Volná diskuze

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem domén, jejichž koncovka obsahuje více jak 3 znaky, vyjma snad TLD .info, pokud opravdu už nebyla jiná volná alternativa. Upřímně příliš nerozumím tomu, proč je v současné době takový "hlad" po nové doméně .guru, která se mi nelíbí ani na pohled, tedy když ji vidím někde napsanou. Ale to jsem trochu odbočil.

Dlouho jsem zvažoval, zda si zaregistrovat některou z nových domén, které jsou nyní už volně k mání. Po několika dnech váhání jsem se nakonec rozhodl pro doménu .email, zaplatil předregistraci a Gransy ji úspěšně odchytlo. Řekl jsem si, že "email" je jasně definované slovo a díky písmenům "I" a "L" nepůsobí koncovka domény tak dlouze, přestože má 5 znaků.

Záhy jsem ale zjistil, že některé služby nejsou zřejmě na TLD, které mají více jak 4 znaky (např. .info, .name), dosud připraveny a zahlásí, že email je neplatný. Níže uvádím ty, kde jsem se svou novou emailovou adresou na doméně .email zatím nepochodil:

Skype, Twitter
Google (nastavení alternativního emailu)
Moje O2 + samoobsluhy BleskMobilu a Tesco Mobile
weby Mladé fronty (Mobilmania, Žive apod.)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Na ty sluzby to chce jen trochu casu ... je to proste novinka, a provozovatele neupdatuji systemy tak ochotne a tak rychle ... nicmene novych domen v novych TLD jsou uz statisice, takze je otazkou casu kdy ty sluzby to pochopi ... .twitter uz nektery newgtld linkuje - napriklad prave .guru

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Tak zrovna doména .guru může při registracích do různých služeb projít z důvodu, že má stejnou délku jako už řadu let fungující doména .info či .name, pokud se neověřují přímo jednotlivé TLD.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Tak dlouhe desetileti existuje trebas i .museum ... Kdyz argumentujes timto

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
To je sice pravda, na druhou stranu doména .museum patří dle mého názoru k těm nejméně využívaným, jelikož ji mohou registrovat pouze instituce, které splní dané podmínky a ani ty se do ní moc nehrnou. Takže je dost pravděpodobné, že by email na doméně .museum také neprošel při registraci do některých služeb, jež používají ověření na základě délky TLD.

V případě domény .info jsem měl na mysli především její poměrně velkou frekventovanost, díky čemuž pak různé služby počítají s TLD o délce 4 znaky. Proto také to srovnání s doménu .guru

Každopádně rovněž věřím, že časem, až se domény na nových TLD více zaběhnou, tak je různé služby budou běžně brát v potaz.


Jinak bych se chtěl zeptat, zdali u domény .uno je nějaké omezení co se týče lokálního kontaktu? Zvažuji registraci domény s touto koncovkou, jelikož je to jedna z mála univerzálnějších, nových TLD, která má jen 3 znaky a zároveň už je uvolněna k registraci.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
nejsou tam zadne omezeni

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se