Volná diskuze

28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
Mám takový dotaz, je pro někoho výhodně vkládat svoji reklamu na můj web (průměrná návštěva za den 250-300 lidi UIP) ?
Pokud by to mělo cenu mám kontaktovat nějaké firmy, které by mohli mít zájem ale nejsem si jistý jestli těch 275UIP za den je dostačujících.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
To máš na Fanaticky už 275? Odkud ta návštěvnost pochází?

Záleží na cílové skupině a "kvalitě" čtenářů, ale zajímavé číslo to rozhodně je. Mně se z většiny inzerenti ozývají sami na mail, případně něco přes PlaCla.cz, Sklik a ranky.cz.

Můžeš zkusit oslovit nějaké sázkovky, e-shopy se sportovním vybavením, nebo affiliate.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
si myslim ze spis ne, ta navstevnost je prilis mala a ze by se nad tim nekomu chtelo premyslet a sepisovat smluvu kvuli par prodejum to tezko

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Proč podepisovat smlouvy? Prodal jsem reklamy za desítky tisíc (na webech s velmi podobnou návštěvností) a smlouvu jsem nikdy s nikým nepotřeboval. Pošleš fakturu a vyřízeno. Nad zřízením ŽL bych neváhal.

Potenciál tu rozhodně je, ale mě trochu udivuje, kde tu návštěvnost za jedno čtvrtletí nabral. Články mi zas tak hodnotné nepřijdou (a to o fotbalu čtu na internetu pravidelně).

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
ŽL stojí 1000 Kč. Pokud jsi student, nebo jej máš při zaměstnání, končí zřízením (otázka dne) nejspíš veškerá námaha, výdaje vzrostou až s mnohem většími zisky - netýkají se tě minimální vyměřovací základy (soc, zdrav) a díky slevám ani daň z příjmu. Byrokratická zátěž je u neplátců minimální, při uplatnění výdajového paušálu je skoro nulová.

Proč si odřezávat kanál přímých inzerentů, agentur a dalších, kteří budou fakturu požadovat? U kvalitních webů budou příjmy od nich dominovat - ranky a adexpert se s tím nedají srovnávat.

Udělal jsem si ŽL před tím, než jsem vůbec nějaký příjem měl. První měsíce jsem toho trochu litoval ale zpětně to považuju tak brzké zřízení za nejlepší rozhodnutí.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
ŽL je fajn, ale kvůli například 5 000 Kč za 12 měsíců se absolutně nevyplatí (toto si bohužel málokdo uvědomuje).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Nechci se tu pasovat do role obhájců OSVČ, ale můžeš to rozvést?

Kdybych měl zisk 5000 Kč, mně osobně zbyde 4865 Kč (vedlejší činnost - neplátce, daň z příjmu 0 Kč (paušální výdaje + sleva na dani), socko 0 Kč , VZP 135 Kč). Např. na DPP by mi sice zbylo 5000 Kč, ale musel bych zpětně žádat o vrácení srážkové daně (což jde až od roku 2014. U DPČ si nejsem jist, ale také zde budou zálohy.

Jde to řešit i jinak? Pro mě vychází pořád nejlíp fakturace. Žádné smlouvy, výpočet záloh a další blbosti, co inzerenty odradí.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak jinak, myslíš si, že pořád budeš platit 0 za socku a 0 za zdrávku? Jakmile nebudeš mít školu, nebo hlavní pracovní příjem, tak máš měsíčně hned - cca 3600 Kč * 12= 43 200 Kč minimální zálohy ročně. Vyděláš 5 000 hrubého, odvedeš daň a si těžce v mínusu. Můj příklad nevýhodnosti neplatí pro všechny, jen jsem chtěl upozornit na to, že ne vždy se mít ŽL vyplatí, pokud člověk má skoro nulové zisky.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

28zdenek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 10.01.2014
O ŽL zatím opravdu nepřemýšlím.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
alijosha píše:
Tak jinak, myslíš si, že pořád budeš platit 0 za socku a 0 za zdrávku? Jakmile nebudeš mít školu, nebo hlavní pracovní příjem, tak máš měsíčně hned - cca 3600 Kč * 12= 43 200 Kč minimální zálohy ročně. Vyděláš 5 000 hrubého, odvedeš daň a si těžce v mínusu. Můj příklad nevýhodnosti neplatí pro všechny, jen jsem chtěl upozornit na to, že ne vždy se mít ŽL vyplatí, pokud člověk má skoro nulové zisky.


To ano, ale předtim, jsi řekl "A" a už ne "B", což bylo dost zavádějící. Když skončí zvýhodnění, tak se činnost prostě pozastaví. ;)

Zdeněk: Tak o něm přemýšlet začni :P

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
ŽL je otázkou pár hodin a v téhle fázi určitě není potřeba.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se