Volná diskuze

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Chtěl bych aby můj web byl čitelný nejenom pro Čechy. Jaké je nejlepší řešení pro druhý jazyk? Udělat to na subdoméně jako en.mujweb.cz? Web mě stojí na wordpressu a nikdy jsem to nedělal. Jak se k takové stránce chová vyhledávač? Můžu nějak googlu oznámit že je to stejný web akorát v angličtině? Díky za odpovědi
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Ten plugin není úplně to co hledám. Asi to udělám na té subdoméně. Když pak někdo bude hledat podle anglických klíčových slov, která budou na webu tak by to mělo být v pořádku ne?
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Díky za odkazy, zkusím to pomocí toho pluginu a uvidíme. Dělat dvě stejné stránky akorát v jiném jazyku nemá cenu.
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Ze své zkušenosti můžu říct jen toto:
Všechno o vícejazyčných webech, SEO, indexaci atd. jsou naprosté kidy. Milostpán Google bude váš obsah v dalším jazyce zcela spokojeně ROKY ignorovat a napere ho do SERPu asi tak za 100 stran nesmyslů. Mám web starý přes 10 let a bohužel jsem blbec udělal anglickou verzi na subdoméně - jaké překvapení, návštěvnost mizivá. Přitom se jedná o poměrně významný autoritativní web, ve svém oboru jistě v top 5 na světě. Pořídil jsem novou doménu (tentokrát org), nahodil anglický obsah a prakticky bez linkbuildingu šla návštěvnost do tisíců hned první měsíc. Linkbuilding v jiném jazyce pro subdoménu atd. je prostě velký problém. Takže jednoznačně rozdělit na separátní projekty, vlastní domény odpovídající jazyku, vlastní sociální sítě, vlastní linkbuilding a propagace. Ušetříte si hodně starostí.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já se teď chystám vytvořit jednu niche stránku v španělštině, tak děkuji za zkušenosti. Budu ji dělat na .es doméně. Kdyby náhodou měl někdo stránky v španělštině na téma dárky a chtěl vyměnit odkazy ozvěte se mi.

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
basti píše:
Ze své zkušenosti můžu říct jen toto:
Všechno o vícejazyčných webech, SEO, indexaci atd. jsou naprosté kidy. Milostpán Google bude váš obsah v dalším jazyce zcela spokojeně ROKY ignorovat a napere ho do SERPu asi tak za 100 stran nesmyslů. Mám web starý přes 10 let a bohužel jsem blbec udělal anglickou verzi na subdoméně - jaké překvapení, návštěvnost mizivá. Přitom se jedná o poměrně významný autoritativní web, ve svém oboru jistě v top 5 na světě. Pořídil jsem novou doménu (tentokrát org), nahodil anglický obsah a prakticky bez linkbuildingu šla návštěvnost do tisíců hned první měsíc. Linkbuilding v jiném jazyce pro subdoménu atd. je prostě velký problém. Takže jednoznačně rozdělit na separátní projekty, vlastní domény odpovídající jazyku, vlastní sociální sítě, vlastní linkbuilding a propagace. Ušetříte si hodně starostí.

Díky! Zkusím to rozjet jako nový projekt a uvidíme. Jen nevím jakou zvolit doménu. Jestli myweb123.cz nebo myweb123.com (příklad). Protože třeba Google první co se stane když se připojím někde v zahraničí tak se mě zeptá jestli chci používat místní vyhledávání nebo zůstat v cz. Takže pokud si více lidí zvolí místní tak je určitě lepší .cz ale nevím kolik lidí to tak dělá.
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No doménu zvol podle toho, jaký jazyk bude na webu použit. Ta že pro angličtinu .com .
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se