Volná diskuze

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
Dobrý den,
potřebovala bych se poradit. Dělám placky 50mm průměr a mám problém asi u poloviny motivů. Předevšim pokud je na motivu text. At už je původni formát jpg,png tak při zmenšeni ve photoshopu i s filtrem pro kvalitu u zmenšení se mi určité části rozostří, zkostrbatí a rozmažou a nejde to použít. Používám tedy photoshop, ale předpokládám, že pro to bude třeba vhodnější jiný program.
Uměl by někdo poradit či dát nějakou konstruktivní radu aby při zmenšení zůstala zachovaná kvalita. Jestli třeba je tedy nějaký lepši program na to. Případně i jaký by měl být originální motiv (formát, velikost, DPI atd) aby se toto nestávalo.
Díky.

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
V případě, že by původní motivy byly ve vektorech, nemělo by dojít k znehodnocení motivu, ale když je původní formát .jpg a .png, tak moc neporadím.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
nejde to. Musi se to pak filtrama zaostrit a vyhladit ale proste menit velikost u rastru je vzdycky problem. Prekresli to do vektoru.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Originál udělat ve vektoru a pak nebude problém s jakoukoliv změnou velikosti, kvalita bude vždy stejná
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
A jak mám udělat wektor z obrazku napřiklad psa? TO předpokladam nejde nebo to se pletu uplně?

-- 13. 03. 2014 00:11 --

beru zpět už jsem si to vygooglila..budu to muset vyzkoušet jestou to zvladnu

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
vektor z obrazku psa nejde, resp by to ani nemelo smysl pokud nejde jenom treba o jednoduchy obrys.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Záleží na vstupní velikosti, ale prakticky vždy je potřeba doostřit a PAK zmenšit, při velkém rozdílu i v několika krocích. Photoshop je k tomu naopak velice vhodný, málokterý program to umí líp. Začínám filtry->zostření->doostřit, nastavím práh obvykle na 1, sílu 30-40 % a poloměr 0,6-0,8. Fotka/obrázek by měly být ostřejší, hrany můžou být i lehce přeostřené (hranaté). PAK teprve zmenším. V případě potřeby znovu lehce doostřím. Chce to trochu praxe, ale výsledky jsou velmi dobré. Když to je moc hranaté po zmenšení, bylo doostření moc silné, když je to akvarel, bylo slabé. Záleží ovšem i na kvalitě původního obrázku, třeba rozlizlé fotky z mobilu nebo na vysoké iso nebudou pořádně ostré nikdy.

Pokud jdu třeba z 3200 pixelů na 800, zmenšuji ve dvou krocích. Tedy doostřit, zmenšit na 1600 pixelů, znovu doostřit a zmenšit na 800. U větších velikostí mám kroků i víc.

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
díky za radu vyzkouším to

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se