Volná diskuze

Jak nejefektivněji zhodnotit 10 000 korun?
20%
20%
Žádná hlasování
35%
Žádná hlasování
10%
5%
10%
Celkem hlasů: 20
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Zdravím WD,

chtěl bych se zeptat, jak nejefektivněji zhodnotit 10 tisíc korun. Může to být třeba pomocí online světa, tak i jinými způsoby (do jednoho roku s minimálním rizikem).

Děkuji za podnětné příspěvky.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Záleží v jakém časovém rozsahu. Jestli 3 měsíce, půl roku, rok anebo víc. Pak jaké jsi ochotný podstoupit riziko (přijdu o 10%, 20%, 50%).

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Platí zde přímá úměra: procento zhodnocení = míra rizika. Pokud jsi ochoten akceptovat riziko, že třeba přijdeš i o 50% své investice, tak bych investoval do akcií, během 3 měsíců můžeš vydělat i 20% (opomenu-li Nokii, kde se dalo přes noc vydělat 50%)

www.prodejdomen.net
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 15.12.2012
1) pujcis tyto penize na 7-10% měs. úrok oproti zastave veci v 2-3x násobne hodnote.

2) investujes do domeny+ hostingu, vyroby blogu a budes ho plnit zajmavostma viz.typu 404m.com, owww.cz aj. tedy budes mit drive nebo pozdeji prijmy)dle tve šikovnosti) s reklamy, affil programu od wedos, subreg, adsence atp.

3) nakoupis si hadry, jary, myci prostredky, lestidla a zalozis si uklidovou firmu( je vsak potreba mit svuj dopravni prostredek)

4) koupi vyhodne jakékoliv dobre prodatelne zbozi ktere mas moznost obratem preprodat napr na trhu, burze, pres internet tedy bez nakladu na kamenny obchod(obleceni, brambory, cokoliv spíse rychloobratkové spotrebni zbozi

5) koupis si čistici stroj napr. karcher nebo jiny stroj ktery budes za poplatek pujcovat lidem v okoli nebo sam lidem cistit koberce, sedaci soupravy atp. zrovna min.tyden mi pani cistila sedaci soupravu, byla tady s manzelem pul hodiny(střidali se tak to šlo rychle), stalo to 700kč a to jeste byla nejlevnejsi(bezne chteli 950-1tis.), stroj mela za 12500,- kč + pripravky ty si udajně nejak micha s manzelem sama, sedacka je opet jako nová, +projela asi 30kč na benzinu

6) zační neco vyrabet, klobasky, syry, jogurty, knedliky, bramburky nebo dovazet ja napr.bydlim 20km od polska a z polska se da dovazet a nasledne prodavat se ziskem v cr docela dost zbozi

moznosti je hodne, nemam na to nyni cas vse vypisovat tak jen tak v rychlosti, osonduj si sve okolí, zjisti co lide v okoli poptavaji(sluzby, zbozi) + co umis a co se ti chce. Nekdo ma 10tis a je liny zacit neco podnikat jiny ma 10tis. a nechce pracovat fyzicky chce mit napr z tech 10tis jistych 1tis navic /mes. bez jakékoliv prace(toho dosahnes u pujcky, blogu) to ze nekt.pisu ze je to rizikove tak rizikum se da predejit prave zastavou ale nesmis byt v tomto ťululum.[/b]

-

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
proboha, do zlata a komodit néééé! jednoznačně do nemovitostí. Garantovaný výnos min 16% a minimální riziko - půjčuje se max. do 50% tržní hodnoty a jen ve vybraných lokalitách. - ehm...ale to spíš pokud bys chtěl investovat alespon 100tis. (dále bych zkusil investiční společnosti, které pujcuji menší pujcky. tam muzes zhodnodit i nizší investice. vystupujes tam jako anonymni investor.).

Jinak určitě se vykašli na brokery a fin. "poradce". kamarád tam projel 200tis. - radili mu at zustane, i kdyz vedeli, ze akcie klesaji. Maji provize za to, ze tam ty penize udrzi.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Desítka je na nějaké investice málo
invetuj ji do rozvoje toho co umíš ( kurzy, soft) a zhodnotíš ji nejlépe

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
10 tisíc je opravdu málo, to si moc nezainvestuješ. Investuj ty peníze do sebe a do něčeho co již máš. Bez práce z toho reálně více jak 500Kč stejně nedostaneš.
Já myslím že není špatný půjčovat, ale bez rizika to není :(

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Nejednalo se mi o částku konkrétně, spíše o to, jak finance v malém objemu zhodnotit. Tak, abych pak nepřišel na zmar. Pokud investuji milion, není to, jako kdybych investoval 10 000 korun. Tohle ale jako příklad mohu investovat sto krát, jestli víte, o co mi jde (nebude to tedy můj případ). To vzdělávání jsem tam dal schválně, ale je pravou, že je tohle dost reálná volba, která by se však jen s velkou náhodou zhodnotila do jednoho roku. Investice je to každopádně dobrá.

