Volná diskuze

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Už mě to začíná srá* o5 eshop s ukradenými celými články z mých minisite bravůrně bez zábran.
Jak to řešíte? Nebo co s tím to snad už neni možný.
Emaily psát nebudu to je zbytečná ztráta času, TO, je k ničemu takže jedině asi do tlamy?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Email bych poslal, bez přidání odkazu hrozí neindexování Google robotem. Nebo je nahlaš přes formulář. Asi bych to ale neřešil, nemá to smysl. Ty jsi měl text na webu první a pokud byl zaindexovaný dříve, nemáš se čeho bát. Mě už taky texty ukradli, ale alespoň tam dali odkaz.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno tak i já si občas vypůjčím text, ale ne celý a kdyžtak z něj cituji+odkaz. Anebo z jednoho webu ho vezmu skoro celý, ale na to tam autor upozorňuje, že není problém, že je rád (není to vlastně článek z webu, ale ze sekce download, kde jsou texty v .rtf). A z jiných webů, kde zase cituji třeba půl článku, to mám potvrzeno emailem, že můžu. Ukrást článek 1:1 to sem snad nikdy neudělal. Ano, z hlediska SEO to asi je spíše prohra, ale když se mi tam hodí typově, kašlu na SEO. Ale citace dodržuji poctivě (99%, někdy můžu zapomenout - ano, má chyba, můj problém, vím...)

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Nepříjemný e-mail mi pomohl asi v 80 % případů, kdy mi někdo ukradl texty z magazínů či ministránek. Za zkoušku nic nedáte - stejně je google (a možná i časem seznam) sestřelí za nadbytek duplicitního textu.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já si nechávám text radši rovnou zaindexovat.
Obávám se, že s tím asi neuděláš nic.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Tak pokud je ten člověk nebude chtít odstranit neodstraní je. Navíc jaký ty máš důkaz, že jsou texty tvoje? Je to trochu problematické no :( My na to máme univerzální dopis od právníka a občas se pošle ale úspěch není valný.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Tak je to vyřešené prý je koupili a mají na ně fakturu a mám je odstranit já :XD

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Drzost nezná mezí, ale s podobnýma hajzlama nemám slitování. Když nepomůže slušné upozornění, tak klidně email bomber, sms obden, kreativní linkbuilding (nahlásit třeba do pár prasáckých webů newsletter, nechat je za pár kaček zaregistrovat do spam katalogů atd.). Prostě krást se nemá a když to nepůjde po dobrém, tak to půjde po zlém. Na indexaci či penalizaci za duplicitu bych nespoléhal, ono to kolikrát dopadne opačně a potrestaný je původní autor.

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Někdy jsou v tom ovšem "nevině". Objednají si texty na web od nějakého levného pisálka co si říká copywriter - ten pouze okopíruje text z jiných stránek a prodá to jako za své. Již jsem se přesně s takovýmto případem setkal :)
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Máte problém se slimáky? Zkuste tyto jednoduché triky

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
classic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 86
Registrace: 22.04.2012
Pebro píše:
Někdy jsou v tom ovšem "nevině". Objednají si texty na web od nějakého levného pisálka co si říká copywriter - ten pouze okopíruje text z jiných stránek a prodá to jako za své. Již jsem se přesně s takovýmto případem setkal :)

V tom případě s nima bude nejspíš domluva a texty stáhnou, bo koupili kradenou věc.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
jedine reseni - nemit na webu vubec zadne texty, jsou s tim jenom problemy :D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
nemá cenu se nad tím rozčilovat už sem se uklidnil namistrovanej smrzek nějakej stejně mu ten shop umře za pár měsícu, ale pěkně mě poslal do prde*
si dam na minisite WP copy protection jako mám na ErotPo.cz a je
Pebro/ Ukradli je 100% píše pro mě už 2 roky spolehlivá pani, které naprosto věřím, navíc moje jsou index z roku 2013

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
wico - tím jsem nemyslel tebe, je mi jasný, že ty máš texty ok. Myslel jsem tím ten eshop co ti ukradnul texty. Najal si např. nějakého brigádníka aby jim na web dal texty a nějaké další věci a brigádník se nenamáhal a texty od tebe okopíroval. Tím je nechci omlouvat - tak jako tak udělali chybu a měli by texty stáhnout.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Máte problém se slimáky? Zkuste tyto jednoduché triky

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Na text si nechá vystavit někde fakturu a je to ok... :P No, podíval bych se, kdy se text dostal do vyhledávače u Tebe a na jejich stránkách.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se