Kritika stránek

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
Čau .., mám FAN stránku hry Watch_Dogs. A zajímalo by mě, jak na vás moje stránka působí. Děkuju všem za odpovědi .. ;)

http://watchdogs.gamevoo.eu/

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak jistě bych nenačítal velké obrázky na místo náhledů.
A také bych udělal stránku širší nejlépe responzivní, ale vzhled je zajímavý, jen mi tam nějak vadí v tom horním levém rohu ten černý čtvereček. A také by to chtělo zbytek věcí dát do češtiny ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
peeeeta píše:
Tak jistě bych nenačítal velké obrázky na místo náhledů.
A také bych udělal stránku širší nejlépe responzivní, ale vzhled je zajímavý, jen mi tam nějak vadí v tom horním levém rohu ten černý čtvereček. A také by to chtělo zbytek věcí dát do češtiny ;)


Omlouvám se, nejsem žádný profesionál, ale mohl bych se zeptat, co znamená "responzivní" ? :) A jaké věci do češtiny ? Nějak to nechápu ?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Responzivní = vzhled se přizpůsobí zařízení, na kterém se zrovna zobrazuje.
Když si jej zobrazím na mobilu, tak se zmenší na velikost display mobilu a to samé u tabletů,notebooků a PC.

Češtinu by to chtělo třeba u odpočítávání ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
peeeeta píše:
Responzivní = vzhled se přizpůsobí zařízení, na kterém se zrovna zobrazuje.
Když si jej zobrazím na mobilu, tak se zmenší na velikost display mobilu a to samé u tabletů,notebooků a PC.

Češtinu by to chtělo třeba u odpočítávání ;)


To není špatnej nápad ;) Jen nemám tušení jak to mám udělat .. Jo a to odpočítávání .. No, to sem si vygeneroval na nějaké anglické stránce a bylo to jediné funkční odpočítávání ;)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Responzivita "zatím" není uplně důležitá - samotný Seznam své projekty zatím na tuto technologii taky nepřizpůsobil. Design vypadá celkem solidně. (nějaké bodíky repozivním designem nasbíráš, ale není jich za to tolik)
- ne moc vhodně zvolený název domeny a subdomeny
- vnitříní onpage struktura webu (škoda) - hlavně H1 a H2 nevystihuje podstatu webu
+ offpage (sociální sitě, odkazující weby apod)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Responzivní design je dobrá věc, čím dál tím více lidi přistupují z různých zařízení a je dobré, aby se zobrazovali korektně. S tím počítadlem jsem si to myslel. Jen nevím, proč to nepostavíš na nějakém redakčním systému.

Pozn. Poptávko: právě, že Seznam má udělané všechny weby responzivní.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:
Responzivní design je dobrá věc, čím dál tím více lidi přistupují z různých zařízení a je dobré, aby se zobrazovali korektně. S tím počítadlem jsem si to myslel. Jen nevím, proč to nepostavíš na nějakém redakčním systému.

Pozn. Poptávko: právě, že Seznam má udělané všechny weby responzivní.


Oki, ale třeba u Wordpresu tohle řešim přes plugin, který přesměruje návštěvníka z mobilu na subdomenu, kde je připravená šablona pro mobilní zařízení (zabalený text pod tlačítky apod.). Google responzivitu hodnotí o něco víc než Seznam -ale pořád získavají jiné SEO atributy o dost více. Tady web hodně ztrácí na špatné vnitřní struktůře. Jinak web nijak neodpuzuje vzhledem.

Seznam své weby responzivní a kdy? třeba Sfinance nejsou a získavají čím dal více.
Sreality řeší rovněž respozivitu přes subdomenu
firmy.cz jsou na tom zatím nejlíp

Já taky CSS upravu na responzivitu připrauju, ale zatim to nehrotim. Weby si vedou i tak zatim dobre.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak je na každém, jak to vyřeší. Buď subdoménou a nebo responzivním designem, ale nechat web jen tak nepřipravený pro lidi z mobilních zařízení je v dnešní době již škoda.

No dobře, tak sfinance nejsou responzivní, ale hlavní stránka seznamu, vyhledávání i třeba portál sprace jsou responzivní.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:
No tak je na každém, jak to vyřeší. Buď subdoménou a nebo responzivním designem, ale nechat web jen tak nepřipravený pro lidi z mobilních zařízení je v dnešní době již škoda.

