Kritika stránek

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
Ahoj,

prosím Vás o jakoukoli kritiku mého e-shopu se značkovým oblečením http://www.froop.cz . Kritizujte co Vás napadne a čeho si všimnete ;)

Děkuji za každou radu či připomínku :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak jsem koukal na tvé stránky a co mě jako první věc napadá, tak mi tam chybí možnost vložit zboží do košíku rovnou z výpisu zboží. Dnes je to již pomalu všude standart.

Druhá věc, která mě napadá, nejsou jednotlivé adresy nějak divné ? Proč je tam to C1/P1 atd.? Pro srovnání :
Tvá : http://www.froop.cz/Damske/C1/P1/Cat.html
Alza jako příklad: http://www.alza.cz/pameti/pro-pc/kingst ... 149200.htm
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Souhlasím s tím, co řekl @alijosha jen bych ještě doplnil, že design se mi zdá takový nevýrazný. Hodně mi to připomíná stránky, které se objevují když expiruje .com doména :D Trošku veselejší ten design by to chtělo :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak vzhled jsem nehodnotil z důvodu toho, že každý má jiný vkus a třeba se majiteli stránek právě toto líbí. Ale za sebe mohu dodat to samé, vzhled je hooodně nevýrazný a nějaká změna by neuškodila jistě.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ještě mě napadlo toto, když už jsme zmínili design:

Hlavička třeba kde by mohli být akce, nebo tak něco. Místo toho textu nabízíme Vám...... atd.
Logo lepší, aby mohlo být použito i na propagaci, toto mi příjde jen jako klasické písmo a kdekoliv by si ho propagoval zapadne, jelikož nezaujme na pohled a málo kdo ho pozná. A asi bych zvolil vícebarevnou variantu.
U košíku bych přidal alespoň malou ikonku košíku, aby byl výraznější.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Design je síce dosť nevýrazný, chcelo by to oživiť. Pri jednotlivýc položkách by som uvítal dlhší popis, prípadne možnosť pridať recenziu. Taktiež ako bolo spomenuté, logo sa mi zdá na môj vkus dosť nepraktické, chcelo by to niečo kvalitnejšie

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
alijosha píše:
Tak jsem koukal na tvé stránky a co mě jako první věc napadá, tak mi tam chybí možnost vložit zboží do košíku rovnou z výpisu zboží. Dnes je to již pomalu všude standart.

Druhá věc, která mě napadá, nejsou jednotlivé adresy nějak divné ? Proč je tam to C1/P1 atd.? Pro srovnání :
Tvá : http://www.froop.cz/Damske/C1/P1/Cat.html
Alza jako příklad: http://www.alza.cz/pameti/pro-pc/kingst ... 149200.htm


Nad vložením zboží do košíku rovnou z výpisu jsme uvažovali, ale nenapadlo nás, jak vyřešit výběr velikosti co možná nejefektivněji a aby to uživatele neotravovalo, nějaká vyskakovací oka se mi nepozdávala jako nejlepší nápad.

Abych řekl pravdu důvod nevím, prodiskutuji to s programátorem.


alijosha píše:
Tak vzhled jsem nehodnotil z důvodu toho, že každý má jiný vkus a třeba se majiteli stránek právě toto líbí. Ale za sebe mohu dodat to samé, vzhled je hooodně nevýrazný a nějaká změna by neuškodila jistě.


Nevidím budoucnost postavit business na grafice za 15k. Snažíme se lidem nabízet lepší službu a přehledný design dovolí uživateli se lépe soustředit na produkty zboží a není ničím rozptylován.

alijosha píše:
Ještě mě napadlo toto, když už jsme zmínili design:

Hlavička třeba kde by mohli být akce, nebo tak něco. Místo toho textu nabízíme Vám...... atd.
Logo lepší, aby mohlo být použito i na propagaci, toto mi příjde jen jako klasické písmo a kdekoliv by si ho propagoval zapadne, jelikož nezaujme na pohled a málo kdo ho pozná. A asi bych zvolil vícebarevnou variantu.
U košíku bych přidal alespoň malou ikonku košíku, aby byl výraznější.


S tímto využití hlavičky se do budoucna počítá.
Nad novou verzí loga uvažuji.

Vzhled košíku je v této podobě ještě nedodělán.

Moc děkuji za reakci a kritiku :)

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
pes502 píše:
Souhlasím s tím, co řekl @alijosha jen bych ještě doplnil, že design se mi zdá takový nevýrazný. Hodně mi to připomíná stránky, které se objevují když expiruje .com doména :D Trošku veselejší ten design by to chtělo :)

Odpověď na tento příspěvek viz odpověď @alijosha.

