Aktuální události

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Co na to říkáte? http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/sberbank-ziskala-jednoduchou-domenu-porazila-sber-bank/r~f746fa36be6511e3b6f8002590604f2e/? Podle mě špatné rozhodnutí soudu. Zejména, když měl sro na to. Jaký je rozdíl mezi tímto a firmou Čebook? Psal o tom nedávno Drago tuším...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Je to blbý no, kort když to řeší Rozhodčí soud, to je pak všechno marný :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Soud rozhodl naprosto správně, škoda že to trvalo tak dlouho. No a to s tím s.r.o. jenom značí, že doména měla asi solidní trafik.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak rozhodně nešlo o parazitování, poškozování atd...kdyby soudy alespoň rozhodovali vždy naprosto stejně...a vždy...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Nešlo o nějakou pravdu, šlo o to, kdo má lepší právníky...ostatně jako vždy...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já si naopak myslím, že rozhodnutí bylo chybné. Pokud je na webu obsah jiného charakteru a vlastník webu si navíc ještě založí sro. s odlišnýmm názvem, tak by k tomu soud měl přihlednout. Řekněme, že si založim firmu Sežnam sro s nabídkou třeba květináčů a založim si web seznam.eu. Pak přijde Seznam.cz a začne si tuto doménu nárokovat.

Pokud na webu je obsah jiného charakteru a není na něm uvedeno spojení (název apod) strany, která si web nárokuje, pak není důvod označovat tohle chování za parazitování. Spíše se tu ukazuje jedno, v Čechách je možné všechno. Určitě bych se odvolal.

Tohle téma je dost choulostívé a tenhle případ může být precedentem k dalším vykukům, kteří si budou nárokovat domény, které se jim třeba názvem nějak nezdaji a kde si myslí, že se na jejich úkor někdo obohacuje.

(chybí mi tam třeba vyjádření, co na webu bylo za obsah a jestli si vlastník nezaložil sro. až potom, co mu přišla soudní obsílka :-D )

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
Tvrdíš, že borec o Sberbank nevěděl a Sběr baňk si registroval v dobré víře za účel vlastního podnikání?

Soud rozhodl správně.


To právě soud musí prokázat a dokázat to musí žalující strana. Nějaké nepodložené domněnky nikoho nezajímají.

Spíš tady vidím problém v tom obsahu a jestli si žalovaný nezaložil firmu až potom, co věděl, že bude žalovaný.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
Třeba prokázala. V článku píšou, že to řešili pět měsíců. Dlouhá doba, za kterou se dá probrat a dobrat ke spoustě věcem. Domnívá se a spekuluje až pod článkem. ;-)


Ty bys měl dělat soudce nebo ombudsmana. To byly verdikty tako "Vy jste, pane, moc černý, nelíbíte se mi - vinen", "Kájínku, Vy se mi líbíte, tu vraždu jste určitě neudělal - nevinnen" :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Jop...nevím proč bych si nemohl založit v USA firmu windows a prodávat okna :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
V tomto případě kdy je Sberbank ochrannou známkou vcelku není o čem moc diskutovat, pokud účelově založená s.r.o. nevykazuje podnikatelskou činnost (ostatně sběr baňk, co to jako je?) tak to rozsudek jenom urychlí. Soud rozhodl správně, možná jednou, až něčeho dosáhnete, a někdo se na vás přisaje, tak to pochopíte.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
S černou vážně problém nemám. :-)

Trápí tahle ztráta domény vůbec někoho? Borec využil příležitosti a přilepšil si. Ztrátu 150 Kč bych řekl odepsal už, když si Sberbank.cz registroval.

Poptávko, jaký biz bys byl schopen na Sběr baňk, s. r. o. postavit?


..sběrnu na baňky :-) dzzz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
prokazat nekomu ucelove zalozeni spolecnosti ktera nevykonava zadnou cinnost k ucelove blokaci domeny neni zas tak slozity ... navic, jestli tam mel adsense nebo neco podobneho, zobrazovali se reklamy adekvatni k sberbank tedy urcite i reklamy na jine banky = poruseni prava majitele ochranne znamky, resp. nekalousoutezni jednani - reklama na cizi banky pod TM jine banky.