No dobře, tak sfinance nejsou responzivní, ale hlavní stránka seznamu, vyhledávání i třeba portál sprace jsou responzivní.


Je to max. + pro uživatele mobilu, ale na SEO to zatím nějaký výrazný dopad nemá (co bude ale za rok je otázkou). já jsem pro zvláštní resp. design na subdoméně, kdy připravim navstvnikovi minimum obsahu pod rozbalovacim menu.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak pro SEO to snad nikdo nedělá.
Jde o to, aby jsi měl více návštěvníků ;)
Za rok bude ještě více přístupů z mobilních zařízení.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
Poptavka-zdarma.cz píše:
Responzivita "zatím" není uplně důležitá - samotný Seznam své projekty zatím na tuto technologii taky nepřizpůsobil. Design vypadá celkem solidně. (nějaké bodíky repozivním designem nasbíráš, ale není jich za to tolik)
- ne moc vhodně zvolený název domeny a subdomeny
- vnitříní onpage struktura webu (škoda) - hlavně H1 a H2 nevystihuje podstatu webu
+ offpage (sociální sitě, odkazující weby apod)

Subdoménu jsem si nevybíral já, takže o tom nerozhoduji .. A co se týče vnitřní onpage struktury, tak nevím jak jinak bych to měl udělat ? :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:
Tak pro SEO to snad nikdo nedělá.
Jde o to, aby jsi měl více návštěvníků ;)
Za rok bude ještě více přístupů z mobilních zařízení.


Pro SEO to nikdo nedela? Cím lepší SEO = tim lepší pozice = tím více návštěvníku
Nevim jak tebe, ale u mě hraje SEO dulezitou roli v mých příjmech. ( kromě Seznamu, se kterým válčim celkem dost :-D )

-- 21. 04. 2014 21:54 --

TheAzer píše:
Subdoménu jsem si nevybíral já, takže o tom nerozhoduji .. A co se týče vnitřní onpage struktury, tak nevím jak jinak bych to měl udělat ? :)


Do H1 a H2 si dej KW na který web zaměřuješ. H1 třeba zkrácený H2 rozšířený.Proto tam máš i po roce tak malou návšťevnost. Já jsem nedávno udělal pixwordsonline.cz, kde mám až 700 lidí denně.

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
Poptavka-zdarma.cz píše:

Pro SEO to nikdo nedela? Cím lepší SEO = tim lepší pozice = tím více návštěvníku
Nevim jak tebe, ale u mě hraje SEO dulezitou roli v mých příjmech. ( kromě Seznamu, se kterým válčim celkem dost :-D )

-- 21. 04. 2014 21:54 --



Do H1 a H2 si dej KW na který web zaměřuješ. H1 třeba zkrácený H2 rozšířený.Proto tam máš i po roce tak malou návšťevnost. Já jsem nedávno udělal pixwordsonline.cz, kde mám až 700 lidí denně.


Fakt se omlouvám, ale nemám tušení, co mám vlastně udělat ? Pokud to dobře chápu, tak do H1 mám psát zkácený a do H2 rozšiřený ? To asi nepůjde, když tagy <h1> a <h2> generuje redakční systém .. ;)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No a pixwordsonline máš responzivní ;).
No tak jasně, že je dobré SEO řešit, ale nic se nemá přehánět (pak to má opačný efekt) ;) a responzivní design ti nenažene SEO - ten je zatím o tom, že spříjemníš prohlížení webu uživatelům z mobilu. To spíše obsah a rozložení prvků (H1,H2 atd.)

A u pixwordsonline jsi nedělal žádnou reklamu ani propagaci? Řekl bych, že to bude jen dočasné, než hra lidi omrzí ;)

TheAzer: Tak ale ty titulky do toho redakčního systému píšeš ty ne?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
peeeeta píše:
No a pixwordsonline máš responzivní ;).
No tak jasně, že je dobré SEO řešit, ale nic se nemá přehánět (pak to má opačný efekt) ;) a responzivní design ti nenažene SEO - ten je zatím o tom, že spříjemníš prohlížení webu uživatelům z mobilu. To spíše obsah a rozložení prvků (H1,H2 atd.)

A u pixwordsonline jsi nedělal žádnou reklamu ani propagaci? Řekl bych, že to bude jen dočasné, než hra lidi omrzí ;)

TheAzer: Tak ale ty titulky do toho redakčního systému píšeš ty ne?