Děkuji za reakci a kritiku :)

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
Marek L. píše:
Design je síce dosť nevýrazný, chcelo by to oživiť. Pri jednotlivýc položkách by som uvítal dlhší popis, prípadne možnosť pridať recenziu. Taktiež ako bolo spomenuté, logo sa mi zdá na môj vkus dosť nepraktické, chcelo by to niečo kvalitnejšie

Možnost přidávat recenze není vůbec špatný nápad, pokusím se nějakým způsobem zrealizovat :)

Nad novým logem uvažuji ;)

Děkuji za kritiku :)

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
Těším se na další připomínky a kritiku. ;) Můžete se i klidně zaměřit i na jiné pohledy webu než jenom na design :)

Přesto děkuji.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nad vložením zboží do košíku rovnou z výpisu jsme uvažovali, ale nenapadlo nás, jak vyřešit výběr velikosti co možná nejefektivněji a aby to uživatele neotravovalo, nějaká vyskakovací oka se mi nepozdávala jako nejlepší nápad.

Abych řekl pravdu důvod nevím, prodiskutuji to s programátorem.


Proč vyskakovací okno? A nestačilo by, nad tlačítko vložit do košíku dát to samé jako když jsem na detailu zboží a volím velikost. Vždyť by to mohlo být o hodně zmenšené a na dvě kliknutí je to v košíku :-)

Tak ani já nejsem zastáncem toho, že jen grafika dělá web. Proto jsem to nemyslel nějak špatně. Ale v tomto případě je na shop grafika opravdu dost chudá a to beru z pohledu zapamatovatelnosti jak stránky vůbec vypadají pro zákazníky. Nemuselo by se to řešit hned grafikou za 15 tisíc Kč, ale stačí jen drobné úpravy a oživení a bude unikátní a zapamatovatelný vzhled a nebude to stát xx tisíc, tak jsem to myslel.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
alijosha píše:
Proč vyskakovací okno? A nestačilo by, nad tlačítko vložit do košíku dát to samé jako když jsem na detailu zboží a volím velikost. Vždyť by to mohlo být o hodně zmenšené a na dvě kliknutí je to v košíku :-)

Tak ani já nejsem zastáncem toho, že jen grafika dělá web. Proto jsem to nemyslel nějak špatně. Ale v tomto případě je na shop grafika opravdu dost chudá a to beru z pohledu zapamatovatelnosti jak stránky vůbec vypadají pro zákazníky. Nemuselo by se to řešit hned grafikou za 15 tisíc Kč, ale stačí jen drobné úpravy a oživení a bude unikátní a zapamatovatelný vzhled a nebude to stát xx tisíc, tak jsem to myslel.


Pokusíme se to dát do výpisu a uvidíme jak to bude vypadat. Ale nemyslím si že přijdeme na vhodnou variantu. Sice je tato možnost standardem, ale pro oblečení se mi to nezdá vhodné a ani to nebude tolik využívané.

Jak jsem psal výše, popřemýšlím o novém logu, které by nás zvýraznilo a více jsme se zaryli zákazníkům do paměti :)

Víš o někom schopném?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mohu doporučit tohoto člověka viz. jeho stránky, mám s ním jen a jen tu nejlepší možnou zkušenost http://www.netovky.info

Na internetu se pohybuje pod přezdívkou Vinny.PCE.88
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

HajekJirka
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 26
Registrace: 22.08.2011
Na první pohled je to takové obyčejné. Nic mě tam nezaujalo. Zkrátka další obyčejný e-shop.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak on zase až tak obyčejný není, jen to chce trochu si pohrát s detailama a bude to dobrý.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
alijosha píše:
Mohu doporučit tohoto člověka viz. jeho stránky, mám s ním jen a jen tu nejlepší možnou zkušenost http://www.netovky.info

Na internetu se pohybuje pod přezdívkou Vinny.PCE.88


Děkuji, podívám se na něj ;)

alijosha píše:
Tak on zase až tak obyčejný není, jen to chce trochu si pohrát s detailama a bude to dobrý.



Díky že nejsme obyčejní ;) :)

David Hradil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 21
Registrace: 02.04.2011
HajekJirka píše:
Na první pohled je to takové obyčejné. Nic mě tam nezaujalo. Zkrátka další obyčejný e-shop.


Snažím se abychom nebyli. A jestli se ti teď takto zdáme uvidíš že to tak nebude nadlouho :) ;)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Není zač :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se