David Klouček
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 01.06.2013
Investuj do svalů ;-)
Nette programátor | Student | Kolesolog | Hrebenarolog

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Zlato nevím.

Akce se občas něco objeví. Například po výplatě divident tento rok spadla KB na 3,5K. Tento měsíc přeletěla tuším 4,3K. Takže za půl roku by to bylo hezké zhodnocení. V půli října by měl být rozhodný den pro O2. Teď je na 293, dividenda bude tuším 30 CZK. Teoreticky teď koupit a před ex-divident date prodat, protože poskočí nahoru. Není to nejefektivnější. Ale jde to. Riziko je v max desítkách 10% :D U nákupu za 10K je přes e-brooka od fio poplatek 40 CZK tam a zpět.

Banky jsem zkoušel minulý rok a moc jsem z toho nadšený nebyl. Měl jsem celkem strach. Tak jsem si vybral konzervativní variantu a zhodnocení bylo tak 1% :)

Vzdělání je fajn, ale pokud ho pak nepoužiješ je k ničemu. Leda koupit NZT :D

Dluhopisy jsem nezkoušel.

Termínované vklady by jsem zkusil asi ve větším objemu. Dají se sehnat lepší možnosti.

Dividendové akcie jsou fajn, ale na bohatství to zatím nevidím. Tento rok se mi ale podařilo u Fortuny dosáhnout na 18% zhodnocení.

Poslední variantu jsem zkoušel taky a nic moc :)

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
David Klouček píše:
Investuj do svalů ;-)


Tak to vyžaduje investici nejen finanční, ale také časovou. A pokud by to mělo přinést finanční návratnost, tak investice 10tis. je asi málo :-)

Edit: Jinak ukládání peněz na spořící účet bych rozhodně nenazval investicí. To je prostě spoření, a aktuálně s přihlédnutím k úrokovým sazbám a inflaci jde bohužel o ztrátovou variantu. Na druhou stranu je velmi bezpečná a ve většině případů má výbornou likviditu (cca 1 až 2 dny).
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
nebo mě napadlo koupit za to články postupně od studentů třeba po 30/50 (já si je tak kupuju) najdeš je v pohodě ne, že (hyperinzerce třeba) ne a vybereš si některří píšou kvalitně a po 80 + podle toho jakou kavku trefíš je vytřelit postupně nebo jinak zhodnotit..

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Wico, o investici do textů jsem hodně uvažoval, jelikož jsem jeden z těch, kteří obsah dnes a denně potřebují. Uvažoval jsem o doméně prodejclanek.cz, kde bych nabízel různá díla.

Bobb11
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 45
Registrace: 13.09.2012
Zkus investovat do akcii, pokud peníze nějak moc v tuto chvíli nepotřebuješ :)

Kermit
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 08.05.2011
mikropůjčky

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Asi bych koupil nějakou kvalitní databázi emailů, na freehostingu udělal fake shop a hurá spamovat české uživatele seznamu výhodnou nabídkou na nákup železného dřívka :D Za vydělaný ranec bych jel chcát do chorvatského moře s pikslou tesco paštiky v batohu.

Ale vážně: Akcie bych u těch nižších investicí vynechal. Až na extrémy typu 50% na nokii za noc to vydělá dost málo. Ulít někde na rok 10 mega, OK, ale u menší částky je to víc starostí, než užitku..
Co se týče mikropůjček, taky bych byl opatrný. Lidi, kteří si takto půjčují byli ve velké většině z nějakého důvodu v bance odmítnuti.

// Edit: Az ted jsem si vsiml, jak je to vlakno stary :D Proboha prestante ty stare veci vytahovat postama o rozsahu jednoho slova!

oukilydoukily
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 14.05.2014
Vsaď si že Francie vyhraje MS :)

A vážně: v tomto případě bych šáhnul po běžném spoříčím účtě, který ti pokryje možná inflaci.. nízké riziko, nízký výnos. S 10K nemáš moc možností jak operovat, zvláště v tak krátkém časovém horizontu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se