Jo to jo ... Ale pořád nechápu, jak může nadpis textu snížit nebo zvýšit návštěvnost ? :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
TheAzer píše:

Jo to jo ... Ale pořád nechápu, jak může nadpis textu snížit nebo zvýšit návštěvnost ? :D


s tím souhlasim, hlavně u Seznamu jak to přepálíš, tak tě sejme. Taky tu dost dobře funguje "BONZ" (jak jsem si i vyzkoušel).

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
Poptavka-zdarma.cz píše:

s tím souhlasim, hlavně u Seznamu jak to přepálíš, tak tě sejme. Taky tu dost dobře funguje "BONZ" (jak jsem si i vyzkoušel).


To mám psát nadpisy textů kratší ? :D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jednoduše ti zvýší návštěvnost, když dokážeš do nadpisu dostat klíčové slovo, které uživatelé často hledají, tak se zobrazíš na prvních pozicích.
A jak je ti jasné, tak ti na vyšších pozicích mají častější prokliky a díky tomu i vyšší návštěvnost.
Ovšem, když až moc optimalizuješ, tak to prohlížeče poznají (nebo tě někdo napráší) a jsi dole.

Pozn. Co tě vedlo ke zvolení SunLight CMS?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
TheAzer píše:

To mám psát nadpisy textů kratší ? :D


No máš pod Hx hovadiny a je to škoda. Zaměř se na nadpisy do textu zamíchej v několika tvarech KW a sranda je hotová

-- 21. 04. 2014 22:12 --

peeeeta píše:
Jednoduše ti zvýší návštěvnost, když dokážeš do nadpisu dostat klíčové slovo, které uživatelé často hledají, tak se zobrazíš na prvních pozicích.
A jak je ti jasné, tak ti na vyšších pozicích mají častější prokliky a díky tomu i vyšší návštěvnost.
Ovšem, když až moc optimalizuješ, tak to prohlížeče poznají (nebo tě někdo napráší) a jsi dole.

Pozn. Co tě vedlo ke zvolení SunLight CMS?


Taky to nesmíš dělat okatě :-D . Hlavně Seznam proti tomu dost zbrojí.

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
peeeeta píše:
Jednoduše ti zvýší návštěvnost, když dokážeš do nadpisu dostat klíčové slovo, které uživatelé často hledají, tak se zobrazíš na prvních pozicích.
A jak je ti jasné, tak ti na vyšších pozicích mají častější prokliky a díky tomu i vyšší návštěvnost.
Ovšem, když až moc optimalizuješ, tak to prohlížeče poznají (nebo tě někdo napráší) a jsi dole.

Pozn. Co tě vedlo ke zvolení SunLight CMS?


Jo, takhle .. Už tomu rozumím ... K Sunlight ? Nejdřív sem jel na RS2, ale nestačil mi .. Tak sem si řekl, že bych vyzkoušel WordPress, ale bohužel sem nepochopil tvorbu šablon a u SunLight je tvorba šablon strašně jednoduchá a má všechno, co sem potřeboval .. ;)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No nemá moc hezké URL. A tvorba šablon na Wordpressu není složitá. Jen je to o zvyku jako u každého RS.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

TheAzer
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 21.04.2014
peeeeta píše:
No nemá moc hezké URL. A tvorba šablon na Wordpressu není složitá. Jen je to o zvyku jako u každého RS.

Přesně tak .. Myslíš si, že SunLight není dobrá volba ?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
TheAzer píše:

Jo, takhle .. Už tomu rozumím ... K Sunlight ? Nejdřív sem jel na RS2, ale nestačil mi .. Tak sem si řekl, že bych vyzkoušel WordPress, ale bohužel sem nepochopil tvorbu šablon a u SunLight je tvorba šablon strašně jednoduchá a má všechno, co sem potřeboval .. ;)


Já upravuju běžně šablony i pro WP. WP mi přijde ideální. Dokonce má vliv na SEO i verze, kterou používáš. Sunlight jsem zkoušel snad jen jednou. Je to primitivní CMS, ale nic moc ti nenabídne. Wp nabízí řadu pluginu, které ti usnadní práci.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No nevím aktualizace nevychází tak často a ty URl nejsou moc pěkné. Ale já ten systém vůbec neznám, tak že je to čistě jenom na tobě ;)

Poptávko: Pluginů je sice spousty, ale někdy najít kvalitní je docela fuška. A o tom, že verze wordpressu má vliv na SEO nevím. To máš z vlastní zkušenosti?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se