Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravím,
chtěl bych koupit nějaký šikovný tablet. Můžete doporučit nějaký osvědčený typ?
(hlavně né rozlousknutý tablet od T-mobile :-D)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak otázkou je, na co všechno ho chceš používat.
Pak zdali chceš Android nebo W8.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

zhulltek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 11.05.2014
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zdravím,
chtěl bych koupit nějaký šikovný tablet. Můžete doporučit nějaký osvědčený typ?
(hlavně né rozlousknutý tablet od T-mobile :-D)


dobrý den já osobně ze své zkušenosti bych vám doporučil tento tablet: http://www.alza.cz/acer-iconia-tab-b1-7 ... 449617.htm

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tabletů je na trhu nepřeberné množství. Záleží, na co ho primárně budeš používat (ač jsou primárně určeny pro hltání obsahu). Já osobně bych volil 7" na cestování a 10" domů. Na práci rozhodně tablet s W8 (s BT klávesnicí) popřípadě boot obou systému - tedy i s Androidem. Nebo Fonepad také na telefonování. Dobrou výbavu mají tablety Prestigio, je tam i zajímavý poměr cena/výkon - víceméně ke všem dostaneš kožené pouzdro. Nebo osvědčený Nexus 7 (první nebo druhé generace) od Googlu. Dobré tablety má také čínský Ainol. Nebál bych se ani LG - LG G Pad V500. Primární je však použití - 4:3 nebo širokoúhlý.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Chci to koupit matce místo počítače. Má to spíš na čtení emalu a hraní her. Takže něco hlavně pro jednoduché ovládání.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Takže bych to asi viděl na 10" a něco s Droidem. Kolik do toho chceš vrazit?

Wales
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 113
Registrace: 30.01.2012
Pokud je to namísto počítače, nejspíš bych doporučil toto: http://www.alza.cz/asus-t100ta-32gb-gra ... 484502.htm

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
Takže bych to asi viděl na 10" a něco s Droidem. Kolik do toho chceš vrazit?


vubec nevim jak se to pohybuje. tak do 5000.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak třeba HP SlateBook x2 (9000 Kč), je tam vyšší cena ale s klávesnicí. Nebo Acer Iconia Tab A3-A10 - tam jsi za 5500 Kč, Prestigio MultiPad 4 QUANTUM 10.1 - 4500 Kč nebo Lenovo Yoga Tablet 10 - 7500 Kč. Nebo ještě nějaký Samsung Galaxy Tab. Odfiltrováno na Heurece.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
Tak třeba HP SlateBook x2 (9000 Kč), je tam vyšší cena ale s klávesnicí. Nebo Acer Iconia Tab A3-A10 - tam jsi za 5500 Kč, Prestigio MultiPad 4 QUANTUM 10.1 - 4500 Kč nebo Lenovo Yoga Tablet 10 - 7500 Kč. Nebo ještě nějaký Samsung Galaxy Tab. Odfiltrováno na Heurece.


HP počítačum moc nevěřim. (tiskárny good, ale počítač bych si od nich asi nekooupil). Acer je asi něco jako Nokia (budiž jí země lehká :-( ) - našlapnuté stroja za dobrou cenu.
Zkusim nějaké recenze a srování.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
HP je ještě stále záruka kvality. Vůbec bych se ho nebál. Acer a Asus hodím do jednoho pytle a přebiji to Lenovem. Podle mě stejně skončíš u Prestigia... Popřípadě ještě nějaký malý notebook s dotykovou obrazovkou.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
nejlepsi tablet je zadny tablet :D

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Taky nevidim duvod odmitat HP. Mam s tou znackou dlouholete zkusenosti a musim rict, ze s naprostou spokojenosti. Jak low-end modely, tak spickove stroje. Vzdy ve sve kategorii perfektni zpracovani a profi zarucni i pozarucni servis. Nedoporucuji jen acer (kdysi dobre, aktualne katastrofa, jak kvalita, tak servis) a asus (byval jsem spokojeny, bohuzel jsem mel osobne moznost nahlednout pod poklicku zarucniho servisu a byl jsem zdeseny)

Pokud je to pro prumerneho uzivatele, bral bych tablet s Windows. Vykonove se to neda s androidem srovnat, delal jsem nekolik testu a android bohuzel na stejnem HW nema sanci se win vyrovnat. To je logicky dano uz javou, ktera je prilis pomala. Kdyz chci svizny a spolehlivy system na mobilnim zarizeni, volim jasne windows.

Dotykovy netbook by byl dobra varianta, ale asi mimo cenovou relaci. Pokud bych mel radit podle ceny, vzal bych napr. Prestigio MultiPad Visconte
Levnejsi modely jsou vetsinou acer a asus a .. acer je poruchovy a asusu neverim, protoze vim jak se to servisuje.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
máme ho 3 měsíce na emaily a rychlou práci
spokojenost
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/lenovo-ideatab-yt-10-stribrny-d481109.htm?kampan=adw1_tablety_lenovo-yoga-produkty&gclid=CMXG09vmpb4CFUZvvAodjx8Adg

Poptavka-zdarma.cz píše:
Chci to koupit matce místo počítače. Má to spíš na čtení emalu a hraní her. Takže něco hlavně pro jednoduché ovládání.

ubuntu
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 13.05.2014
Dneska má každý tablet.. snad lidi nezapomenou psát a děti budou schopný zašroubovat žárovku.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
ubuntu píše:
Dneska má každý tablet.. snad lidi nezapomenou psát a děti budou schopný zašroubovat žárovku.


na tabletech byva taky klavesnice (dotykova)

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Neblaznete se sroubovanim zarovek :)
Roboti budou stavet domy s LED osvetlenim a ty LEDky nove generace se budou umet replikovat a samy opravovat. A deti misto "dobry den" vybafnou "oukej glás" :D

dusivk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 25
Registrace: 15.12.2012
Myslím si, že tablet by neměl být náhradou počítače či notebooku, jen jeho doplňkem. Doma jsme tří dospěláci, z toho jedna studentka. Máme stolní PC, které už nikdo nepoužívá-jen pro sdílení USB tiskárny, tři notebooky, jeden netbook 10" který se bere na krátké cesty a krátkou dobu dva tablety. Teda tři, ale ten tříletý čínský 7 palcový už asi rok nikdo nepoužívá, předtím v nemocnici a na PN právě pro čtení mailů a webů.
Nové tablety jsou ASUS MemoPad, jeden 7" a druhý 10" oba 1280x800 rozlišení, jen na wifi a BT. Přes Astro File Manager se připojují ke sdílenému WD MyCloud 4 TB síťovému disku, odkud se čtou převážně pdf materiály, studentka má ještě skripta na SD kartě.

Číst ty knížky, nebo prohlížet weby, potažmo gmail, nebo videa, to jde, ale jak se má psát víc, než pár vět, je to opruz. Sedmička se nejčastěji používá v poloze ležmo, desítka ve škole nebo ve vlaku. Ale každá jiná práce, nejvíce psaní textů, to vše na notebooku. Osobně si nedovedu představit používat jen tablet, možná právě proto, že jsem několik měsíců byl odkázán v poloze na zádech jen na ten tablet, tenkrát 7", 800x480 pix. Četl jsem weby, diskutoval na forech, psal na gmailu. A jak rád jsem se pak vrátil ke svému 15,6" notebooku.
Od jara do pozima mě baví cykloturistika a celý rok RC modely letadel a aut.
A vše si samozřejmě fotografuji zrcadlovkou
 Prodloužené nůžky na trávu

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se