Volná diskuze

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Je legální prodat databázi emailů, které jsem našel veřejně na internetu? Pokud ano tak jaké jsou dnešní ceny?
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
neni.

cena - zanedbatelna. dneska uz se mailovy marketing neda delat moc hrubou silou a kdo to dela tak databazi uz ma.

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Asi trochu zatrolluju, ale proč jste přesvědčeni, že je to nelegální? Pokud tedy mluvíme POUZE o prodeji veřejně dostupných emailových adres. Pokud je to veřejný údaj, může si jej na internetu najít a uložit kdokoliv, proč by mělo být prodávání nelegální?

Nelegální by bylo zasílání nevyžádané pošty na tyto adresy.

Jinak souhlas, že i při zanedbatelné ceně je to prakticky neprodejné.

PS: Prodám emailovou adresu na prezidenta :-D
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Mac píše:
Vyhrotím to: Myslíš si, že by ti prošlo, kdyby jsi sedl za počítač, přes Google začal sbírat osobní údaje lidí a následně je nabízel za úplatu k dispozici. Ač třeba jen v podobě - Jméno a Příjmení, telefon, e-mail? A že se toho jen přes "mizerný" Google dá sesbírat a zpracovat hodně moc.

Toto ti vyvracet nebudu, ale že jsou emaily spárovány se jmény, nebyla v původním dotazu vůbec řeč. Ale chápu, že pokud není dotaz podán zcela jasně, může dojít k různým interpretacím.
Lze to například chápat tak, že prodává databázi veřejně dostupných emailových adres, které nelze považovat za osobní údaje, např. technologické schránky. I toto je nelegální?
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Mac píše:
Vyloženě za sebe, bez právního vzdělání: Asi bych si nedokázal před PČR ani soudem uspokojivě obhájit, že jsem při prodeji databáze (vyloženě čistě jen) e-mailů dostupných z veřejných zdrojů nevěděl o tom, že budou použity za účelem zneužití a ani nevěděl o tom, že e-maily takto získané zneužívány bývají (obtěžování SPAMem). Respektive, nikdo by mi to ani nevěřil.


Ty by sis pri dobre napsane smlpuve potreboval jenom obhajit pravo k prodeji, ktere stejne nemas :D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Není to legální, a už vůbec ne co se lidskosti týče.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
JJ, zrovna včera mi přišla nabídka od jakéhosi pana Karla Hanáka na 200K "ověřených" kontaktů. By mě zajímalo kolik pitomců si tyhle vytěžený kontakty koupí? :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Že je někde něco veřejně ještě neznamená, že dotyčný souhlasí se SPAMEM a prodáváním kontaktů kde komu.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wales
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 113
Registrace: 30.01.2012
alijosha píše:
Že je někde něco veřejně ještě neznamená, že dotyčný souhlasí se SPAMEM a prodáváním kontaktů kde komu.


Souhlasím, je to hrozné a spam se čim dál hůře filtruje..

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Wales píše:
Souhlasím, je to hrozné a spam se čim dál hůře filtruje..

Záleží na situaci :) Mám brutálně nastavené filtry a spam vidím mezi běžnou poštou maximálně jednou týdně. (a desítky denně úspěšně odfiltrováno.)


Jinak legální to určitě není.
Já bych každému spammerovi nechal jeho databázi vytisknout na tvrdý papír a sežrat.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Já bych všem poslal jeho email... :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se