Ac je to nemile, a byla to dobra obechcavka, soud rozhodl zcela spravne.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
No já už každopádně radši budu držet hubu, koukám, že sberbankcz.cz PPCčkuje a člověk nikdy neví jestli pro tuhle firmu nebude pracovat někdy v budoucnu. takže sběr baněk nesběr, já jdu od toho ..... ale jinak vážně nesnášim pokrytectví :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já si myslím, že v tomto případě nebylo co moc řešit celkově, jelikož je hned každému jasné, proč na webu byla reklama atd.. Kdyby si tu doménu registroval v obráceném pořadí slov a měl tam reklamu, nikdo by se ho podle mě ani nevšiml, jelikož by tam nikdo nechodil :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Rozhodnutí soudu je správné. Jestli byl rozhodčí, nebo normální je úplně jedno. Někdo vlastní ochrannou známku, tak má určitá práva - od toho ty ochrany jsou, kdo to nechápe, má smůlu.

Speciálně pro poptávka:
Tobě by nevadilo jako výrobci a prodejci, kdyby si budoval brand na nějaké značce - např. luxusní zboží, ochránil si ji všemi možnými prostředky a pak by přišel Ferda z protějšího domu a pod tvojí značkou by začal nabízet použitý toaletní papír? Jestli namítneš, že je to něco jiného, tak to ani nepiš, je to stejný svinstvo a stejná ubohost. Tohle dělají v dnešní době jen idioti, co se neumí uchytit sami.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Lospedros: na to ti odepíšu jen jedno: FATE

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Poptavka-zdarma.cz

Především netuším co má v diskuzi FATE za význam (předpokládám, že je to nějaká "chatovací" zkratka), takže je to pro mě celkem bezcenná informace :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
losperos píše:
Poptavka-zdarma.cz

Především netuším co má v diskuzi FATE za význam (předpokládám, že je to nějaká "chatovací" zkratka), takže je to pro mě celkem bezcenná informace :)


Fate = Osud

Vítej ve světe byznysu, marketingu a spekulací. Nejde o to, co si myslíte, ale jde o FAKTA. Pokud byl na webu nesouvisející obsah s bankou Sberbank a majitel měl zaregistrovanou SběrBaňk. Je to, podle mě, něco jiného. Ale v článku je napsáno, že nějakým zpsůbem prodával informace a na tom nejspíš vyhořel...ale to v článku není.

Takže pokud bych měl firmu ABC s prodejem například tyčinek do uší a někdo si zaregistroval firmu ABČ a prodával na ní toaletní papír, tak zmůžu u soudu ho...

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Myslel jsem, že je to nějaká zkratka, ty se většinou píší všechny s velkým písmenem - překlad slova znám, jen mi to nešlo do souvislostí s tím, co jsem napsal...

Jinak děkuji za uvítání do světa byznysu, do teď jsem se jen z dálky koukal. Fakta jsou jasná - zaregistrovaná ochranná známka a někdo jiný ji používá bez svolení majitele. A že si vybere tak dementní název, který je ve skutečnosti nesmysl (správně by byl: sběr baněk), je jen důkaz toho, že to bylo založené účelově. Doména je bez diakritiky, tedy v rozporu s ochrannou známkou - co si dá za bláboly do obsahu stránek je naprosto jedno. Nehledě na to, že společnost byla založena až poté, co vstoupila v platnost ochranná známka - tedy účelově k alibismu vůči doméně.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
losperos píše:
Myslel jsem, že je to nějaká zkratka, ty se většinou píší všechny s velkým písmenem - překlad slova znám, jen mi to nešlo do souvislostí s tím, co jsem napsal...
... to nevokecáš :-D

losperos píše:
Jinak děkuji za uvítání do světa byznysu, do teď jsem se jen z dálky koukal. Fakta jsou jasná - zaregistrovaná ochranná známka a někdo jiný ji používá bez svolení majitele. A že si vybere tak dementní název, který je ve skutečnosti nesmysl (správně by byl: sběr baněk), je jen důkaz toho, že to bylo založené účelově. Doména je bez diakritiky, tedy v rozporu s ochrannou známkou - co si dá za bláboly do obsahu stránek je naprosto jedno. Nehledě na to, že společnost byla založena až poté, co vstoupila v platnost ochranná známka - tedy účelově k alibismu vůči doméně.

...tak já myslím, že to pochopí i malá dítě, že to bylo všecho účelové. Je to snad jedniný a poslední sepuklant? Jen si, chlapec, vybral trochu větší rybu :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se