Volná diskuze

28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Zdarec, mám dotaz lze vložit reklamu od Google AdSense i bez ŽL ?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak vložit jde, teď je otázka co dál? :)

Ok, bez trollování. Vkládání reklam na stránku za účelem zisku je podnikání. Tzn. měl by jsi na něj mít ŽL a platit státu, co mu náleží. U AdSense je navíc problém, že sídlo společnosti je v Irsku, takže poskytování služeb v rámci EU přináší byrokratické náležitosti. Například podávání kvartálního VIES. Navíc se budeš muset nějak přihlásit k DPH, kterou nedostaneš :)

Pokud chceš na webu vytřískat pár set korun ročně doporučuji se spíše zaměřit na "nahodilé příjmy". Třeba že si u tebe někdo "náhodou" jednorázově koupí reklamu.

28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Díky za vysvětlení, přeji pěkný den :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Přesně jak píše Drago. budeš platit daň z výdajů - hezké, že? :-D. Facebook má ale v nabídce také například Etarget, a ten je český - ale mám s ním spíše špatné zkušenosti.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Co jsem četl o tom skliku ,tak se moc nevypaltí . Vydělává uplné minimum (třeba 20,za měsíc)

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Poptávko fb koupil etarget jo? :D
A i u sklik bys měl mít ŽL :)
edit:
zdeněk dvacet čeho M,K,set,korun samozdřejmně vyděláš tolik kolik si zasloužíš

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak pokud na skliku vyděláš 20 Kč, tak na AdSense to nebude o moc lepší :)
Zas takový zázrak to není. Navíc jsou témata kdy sklik vychází lépe než adsense.

Jinak jak psal katalog, i na sklik potřebuješ ŽL.

28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
o SKliku jsem slyšel v tom smyslu, že na to nepotřebuješ ŽL. Aspon teda už vím . Díky :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
katalog píše:
Poptávko fb koupil etarget jo? :D


No jasně, Zuckerbergovi už docházely money. :-D
Ne, Etarget využívá možnosti inzerovat přes ně na FB.

-- 01. 04. 2014 07:49 --

28zdenek píše:
o SKliku jsem slyšel v tom smyslu, že na to nepotřebuješ ŽL. Aspon teda už vím . Díky :)


Tady nejde ani tak o Sklik (či jinou reklamu), jako spíš o tvůj příjem. Pokud přesáhneš určitou výši příjmu, musíš platit daň z příjmu. Pokud obchoduješ s firmama mimo EU, musíš být Osoba registrovaná k dani DPH a odvádět 21% daň z příjmu i z výdaju.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Pokud obchoduješ s firmama mimo EU, musíš být Osoba registrovaná k dani DPH a odvádět 21% daň z příjmu i z výdaju.
Proboha nepiš mu tady takové nesmysli. To DPH odvádí Google v Irsku (budeme li se bavit o AdSense), on tu nic odvádět nebude, jen si to zdaní daní z příjmu, pokud vydělá hodně. Když je to firma mimo EU, nevím o žádné co u nás na PPC používá, tak tam je to trochu jinak. Ale AdSense a DPH=u nás nic odvádět nebude.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
LOL poptavka by danil i vydaje, z tebe by mela nase vlada radost :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
Proboha nepiš mu tady takové nesmysli. To DPH odvádí Google v Irsku (budeme li se bavit o AdSense), on tu nic odvádět nebude, jen si to zdaní daní z příjmu, pokud vydělá hodně. Když je to firma mimo EU, nevím o žádné co u nás na PPC používá, tak tam je to trochu jinak. Ale AdSense a DPH=u nás nic odvádět nebude.


http://www.finance.cz/zpravy/finance/29 ... chanismus/

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011


No a co tím jako chtěl básník říct? Přenesení daňové povinnosti je normální už několik let, já taky když fakturuju na Slovensko použiju reverse a DPH si odvede protistrana na Slovensku. Pokud přijmu službu, DPH odvádím já, ale hned si ho nárokuju zpět, například dobití AdWords. Takže opět nic neplatím. Takže znovu, nasazení AdSense=DPH mě nezajímá, odvádí Google v Irsku=musím se stát minimálně identifikovanou osobou a podávát VIES. Nasazení Sklik=nemusím nic(než na mě přijde živnostenský úřad) a dostávám peníze na "čestné prohlášení". U všeho si jen od určité částky platím daň z příjmu fyzických osob.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:

No a co tím jako chtěl básník říct? Přenesení daňové povinnosti je normální už několik let, já taky když fakturuju na Slovensko použiju reverse a DPH si odvede protistrana na Slovensku. Pokud přijmu službu, DPH odvádím já, ale hned si ho nárokuju zpět, například dobití AdWords. Takže opět nic neplatím. Takže znovu, nasazení AdSense=DPH mě nezajímá, odvádí Google v Irsku=musím se stát minimálně identifikovanou osobou a podávát VIES. Nasazení Sklik=nemusím nic(než na mě přijde živnostenský úřad) a dostávám peníze na "čestné prohlášení". U všeho si jen od určité částky platím daň z příjmu fyzických osob.


Jasně, a podáváš přehled o dani. Do políčka DPH vypisuješ 0 jako Osoba registrovaná k dani DPH. Nic neříkám a souhlasně přikyvuju :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se