak nějak částečně pravdu odradíš některé lidi, ale ne většinu. Ovšem souhlasím s tebou, proč přidávat komentáře od nějaké třetí strany, když je můžu mít pohodlně na svém webu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
basti má pravdu, i mě většinou jakékoliv další obstrukce navíc dokáží odradit. Navíc, znám i plno lidí, co například FB vůbec nemají, nebo ho zrušily a Disqus a podobné věci vůbec neznají. Pokud chce člověk něco od návštěvníků, musí jim to udělat tak, aby je to co nejméně zatěžovalo a obtěžovalo, jinak se na to vyprdnou (minimálně u 90% to tak je).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Poptávka se ptal na spam u inzerce konkrétně inzerce půjček kde inzerují převážně lidi co si nabídkou půjček přivydělávají snaží se vydělat, jako každý.
Bohužel to jsou z 90% idioti a každý den bez špatného úmyslu spamují inzerce, které mají v záložkách stále stejnými texty.

Zde v případu kdy se bude jednat o inzerci pouze pro registrované potvrdí odkaz a dojet mu heslo a login k žádným katastrofickým scénářů úbytku návštěvnosti nedojde.
Naopak ubude práce s duplicitou a omezí se spamboti.

Jak je to v jiných případech psát nebudu na to není čas, ale uvědomte si co to je profesionální deformace.
Doporučuji Vám všem, kdo to neděláte, zavolat si vždy když o něčem přemýšlíte jak to udělat na webu.. přítelkyni nebo někoho kdo se nazývá "Blbý Franta Uživatel" a probrat to sním...
Získáte informace, které vydělávají peníze :)

Jinak sry za „Toto je absurdní blábol“ co jsem ti napsal jsem podrážděny v poslední době.


basti píše:
wico: Proč? Budu zadávat komentáře do nějaké služby, která může kdykoliv změnit svůj pohled na věc, zkrachovat, zrušit služby atd? Facebook to už párkrát udělal. Druhá věc je ta, že se nechci kvůli komentu registrovat do několika dalších služeb, už tak mě jich otravuje dost. Lidi jsou taky líný hovada, takže pokud jim při komentování kladeš překážky, prostě psát nebudou...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
wico píše:
Doporučuji Vám všem, kdo to neděláte, zavolat si vždy když o něčem přemýšlíte jak to udělat na webu.. přítelkyni nebo někoho kdo se nazývá "Blbý Franta Uživatel" a probrat to sním...
Získáte informace, které vydělávají peníze :)


Používám jako vzorek BFU wife, dceru a ségru, někdy mne až neuvěřitelně překvapí jak oni uvažují nad tím, co mě přijde samozřejmé :-D tam kde já bych v životě neklikl, oni naopak, atd.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Wico: Na blogu o půjčkách bych komenty rovnou zakázal :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se